Odstoupení od pracovní smlouvy v pojišťovně

4
30.3.21 12:54

Odstoupení od pracovní Smlouvy v pojišťovně

Ahoj

chtěl bych se zeptat na právní pomoc, podepsal jsem jako OSVČ smlouvu u pojišťovny (abych u nich mohl pracovat jakožto obchodní zástupce) a po pár dnech práce jsem zjistil jaká ta práce popravdě je a nelíbí se mi zacházení s lidma/kolegama a pro mne nemorální jednání s okolím. Bohužel jsem se ve smlouvě dočetl, že pokud odstoupím do 1 roku od podepsání smlouvy budu platit smluvní pokuty ( a ty jsou v řádech až 100 000kč) a to jsem ani pětinu z toho nevydělal. Prosím vyzná se někdo v takových smlouvách či řešil někdo podobnou věc?

děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16872
30.3.21 13:04

Hele tohe fakt nevyřešíš na internetu, potřebuješ vzít tu smlouvu a řešit to právníkem.

Ale spíš se bojím, že to pojišťovna bude mít celkem ošéfovaný.

jinak já vím že to je hraběcí rada ale, SMLOUVY SE ČTOU PŘEDEM!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
30.3.21 13:30

@Ou děkuju, chápu, já jsem s tím popravdě nepočítal jelikož jsem se nikde nesetkal se smluvní pokutou a číst jsem si ji pročetl jenže jsem dostal 100 papírů k podpisu bohužel jsou na to připraveni.

ano zajdu si za právníkem ať mi poradí nic jiného neudělám díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
30.3.21 13:42

@xardo a když to necháš běžet ten rok a pouze se na to vykasles a nebudeš nic dělat, tak se stane co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
30.3.21 13:49

@Cenarius mě vyhodí s tím že budu platit ty samé peníze protože jsem neplnil plán

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
30.3.21 14:05

To je nějaká pochybná pojišťovna, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
30.3.21 14:21

@KacaStar bohužel nesmím říct jmeno ale je to jedna z největších pojišťoven v česku a rakousku, pojišťění/produkty jako takové je jedno z nejlepších na trhu podle toho co tak zatím vím ale práce jako taková je otročina na kterou jsem nebyl připraven spíše morálně, taktiky na lidi zjištování kontaktů pasivně agresivním způsobem vynucování od klientů atd. a nejhorší je že je to jedna z věci která musí být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6684
30.3.21 14:24

Česká pojištovna generali? no.. ono je to jedno všechny to mají ošéfaný stejně. Tak to prostě je. Každopádně ještě musíš platit sociální a zdravotní ma to nezapoměň Doporučuju ten rok přežít ale další věc je že za tebou půjdou storna smluv 5 let zpětně.

Není to sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6227
30.3.21 21:14

OSVČ a plnit plán… ve smlouvách může být ledasco, dokonce i podepsané z obou stran a přesto to nemusí být zcela OK. Jenže to už chce, aby to někdo napadl a aby to napadení mělo hlavu a patu - > právník. Nebo taky řekne, že smůla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15231
31.3.21 13:49

@xardo No, a ty máš s tou pojišťovnou pracovní smlouvu?

Pokud chceš od někoho radu, tak mu nejdřív musíš přesně popsat, podle jaké smlouvy jedete.

Pokud podle pracovní smlouvu, tak na zaměstnance (i obchodního zástupce) lze dost těžko přenášet podnikatelská rizika zaměstnavatele. Například, že prodal málo pěkně zabalených hovínek.

Co jsem našel, tak zaměstnanci - obchodnímu zástupci lze z tohoto důvodu nanejvýš dát výpověď.

Ale ty asi nemáš pracovní smlouvu, když jsi ji podepsal jako OSVČ.

A dost pochybuji, že to lze přenášet i na obchodního zástupce - OSVČ. Těžko jej lze pohrůžkou smluvních pokut po právu nutit k nekalým a agresivním obchodním praktikám (to je dobrý argument pro soud, podle mne). Jinými slovy, soud těžko bude aprobovat, že obchodní zástupce je pod sankcí smluvní pokuty nucen k agresivním obchodním praktikám.

Ale to chce právníka, protože když neumíš svou situaci zformulovat zde na e-miminu, kde žádáš o radu, tak ji těžko budeš umět zformulovat před soudem při obraně před neoprávněně vymáhanou smluvní pokutou.

Ono podepsat smlouvu jako podnikatel (OSVČ) je trošku něco jiného, než ji podepsat jako zaměstnanec nebo spotřebitel. Zaměstnanec a spotřebitel má přece jenom větší míru ochrany.

I když například u smluvních pokut za předčasné ukončení smlouvy u telekomunikačních společností to kupodivu neplatí - aspoň podle toho, že pokutu může účastník reklamovat u společnosti, při neúspěšné reklamaci ji musí zaplatit a pak si může stěžovat u ČTÚ; v odůvodněných případech může ČTÚ požádat o odklad - čili tam platí jakási presumpce oprávněnosti smluvní pokuty ze strany komunikační společnosti. Proto si dvakrát rozmyslím, než se k někomu uvážu smlouvou na dobu určitou za slevu, která není zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat