Odstraněné vejcovody - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maritina
Kecalka 141 příspěvků 06.05.18 16:03
Odstraněné vejcovody zkusenosti

Ahojte, holky, co jste byly na laparoskopickem odstranění vejcovodu.Mely jste nějaké pooperační potíže? Za jak dlouho jste byly fit, abyste se postaraly o rodinu? Diky za odpovědi.

Reakce:

zumzum
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 16:35

Nevim co myslis obtizemi. Chvili mi bylo blbe po narkoze jinak nic. Doma 4 deti. takze jsem si vydupala vecerni pusteni na revers. Fungovala jsem druhy den lehce omezene. Byla jsem pomalejsi ve vstavani a v presunech. Pak uz normalne.

Apaji
Kelišová 5383 příspěvků 06.05.18 16:41

Byla jsem na sterilizaci/od­stranění vejcovodů minulý červen.

Dali mi na výběr - buď přepálit nebo odejmout. U pouze přerušení bych byla na sále 10 minut, u odebrání 15 minut. U přepálení bych měla 2 dírky, u odebrání 3 dírky. K tomu mi bylo sděleno, že až 85% rakovin vaječníků mají na svědomí vejcovody, a to i po přetnutí. U odebrání snížím riziko tohoto typu rakoviny. Vybrala jsem si odebrání.

Pozor: jsem kardiak a mám genetickou vadu, která mi likviduje cévy, takže mám přísnější nemocniční režim. Potřebuju antibiotika před výkonem a více dní po výkonu kvůli riziku endokarditidy.

V neděli odpoledne jsem nastoupila do nemocnice (proběhla kontrola oholení - holila jsem se doma) a večer mi zavedli kanylu (u ostatních až druhý den ráno) a dali antibiotika do žíly. Ráno nás brali jednu po druhé na sál - klasika: bandáž noh, tableta na uklidnění, já opět antibiotika, injekce clexane na ředění krve.

Po zákroku jsem byla to pondělí na JIP (u nás bez návštěv, ale mohla jsem mít telefon), bylo to tam fajn. Nosili nám bylinkové čajíky, mohly jsme si číst, spát, pohoda. Večer nás braly sestry do sprchy - proti císaři úplná pohoda. Šla jsem rovně. Bolesti byly asi jako kdyby mě někdo kopl do břicha, nebo pocit modřiny. Na noc už jsem si ani nedala analgetika, ale ráno jsem je uvítala. Rozkrvácela se mi jizva v pupku, ale já mám obecně horší hojení jizev, k tomu nesnáším clexane, ale o tom, že by mi ho přestali dávat, nechtěli ani slyšet. Dali mi na krytí. Jak odcházely větry, dali rohlík a vyšoupli na normální pokoj. Takže v úterý ráno jsem byla na pokoji s normálním režimem, návštěvami a jídlem.

Měla jsem problém s tím pupkem - díky clexane (nebylo to poprvé, co jsem díky tomu svinstvu valila z jizev a drenů), ostatní pacientky se normálně oblékly do civilu, vyrazily do kantýny a do parku. Jenda z nich si vyprosila (byla čistě bez komplikací) odchod ve středu po obědě (byla v pondělí na sále jako já), druhá šla ve čtvrtek dopoledne, a to byl klasický termín. Já až v pátek kvůli dobrání antibiotik do žíly.

Kvůli plynu, co vhánějí do břicha, doporučuji vzít si s sebou simethicon nebo espumisan - sníží to křeče (já tedy žádné neměla, ale spolupacientka trpěla bolestmi kolem klíčních kostí).

Stehy byly samovstřebávací, začaly vypadávat cca 3. týden po výkonu. Doma jsem si hned nasadila ascorutin, jeden den se pořádně vyspala a byla jsem v klidu. Takže v sobotu už jsem chodila po venku, vařila, ale nic těžkého nezvedala…

Já jsem v ID, ale ostatní jedna spolupacientka byla policistka, a měla neschopenku 14 dní (opasek, co nosí váží přes 5 kilo a upřímně, břicho je po zákroku citlivé), druhá byla kadeřnice sama na sebe a po propuštění už musela fungovat, byla sama se synem.

Jinak se klidně ptej, ráda odpovím. A ať vše dobře dopadne, není to žádná hrůza :kytka:

zumzum
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 16:48

@Apaji
Vidis. Ja to proti tobe mela uplne v pohode. Treti den uz jsem na brise v manduce nosila 5mesicni dite. Pravda musela jsem si to mezi brichem a manducou mirne vypodlozit. Nizkomolekularni heparin jsem mela taky a bez krvaceni.

Apaji
Kelišová 5383 příspěvků 06.05.18 17:22

@zumzum

Jasně, každá jsme jiná. Já nejenže nesnáším clexane, ale ani acylpyrin - byla jsem dvakrát v nemocnici na zatavování krvácení z nosu po PůLCE acyplyrinu! Nikdo mě neposlouchal, po clexanu se rozkrvácím i vaginálně, i když mi to píchnou do paže, po operaci teču do drenů i z jizev - prý to nesouvisí :roll: Jasně, vysadí clexane, já přestanu krvácet, nasadí clexane, začnu někde téct.

Ale já jsem nestandardní pacient, to je fakt :kytka: Spolupacientka si po propuštění hned nasadila piercing do pupku (ještě se stehama), aby ji nezarostla dírka 8o. Já jsem vycepovaná nenosit nic těžkého po dvou operacích srdce a mozku, takže mám limity i mimo zákrok, poslouchala jsem tělo. Jakmile jsem se cítila přinést nákup, tak jsem to přinesla (i když myslím, můj „klasický“ nákup, který je pro většinu asi směšný). Ale chodit na dlouhé procházky jsem mohla hned, to je fakt, cítila jsem se dobře - hlavně bez clexanu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.18 18:12

@zumzum To tě pustili v den zákroku večer, nebo až druhý den?
Holky, mám asi blbý dotaz, ale ta sterilizace se řeší v nemocnici přes gynekologické oddělení nebo přes porodnici? Měla jsem ji mít u třetího císaře, takže žádost a formality mám hotové, ale nešlo to udělat kvůli srůstům v břiše. Ale fakt ji potřebuju, tak se to snažím nějak vymyslet i s čtyřměsíčním kojeným miminem. Manželský život máme silně narušený a já mám panický strach, že zase otěhotním.

Apaji
Kelišová 5383 příspěvků 06.05.18 18:37
@Anonymní píše:
Holky, mám asi blbý dotaz, ale ta sterilizace se řeší v nemocnici přes gynekologické oddělení nebo přes porodnici? Měla jsem ji mít u třetího císaře, takže žádost a formality mám hotové, ale nešlo to udělat kvůli srůstům v břiše. Ale fakt ji potřebuju, tak se to snažím nějak vymyslet i s čtyřměsíčním kojeným miminem. Manželský život máme silně narušený a já mám panický strach, že zase otěhotním.

Já jsem šla přes mého praktického gynekologa, ten mi řekl, že mi nemůže pomoct (nemám 2 zásahy na děloze, ale ty ano), tak jsem to vzala přes kardiologii. S tím jsem přišla, on vyplnil žádost a u nás v nemocnici to řeší gynekologicko-porodnické oddělení.

Maritina
Kecalka 141 příspěvků 06.05.18 19:32

Ja jdu na vlastni zadost, sama sem se objednala v Brne v Reprofitu, mam 3 male deti a uz dalsi nechci.Mam spatna streva, takze klasickou antikoncepci nemuzu, protoze neucinkuje.Mela jsem doted v injekcich a strasne sem pribrala.Uz zadnou chemii a bat se, ze otehotnim. Stoji to 9200.Jen me zajimalo, jak to mely ostatni po operaci a za jak dlouho se v pohode postaraly p rodinu.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 20:51

@Apaji
Tak podle toho co pises jiste nejsi „standartni“ pacientka. A budes mit vice omezeni nez nekdo bez tech pridatnych nemoci. U tebe jiste delku hospitalizace prodlouzilo podavani tech antibiotik v prevenci endokarditidy… to krvaceni s nizkomolekularnim souviset urcite muze. Akorat ne vsichni gynekologove to dokazi pojmout…oni s tim clexanem neumi moc pracovat…

zumzum
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 20:59
@Anonymní píše:

Standartne se chodi druhy den po zakroku dopoledne. Ale ja byla v patek a kdyz jsem si predstavila ze me budou poustet v sobotu, kdy slouzi jen jeden lekar, musi obejit vizity a kdo vi co jeste- takze se k propousteni dostane az k veceru tak jsem si vymrcela propusteni jiz ten den zakroku. Bylo mi dobre. Ale musela jsem podepsat revers. V dobe kdy jsem byla tak nasemu byli taky 4 mesice ale ja uz v te dobe nekojila… sla jsem ke sve dr, ta mi dala zadanku na gynekologickou ambulanci. No a ted to pujde, kdyz jsou tam ty srusty? To je skoda kdyz uz byli u te sekce v brise, ze to neudelali… jinak musim rict ze po teto strance je to super. Nemyslet na ev. nasledky a uzivat si kdyz to zrovna jde :D

zumzum
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 2 inzeráty 06.05.18 21:00
@Maritina píše:
Ja jdu na vlastni zadost, sama sem se objednala v Brne v Reprofitu, mam 3 male deti a uz dalsi nechci.Mam spatna streva, takze klasickou antikoncepci nemuzu, protoze neucinkuje.Mela jsem doted v injekcich a strasne sem pribrala.Uz zadnou chemii a bat se, ze otehotnim. Stoji to 9200.Jen me zajimalo, jak to mely ostatni po operaci a za jak dlouho se v pohode postaraly p rodinu.

No a ty bys to.pri trech detech a zdravotnich komplikacich nemela " na pojistovnu"? Ja nic neplatila…

Maritina
Kecalka 141 příspěvků 06.05.18 21:39

Na gynde mi rekla, ze nemam narok.Tak jsem nasetrila a jdu do toho.Jen se trochu bojim, aby po operaci nebyly komplikace. Nekdo se o ty tri prdoliny musi starat, a tchyne to asi dlouho neda. A manzel no koment, ted se vybarvil, na vasektomii jit za boha nechtel, ale sex by rad.Tak se musim zaridit sama, ale stejne si moc neuzije, protoze jsem dost nastvana.

Apaji
Kelišová 5383 příspěvků 06.05.18 22:15

@Maritina

Zvláštní, protože mi gynekolog řekl, že „stačí“ 2 zásahy na děloze (nevím, zda jsi rodila všechny děti přirozeně, či SC), nebo jiný problém. Například v nemocnici Ostrava - Vítkovice „stačí“ mít křečovou žílu a je to na pojišťovnu (byla jsem tedy v jiné ostravské nemocnici). Možná zkus obvolat nemocnice, jaké mají parametry - byla by škoda to nezkusit, i když už máš našetřeno.

Jinak komplikace jsem v okolí nepozorovala, a to jsem se s několika holkama sešla i po zákroku - jedna doma hospodářství, takže musela fungovat po propuštění hned, další už druhý den celé hodiny stála a stříhala zákaznice…Já jsem třeba zvládala dobře vařit, žehlit - jen větší nákup bral raději manžel. Ale já mám 13.letou dceru, takže jsem nemusela běhat kolem batolat a kojenců :kytka:

Nemůžu říct, že by mě omezovala bolest, to ne. Jen jsem měla strach, že se mi zase rozkrvácí pupek, jak jsem psala výše (ale jak jsem byla bez clexanu, tak už ani kapka), takže jsem raději nechtěla tahat kýble vody, nákupy atd.

V nemocnici jsem tedy trochu špinila (ale vytahovali mi i tělísko), doma jsem hned nasadila ascorutin a přešlo to.

Maritina
Kecalka 141 příspěvků 06.05.18 22:22

Ten ascorutin muzu zkusit, diky za tip.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 2 inzeráty 07.05.18 09:50

@Maritina
Tak ty indikace jsou vcelku jasne. Zohlednuje se pocet deti. Jsou tam 3 deti a vek nad 35let. Nebo 4 a vice deti a tam uz vek nehraje roli. Pokud mas jeste nejake kontraindikace jinych druhu antikoncepce ev dalsi tehotenstvi by bylo rizikove urcite by to slo. Myslim ze v reprofitu ti to sami nabizet nebudou vzhledem k tomu ze jsou soukromi a potrebuji vydelavat. Ja byla v bohunicich. Musela jsem teda projit pres „komisi“ ale to byla uz jen takova formalita… rozhodne bych se zkusila jeste poptat ve statnim. Bud to projde a usetris nebo ne… :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >