Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Anonymní
31.5.16 08:01

Odstoupení od smlouvy s realitní kanceláří

Co vše mě čeká, pokud odstoupím od smlouvy s realitní kanceláří? Samozřejmě vím, že to musím řešit s realitkou, jen chci vědět, na co vše se mám připravit. Kolik mě to může stát? Co mě čeká, pokud už byl zájemce o koupi?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59251
31.5.16 08:02
@Anonymní píše:
Co vše mě čeká, pokud odstoupím od smlouvy s realitní kanceláří? Samozřejmě vím, že to musím řešit s realitkou, jen chci vědět, na co vše se mám připravit. Kolik mě to může stát? Co mě čeká, pokud už byl zájemce o koupi?

záleží, jakou smlouvu jsi podepsala - pokud exkluziv, tak zaplatíš náklady - mají to ve smlouvě. Pokud nemáš exkluziv, tak je to v pohodě, bez závazků.. ale co realitka, to jiné podmínky, mrkni do svojí smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.16 08:39

@martina.se A co když je tam už zaplacená záloha a sepsána rezervační smlouva?

• Nahlásit
  • Citovat
59251
31.5.16 08:43
@Anonymní píše:
@martina.se A co když je tam už zaplacená záloha a sepsána rezervační smlouva?

tak to uhradíš Ty.. protože tím RK vznikne škoda… tohle mají ve smlouvě ošetřeno (pochopila jsem dobře, že jsi prodávající) :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.16 08:44

@martina.se Kolik to může být. Může mě pak ten kupující žalovat? Na kolik mě to může vyjít?

• Nahlásit
  • Citovat
59251
31.5.16 08:51
@Anonymní píše:
@martina.se Kolik to může být. Může mě pak ten kupující žalovat? Na kolik mě to může vyjít?

to Ti takhle neřeknu, záleží, jak je stavěná smlouva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29031
31.5.16 08:54

Musis se podivat do smlouvy, jak to tam je ošetřené! Urcite tam jsou nejake smluvní pokuty. Plus mozna jeste náhrada škody - ušlý zisk - tj vyse provize…coz byva 5 procent z kupní ceny… Jako levne to nebude, to budou desítky tisíc minimalne.
Proc chces odstoupit mas k tomu nejaky vážný duvod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.16 09:00

@martina.se Kdyby mě žaloval, tak kolik to může být? Prostě tam je určitě nějaké minimum i nějaké maximum.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.16 09:02

@veria Důvod k odstoupení je. Musím to rychle vyřešit a vědět všechna pro a proti. Od realitky nějaké info mám, ale musím si to ještě pozjišťovat jinde. Nejsem si jistá, že mám správné informace. Jde mi o to, kolik by mě stálo, kdyby mě dotyčný žaloval. Jak dlouho to může trvat? Musím vědět, do čeho jdu.

• Nahlásit
  • Citovat
29031
31.5.16 09:05

Žádné minimum maximum neni. Zalezi na výši škody kterou bys tímto způsobila plus smluvní pokuty ze smlouvy. To ti nikdo tady nerekne.
Pokud bys to nezaplatila dobrovolne a museli te žalovat - a to si bud jista ze to RK udela - zaplatila bys navíc jeste soudní výlohy - opět nemalé částky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
31.5.16 09:05
@Anonymní píše:
@martina.se Kdyby mě žaloval, tak kolik to může být? Prostě tam je určitě nějaké minimum i nějaké maximum.

ne, není, to si RK určuje dle svého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.16 09:11

@martina.se Mně nejde o realitku, ale o kupujícího. To přece neurčuje realitka. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
59251
31.5.16 09:13
@Anonymní píše:
@martina.se Mně nejde o realitku, ale o kupujícího. To přece neurčuje realitka. :nevim:

ale Ty máš podepsanou smlouvu s RK a záleží, co v ní je.. s kupujícím si to vyřeší oni, to se Tebe netýká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5215
31.5.16 09:24

Kupující te vůbec nemusí zajímat, to už je problém realotky ne tvůj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
31.5.16 09:31

Ahoj.Co vse jsi podepsala? Jen zprostredkovatelskou smlouvu? Nebo jsi podepisovala i rezervacni smlouvu s kupujicim i realitkou? Kazdopadne si smluvy precti, odpoved najdes v nich. Ve zprostredkovatelske smlouve budes mit konkretne specifikovanou smluvni pokutu, kterou zaplatis realitce. Pokud tam nic neni, muze realitka soudne vymahat nahradu skody, ktera bude cca ve vysi provize, kterou mohli ziskat z prodeje (obvykle je ve vysi slozene rezervacni zalohy).
Pokud jsi podepisovala i rezervacni smlouvu, jsi ve smluvnim vztahu i s kupujicim, a ten bude moci primo od tebe zadat budto smluvni pokutu, pokud jste si ji dojednali, nebo u soudu zalovat o nahradu skody, ktera mu realne vznikla v dusledku tveho poruseni smlouvy.
Kazdopadne tady ti nikdo nepovi, kolik zaplatis, to lze zjistit jen po prostudovani smluv. Zadne obecne minimum a maximum neni, vse je o vasich smlouvach, ujednane smluvni pokute a propadne o konkretni vysi vznikle skody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama