Odstranění dělohy, vaječníků a vejcovodů

Anonymní
22.11.13 22:19

Odstranění dělohy, vaječníků a vejcovodů

Máte někdo prosím zkušenost s touto operací? Maminka ji má podstoupit z důvodu zhoubného nádoru dělohy. Mamce je 50 let, bojíme se, co bude…
A jak je to po operaci dál?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5538
22.11.13 22:34

Nějak bude jako po přechodu, bez rakoviny a v klidu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
22.11.13 22:36

Ahoj.je mi lito, co tvou maminku potkalo, ale jestli se na to prislo v pocatku, uzdravi se. potkalo to mou babicku v 63 letech, nastesti se to podchytilo hned v zacatku(zadne metastazy),vzali ji vsechno.po operaci ani nemusela na chemoterapii, ptz ta nasledna cytologie(nevim presne jak se tomu rika) dopadla dobre.jen ma od te doby malinko silnejsi jednu nohu. drzim palce, aby vse dobre dopadlo:kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.11.13 22:44

@xjuklickova tak to není zcela jistý, že bude bez rakoviny a v klidu :( Asi moc nevíš, o čem mluvíš!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.11.13 22:46

@DiváBára Díky, je to hrozný. A to chodí na gyndu 3krát ročně, pro jistotu a stejně ji to potkalo…Snad je to jen v začátku :srdce: A další léčba nebude třeba…

• Nahlásit
  • Citovat
12882
22.11.13 22:49

Musí myslet pozitivně, jinak si to celé ještě zhorší.
Možná si to svou zbytečnou obavou a častou prevencí spíše přivolala. To, na co intentzivně myslíš, se ti pak stane. Říká se tomu sebenaplňující proroctví. Funguje to podle Zákonu přitažlivosti. člověk je schopný si do svého života přitáhnout to, na co intenzivně myslí.
A jak je v tom ještě strach, tak je to úplně v háji.
Takže já bych doporučila, aby se dala co nejdřív dohromady psychicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14870
22.11.13 22:53

Ahpppj, mamka na to šla dneska, 47 let, ještě se mi ani neozvala, takže jí asi není nejlíp, bohužel to muselo jít řezem, né spodem jako býva zvykem :? :? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
22.11.13 22:59

Mojí mamce to taky vybrali úplně všechno, šílená jizva, přechod… půl roku musela na sebe dávat pozor, nenosit nic těžkého a podobně. Už je to 15 let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
22.11.13 23:01
@Anonymní píše:
@DiváBára Díky, je to hrozný. A to chodí na gyndu 3krát ročně, pro jistotu a stejně ji to potkalo…Snad je to jen v začátku :srdce: A další léčba nebude třeba…

Neboj, kdyz chodi na prevenci, tak ji to dr. urcite podchytil v uplnem zacatku.musi zvladnout operaci a verim, ze dalsi lecba nebude treba.jen s operaci neotalet.ale dr. urcite vi co dela a mamka at se zbytecne nestresuje, at si to nezhorsi psychikou..na 99% to zvladne :hug: j

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5538
22.11.13 23:01
@Anonymní píše:
@xjuklickova tak to není zcela jistý, že bude bez rakoviny a v klidu :( Asi moc nevíš, o čem mluvíš!

No možná ne, možná jo, pokud chodí na pravidelné kontroly ke schopnému doktorovi, tak nález není veliký, a pokud není veliký, tak není prorostlý do okolí. to znamená, že bude bez rakoviny. Až 90% těchto operací je úspěšných tím léčba končí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5890
22.11.13 23:05

Máma to prodělala v 50 letech. Neměla rakovinu, ale zhnisanou dělohu a vaječníky, celkovou sepsi a zánět pobřišnice. Infekci jí do dělohy tenkrát zanesla gynekoložka při prohlídce :zed: Máma málem umřela :( Avšak zvládla to ;) Po odebrání dělohy, vaječníků a vejcovodů (když se dostala z té těžké nemoci) byla v přechodu, nemohla tenkrát brát hormony a přechod byl dlouhý a silný :nevim: Bývalo jí zle, doktoři říkali, že je to tou kastrací a vlastně násilným přechodem. Měla problém s odvápňováním kostí. Ale i to se srovnalo a pak už byly všechny výsledky OK. Přeji tvojí mamince, ať je v pořádku a držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3642
23.11.13 13:09
@xjuklickova píše:
No možná ne, možná jo, pokud chodí na pravidelné kontroly ke schopnému doktorovi, tak nález není veliký, a pokud není veliký, tak není prorostlý do okolí. to znamená, že bude bez rakoviny. Až 90% těchto operací je úspěšných tím léčba končí.

Kéž by to tak bylo…Já rodila v plzeňské nemocnici, prohlíželo mě cca 6 doktorů, jestli už se porod rozjíždí a nikdo nic neviděl. Půl roku po porodu nádor tak velký, že muselo vše pryč a byla nutná i onkologická léčba. Bylo mi 31let. Myslím, že moc nevíš o čem píšeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.15 00:21

SEM PO OPERACI MIJOMU DVA KRAT V LONI A TED PAR DNU DNES MI ZDELILI ŠPATNU SPRAVU O ODEBRANI VAJEČNIKU A DELOHI 19 10 MAM OPERACI NEVIM CO TO S MNU UDELA JAKE BUDU NASLEDKI JE MI 45LET PROSIM KDO MA STIM SKUŠENOSTI DEKUJI :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11934
20.1.17 23:18

LAVH

Na emiminu jsem vlastně kvůli tomuhle.
Mojí milované polovičce doktoři naplánovali totální LAVH operaci za měsíc…
:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
21.1.17 05:06

Moje paní toto prodělala před 12 roky bez dalších následků. Po operaci jsem ji zasypal láskou a péčí. Za pár týdnů jsme začali žít i sexem jako dřív. Tady se nesmí povolit, jinak si tělo bez hormonů rádo zvykne na nečinnost a ostatně oba jsme se trošku báli, abychom o tuto zábavu z nejhezčích nepřišli. Samozřejmě, že tato umělá menopauza měla i odvrácenou tvář, návaly horka, nechutenství atd. Podle slov manželky ale nic tragického.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama