Odstranění krčních mandlí a bolest uší

99
17.2.20 13:18

Odstranění krčních mandli a bolest uší

Jsem po odstranění krčních mandli a víc než aby mě trápil krk mě tahají uši. Je to celkem bolest, mate s tím někdo zkušenosti, zda to k tomu patří? Mám 5 den po zákroku a začalo to hned brzy rano. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

761
17.2.20 13:26
@Terdie píše:
Jsem po odstranění krčních mandli a víc než aby mě trápil krk mě tahají uši. Je to celkem bolest, mate s tím někdo zkušenosti, zda to k tomu patří? Mám 5 den po zákroku a začalo to hned brzy rano. :nevim:

v pátek k jsem se vrátila z nemocnice po orl operaci, ležela se mnou paní na pokoji po odstranění krčních mandlí a sestry ji upozorňovaly, že ji můžou bolest uši cca 4dny po operaci, takže to asi normální je :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
17.2.20 13:29

Ano, mela jsem to taky. Nejhorsi bolesti jsem mela 5-8 den po operaci. Bolel me krk, usi, zuby, hlava, nemohla jsem pit, jist a ani polykat sliny. Hodne stesti, uz bych to zazit nechtela, je mi spatne jen si na to vzpomenu :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
17.2.20 13:32

Holky holky.. to je stav. Cpu se aulinem tak se to zmirni a polykat muzu. Ale na uši mě nikdo neupozornil. A moc dekuju za info. Měla jsem strach ze jsem ofoukla :roll: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
17.2.20 14:00

@Lovelytrue no ta paní taky právě hodně špatně polykala, neuměla ani vodu polykat, do toho ji nosili jidlo sice pomlete, ale ne úplně na kasičku, takže tam měla kousky a ještě u toho pindaly, že opět nic nesnedla. byla už chudák úplně zoufalá a pak ji právě říkaly sestry, že to bude ještě horší, že se přidají ty uši.. útěcha no :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
17.2.20 14:57

Mělo bolelo ucho jak pri zánětu. Chodila sem si pořád pro aulin..Bolest jak sviň

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
17.2.20 15:59
@petanah píše:
@Lovelytrue no ta paní taky právě hodně špatně polykala, neuměla ani vodu polykat, do toho ji nosili jidlo sice pomlete, ale ne úplně na kasičku, takže tam měla kousky a ještě u toho pindaly, že opět nic nesnedla. byla už chudák úplně zoufalá a pak ji právě říkaly sestry, že to bude ještě horší, že se přidají ty uši.. útěcha no :(

Presne takhle jsem to mela taky. 5 dni jsem pila jen bujon, dalsich 5 dni jsem byla na kapackach kvuli vyzive, tekutinam a lekum proti bolesti. Byl cervenec, vedro jako prase a zmrzlinu jsem nemohla (pri vybirani mandli mi jaksi poskodili chutove bunky, takze vse sladke chutnalo jako plesnive). Chut se casem spravila. Ale zhubla jsem 10 kg, mela jsem tehdy tedy jen 45 kg, hruuuuza. Navic me pak 7 den vezli do nemocnice, protoze jsem zacala krvacet z krku :,( nejhorsich 10 dni meho zivota. Bylo mi 20, mlada holka, ale zvladala jsem to velmi spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
17.2.20 21:29

@Terdie Vemte si žvýkačku! Mě na ni upozornily sestry, ať mám nachystané nepálivé žvýkačky, že pomáhají. Vždycky když mě začala jít bolest do zubů a uší, tak jsem si ji rychle vzala a po pár žvýknutí bolest odešla. Proč tomu tak je netuším, ale rekonvalescence b x la i díky nim u mne v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
18.2.20 06:10

@smada
No já se teď probrala a úplně trpím. Stěží jsem spolkla paralen. To já dneska řeknu příteli aby mi hned nakoupil balení žvýkaček teda :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.3.20 08:34

Byla jsem 24.2. na odstranění krčních mandlí ve VFN, hospitalizace 5 dní, dost jsem pila, jídla pomálu. Bolest střílela výrazně do uši a hlavy, snažila jsem se jí přepít. Neustále kapačky proti bolesti. Doma se vše zlepšilo, už jsem se cítila zdravě, tak jsem dělala lehké domácí práce. 10. den mi ovšem začala téct krev (5.3.), takže sanitka, opět operace pro zastavení krvácení. Odvezli mě do Kladna. Hrůza. Nejdřív se to pokusili zastavit přímo na křesle, takže rvát dreny a odsávačku do těch čerstvých ran bylo velmi bolestivé.. každopádně po operaci už to rozhodne nebolelo tolik, jako po první operaci. Nyní jsem po 5ti dnech v nemocnici opět doma a nemůžu se dočkat, až se uzdravím. Toť moje zkušenost.
Pozn. trpěla jsem na angíny 5 let, tak snad se už nebudou vracet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama