Odstoupení od pracovní smlouvy

20.10.19 00:20

Odstoupeni od pracovní smlouvy

Ahoj holky,

potřebuji poradit. Byla jsem půl roku na ÚP a teď se mi podařilo najít práci, ve které jsem týden, ale ozvali se mi z jiné společnosti, kde mi nabízí lepší peníze, benefity i pracovní dobu. Nástup by byl od 1.11. Otázka zní: Když podám odstoupení k 21.10, musím na úřad práce na těch pár dnů? A šlo by podat výpověď zpětně, tedy k 18.10?

Předem děkuji za odpovědi. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.10.19 00:55
@AlenaSediva píše:
Ahoj holky,

potřebuji poradit. Byla jsem půl roku na ÚP a teď se mi podařilo najít práci, ve které jsem týden, ale ozvali se mi z jiné společnosti, kde mi nabízí lepší peníze, benefity i pracovní dobu. Nástup by byl od 1.11. Otázka zní: Když podám odstoupení k 21.10, musím na úřad práce na těch pár dnů? A šlo by podat výpověď zpětně, tedy k 18.10?

Předem děkuji za odpovědi. 8o

Určitě máte zkušební dobu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68983
20.10.19 07:23

@AlenaSediva Tak když bych tedy měla odpovědět čistě na položenou otázku, tak od pracovní smlouvy lze odstoupit pouze v případě, že ještě nedošlo k nástupu do práce. To jen aby bylo vidět, jak je důležité se správně zeptat…
A pokud máš zkušební dobu, tak je možné zrušit smlouvu ve zkušební době, ale celkem logicky to nejde zpětně, jak by se tobě líbilo, kdybys třeba otěhotněla a zaměstnavatel zpětně zrušil smlouvu :think:
A na UP se hlásit nemusíš, to je dobrovolné, nikoliv povinné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7917
20.10.19 08:47

Ne odstoupit od smlouvy, když už jsi nastoupila, nejde.
Lze zrušit pracovní poměr ve zkušební době, kterou máš pravděpodobně napsanou ve smlouvě. Jde to ze dne na den. Takže když budeš v práci předposlední den, dáš jim zrušení pracovního poměru k 30.10.2019 a 1.11.2019 nastoupíš do nové práce. Vzhledem k tomu, že nebudeš nezaměstnaná, tak není třeba hlásit se na úp, což beztak není povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama