Odstoupení od kupní smlouvy na automobil jak?

Anonymní
29.4.20 23:02

odstoupení od kupní smlouvy na automobil jak?

Krásný večer maminky,
dostala jsem se do prekérní situace a tak bych ráda kdyby se našla nějaká mamča s podobnou zkušeností či někdo kdo umí poradit nebo popř. někoho kdo se zabývá obchodním/občanským právem. Bohužel to spěchá a já už nevím kudy kam a kde co najít.
jde mi o to.. Tuto neděli 26.4.2020 jsem s přítelem kupovala,,ojeté" auto od známého s tím že bylo ústně dojednáno, že ve středu se uděla nová STK a proběhne přepis. STK mám napsanou v kupní smlouvé a přepis vozidla je tam že nejdéle proběhne do 8. dnů tzn. ke 4.5.2020 na místě mu bylo složeno 14000,– s tím že zbytek do 20000,– pošleme každý měsíc po 2OOO,–. S prodávajícím jsme se na stk a přepisu domluvily na tu středu kvůli tomu že v pondělí už přítel potřebuje jet s autem a užívat to a prodávající to veděl jenže včera přišel s tím že na stk to nedostane že mu od auta chybí výfuk o kterém nám neřekl a ani ve smlouvě to nemáme a že to vše může trvat i více jak dva týdny. Jak mám ihned odstoupit od smlouvy, abych dostala zpět peníze a mohlo se nerychlo sehnat jiné auto aby se měl přítel jak vůbec dostat těch 80km do práce :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24116
29.4.20 23:13

Auto za 34t? Nebo za 20? A co jste čekali? To jste nepoznali, že nemá výfuk? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1760
29.4.20 23:16

Já si nemyslím, že máte nárok na odstoupení od smlouvy :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
29.4.20 23:19

Máte auto od známého. Domluvte se s ním, že mu auto vracíte a on vám vrátí peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
29.4.20 23:31

Chapu, ze ne kazdy ma penize, ale nez kupovat auto za 20 ci 34 tis, to bych radsi nic nekupovala, protoze bych mela strach vubec do takoveho auta sednout. V jakem asi tak muze byt stavu za takovehle penize?? A ze nedostalo stk? Ani se nedivim… meli jste spis sepsat smlouvu o smlouve budouci a tam napsat, ze auto koupite pouze pokud projde stk. Takhle nevim jestli vubec mate narok odstoupit, zalezi jak je to PRESNE definovane ve smlouve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
29.4.20 23:35

Při fyzické kontrole auta a projíždce vozidla jste měli poznat, že auto nemá výfuk. Odstoupit můžete, vše písemně musí být, že odstupujete od kupní smlouvy z důvodu vady na vozidle(výfuk) a požadujete vrácení zálohy na vozidlo do data. ale určitě nestihnete si nový auto koupit do neděle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 23:39

Pikola : nepoznaly, auto měl rozebrané u servisu (prý aby mu ho neodstrojili,,cikáni " a ústně bylo sjednáno že do úterý ho složí a k přepisu a STK která na autě nebyla dojde ve středu s oběma stranami. Jenže do kupní smlouvy neuvedl že auto nebude moci dát do původního stavu díky výfuku který od něho už dývno nemá, 20000,– ve smlouvě máme napsáno že k neděli mu bylo složeno 14tisíc a po dobu tří měsíců mu každý měsic máme dát 2000 s tím že (ústně) stk se zahrnuje do ceny vozidla.
JanaKr : bohužel auto mu vrátit nemůžeme má ho u sebe tudíž jsme si ho nepřevzali díky tomu že nebylo přepsáno a není na něm STK. Podle smlouvy jsme ho měli přebírat až v den kdy bude STK a přepis dokončem což se podle ústního dojednání neuskutečnilo a podle kupní smlouvy je nejpozději k tomu určené datum k tomu 4.5. kdy už mělo auto být v provozu :nevim:
Někdě jsem teď četla že i když je kupní smlouva a nedojde k přepisu vozidla je stále vlastníkem on tudíž jestli to chápu neměla by být smlouva platná pokud k STK a přepisu nedojde do pondelí??? :,( opravdu jsme nečekali že se z něho vyloupne toto i když věděl o naší situaci a že musí přítel v pondělí nastoupit do nové práce :roll: jen nevím co s tím nějak jestli máme vůbec nějaká práva, vím že se dá na prodávající osobu uplatnit reklamace jen nevím jestli se to stahuje nějak na nás když nedošlo k přepisu ani se neplní kupní smlouva.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.4.20 23:44

Kacenka k8 : ve vadách máme jen nenalakované prahy a stav laku nějak se nezmínil že výfuk nemá.. také tam mám že přepis vozidla bude nejpozději do osmi dnu + pokud stk není platná nebo bude končit bude s oběma stranami udělána nová. bez stk žádný přepis.
stk nemělo už dlouho auto měl i odhlášené aby za něho nemusel platit pov. ručení.

• Nahlásit
  • Citovat
1760
29.4.20 23:51
@elan píše:
Odstoupit můžete, vše písemně musí být, že odstupujete od kupní smlouvy z důvodu vady na vozidle(výfuk) a požadujete vrácení zálohy na vozidlo do data. ale určitě nestihnete si nový auto koupit do neděle.

Pokud vím, tak vada musí být neodstranitelná (respektive má prodávající měsíc na to pokusit se ji odstranit).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17571
29.4.20 23:57

Do toho bych se bála sednout i s vyfukem, přítel ať si za ty peníze raději koupi elektrokolo.

To jste tu plechovku pardon auto ani neprojeli, ze nevite, že nemá vyfuk? Tak ať ho tam známý dá a dokud nebude vyfuk nebudou peníze…jednoduché

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2057
@Anonymní píše:
Kacenka k8 : ve vadách máme jen nenalakované prahy a stav laku nějak se nezmínil že výfuk nemá.. také tam mám že přepis vozidla bude nejpozději do osmi dnu + pokud stk není platná nebo bude končit bude s oběma stranami udělána nová. bez stk žádný přepis.
stk nemělo už dlouho auto měl i odhlášené aby za něho nemusel platit pov. ručení.

promiň, ale to jste si koupili nějaký rozebraný vrak, o kterém jste ani nevěděli, jestli je pojízdný a bez STK :zed:. Co to máte za známého 8o?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Mrs Noris: a když máme ve smlouvě že přepis neproběhne bez nové stk a přepis má být do 8dnů max. bude i pak třeba kupní smlouva platná nebo se zneplatní aby se tento spor dal ukončit a my měli klid a vyřešili jiné auto?

• Nahlásit
  • Citovat
17571
30.4.20 00:00
@elan píše:
Při fyzické kontrole auta a projíždce vozidla jste měli poznat, že auto nemá výfuk. Odstoupit můžete, vše písemně musí být, že odstupujete od kupní smlouvy z důvodu vady na vozidle(výfuk) a požadujete vrácení zálohy na vozidlo do data. ale určitě nestihnete si nový auto koupit do neděle.

Prosím tě v pražských AAA koupíš i takové plechovky hned, každý den před virem měli snad do osmi do večera, mozna i déle a hlavně se v těch autech dá normálně odjet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17571
30.4.20 00:02
@jary1 píše:
promiň, ale to jste si koupili nějaký rozebraný vrak, o kterém jste ani nevěděli, jestli je pojízdný a bez STK :zed:. Co to máte za známého 8o?

Známý se díky jejich blbosti slušně a bez práce napakoval a otázkou je, jestli to auto vůbec STK projde, když ne tak zakladatelko jaký je plán B?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.4.20 00:03

Hanka1 : já to příteli říkala. bohužel 3/4 peněz už dostal a až dnes po tom co se vymlouval že dnes na stk nemají čas z něho vypadlo že na to auto nemá vyfuk :roll: jde o to že přítel minulý týden přišel o praci kvůli koronaviru a našel si dobře placenou práci 8o km daleko tak už ho do pondělí potřeboval mít a více jsme na rychlo nesehnali a ted nevíme co s tím
jary1: jo také si to říkám bohužel přítel se nechal ukecat a on mu nasliboval jak to hned složí a ve středu vše vyřídíme, jenže smlouva je psaná na mě a auto ani stk nikde jen se vymlouvá a o tom výfuku jsme se dozvěděli od něho až dnes tak jestli se s tím nedá něco dělat když jsme na to nebyli upozorněni při koupi vozidla.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama