Odstoupení od smlouvy s realitkou

116
11.7.13 13:36

Odstoupení od smlouvy s realitkou

Maminky, mám na Vás takový dozat. Prodáváme byt, který jsme měli u realitky. 30.6.2013 nám u nich skončila smlouva, ale tentýž den tu byla zájemkyně. Byt si zarezervovala 5.7. 2013, což stvrdila podpisem (asi bohužel). Jenže teď zjištujeme, že s paní z realitky bude vyřizování hodně na dlouho, nebere telefony, má na vše dost času. Myslíte, že by mohla slečna od smlouvy odstoupit a prodej by jsme si vyřídili mezi sebou, bez realitky??Zda by tam nebyla nějaká pokuta. Snad je to napsané srozumitelně :-). Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58599
11.7.13 13:39

@zuzka820 pokud si byt rezervovala 5.7. tak už prodej s realitkou nemá nic společného? pokud dobře čtu, tak 30.6. vám u nich skončila smlouva, tudíž vyřizujete sami, ne? a jestli jí realitka dala smlouvu k podpisu, tak ta smlouva je neplatná. Normálně jim dupnout na krk, nemůžou podepisovat oni smlouvu, když smluvní závazek již skončil..

Příspěvek upraven 11.07.13 v 13:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rk123
11.7.13 13:39

Pokud podepsala již rezervační smlouvu s rk, tak asi smolík. pokud jste s RK podepsali exluzivitu a chtěli prodat sami, tak určo penále tam jsou, mrkni do smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
58599
11.7.13 13:40
@rk123 píše:
Pokud podepsala již rezervační smlouvu s rk, tak asi smolík. pokud jste s RK podepsali exluzivitu a chtěli prodat sami, tak určo penále tam jsou, mrkni do smlouvy.

nemůže podepsat rezervačku, když smlouva s realitkou skončila. RK na to v tomhle případě nemá nárok přeci. jednou je smlouva do 30.6., tak nemůžou o týden dýl cokoliv sepisovat. smluvní vztah skončil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
11.7.13 13:43

@martina.se Ano 30.6. nám smlouva skončila, ale právě podepsala rezervaci 5.7.(rezervační), taky si říkám, že smluva je neplatná, ale aby slečna neplatila pokutu, za to, že něco od nich podepsala. Takové peníze si za to berou a ještě nedělají věci pořádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21860
11.7.13 13:43

Pokud exkluzivka s RK skončila 30.6. a ona podepsala 5.7., mělo by to bejt neplatný. Leda by se exkluzivka prodloužila, ale o tom nepíšeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58599
11.7.13 13:45

@zuzka820 okamžitě se obrátit na rk a žádat zrušení smlouvy. Neměli sebemenší nárok rezervačku podepsat, takže chtít storno, vrácení peněz, nebo podat trestní oznámení pro nedůvodné obohacení. Na tohle prostě právo nemají. Jo a ještě, nejdřív zajdi, zkus jim to vysvětlit, pak doporuč. dopis s termínem, do kdy mají prašule vrátit a smlouvu stornovat, pak asi ty policajty. No doufám, že se s nimi domluvíte, jinak to bude na dlouhé lokte. co je to za rk?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
11.7.13 13:48

@martina.Děkuji moc, snad to nějak vyřídíme. Po slečně chtěli 60tis zálohu, ale bez úvěru jen tak někdo na to nemá, tak jí řekli at pošle aspon 5tis, což poslala. Je to reality MM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
rk123
11.7.13 13:49
@martina.se píše:
nemůže podepsat rezervačku, když smlouva s realitkou skončila. RK na to v tomhle případě nemá nárok přeci. jednou je smlouva do 30.6., tak nemůžou o týden dýl cokoliv sepisovat. smluvní vztah skončil.

já si to blbě přečetla, já to pochopila prvně tak, že 30.6.tam byla prohlídka, podepsala se ještě ten den rezervační smlouva do 5.7. a ne až 5.7.provizi ale platí kupující ne…
co je to za rk?

• Nahlásit
  • Citovat
58599
11.7.13 13:51
@zuzka820 píše: @martina.Děkuji moc, snad to nějak vyřídíme. Po slečně chtěli 60tis zálohu, ale bez úvěru jen tak někdo na to nemá, tak jí řekli at pošle aspon 5tis, což poslala. Je to reality MM.

zase xichti z mm, no vůbec se nedivím. Jednejte a nenechte si nadělat na hlavu. ještě se pořádně podívej do exkluzivky, někdy tam je minipísmem klauzule, že smlouva bude automaticky prodloužena, pokud od ní v termínu písemně neodstoupíš. Takže pročti, snad to tam nemáš.. Mm jsou hnusáci, mám osobní zkušenost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
11.7.13 13:56

@martina.se Nám volali 27.6.a říkaj - Kdy budeme doma, že nám dovezou smlouvu o prodloužení, tak jim říkám, že my u nich nic prodlužovat už nechceme, že si byt prodáme my. Ale pak právě volali a 30.6. poslední den, byla zájemkyně. Chceme to prostě vyřídit mezi sebou a ušetřit paní 60tis, za co ty prachy mají, nechápu. Nic pořádného nedělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.13 13:57

@zuzka820 mm reality jsou sv*ně největšího kalibru! My od nich právě kupujeme domek. Už jsme přišli o 50 000!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
napresdrzku
11.7.13 14:10

No a není v RK třeba klauzule o tom, že když se smlouva neprodlouží nebo nezruší, automaticky se každý rok obnovuje sama např. s 3-měsíční výpovědní lhůtou? Co to bylo za realitku? Mě kdysi takhle vypekl Prolux jako kupujícího, už je to tak 10 let zpátky, ale vyhlídl jsem si byt, volal, pán že už ho má někdo zamluvenej, ale nesložil rezervační zálohu, tak jsem poslal rychle dvojku s tím, že ho budu mít zarezervovanej.. asi měsíc se „snažili“ kontaktovat majitele a nic, pak už ani nekomunikoval „makléř“, takže jsem přišel o dvojku a jsem rád že jen o ní, když následující léta vyplulo na povrch, co jsou Prolux zač (kdo neví, tak inzerovali nemovitosti jen na svým webu a od majitelů měli podepsanou exkluzivitu, takže nemohli prodat jinde - když se byt třeba půl roku rok neprodával, tak samozřejmě spousta z nich vycukla i za cenu toho, že budou paltit pár procent pokutu, což třeba ale u bytu v Praze mohlo znamenat i 100 a víc tisíc; nakonec dostali 5 míčů pokutu, kterou asi ani nezaplatili, hlavně že mají doteď všude reklamy, hlavně na vesnických barácích..).

• Nahlásit
  • Citovat
napresdrzku
11.7.13 14:11
@zuzka820 píše:
@martina.se Nám volali 27.6.a říkaj - Kdy budeme doma, že nám dovezou smlouvu o prodloužení, tak jim říkám, že my u nich nic prodlužovat už nechceme, že si byt prodáme my. Ale pak právě volali a 30.6. poslední den, byla zájemkyně. Chceme to prostě vyřídit mezi sebou a ušetřit paní 60tis, za co ty prachy mají, nechápu. Nic pořádného nedělají.

Pokud je to takhle, tak tu „zájemkyni“ si určitě vymysleli, aby jim z toho aspoň ěnco káplo. Nebo jí máte ověřenou? Přijde mi to jako dost velká náhoda, že jí sehnali poslední den. Nasvědčovalo by tomu i to nereagování makléřky. To jsou ti co mají zelený auta? :) Jsou všude jak klíšťata.

• Nahlásit
  • Citovat
12667
11.7.13 14:12

Ooo mm reality, moji milackovia. U nas to doslo tak daleko, ze som pisala staznost na vedenie firmy a dostala som bolestne a zavrihubne, kolko som ziadala. Staci sa im pohrozit a uz to frci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama