Odstranění krčních mandlí - problémy po operaci

51
5.1.21 18:16

Odstranění krčních mandlí - problémy po operaci

Zdravím mám na Vás dotaz. Jsem po odstranění obou krčních mandlí (v říjnu 2020 jsem byla na operaci). No a mám takový problémem. Hrozně blbě se mi polyká jak jídlo tak pití. Mám v ustech hrozně malý otvor, který jsem nikdy neměla (kdyby někoho opravdu zajímalo mohu dát i foto :D ). Když se snažím jazyk dát na spodní patro (přitisknout řekněme) tak to bolí jak čert. Ale jakoby nejvíce mě trápí ten malý otvor, protože se mi špatně pije (například velké množství vody, což mi předtím vůbec nevadilo) a u jídla je to to same. Chtěla jsem se jít na to zítra zeptat na ORL, ale první mě zajímalo, jestli si někdo začil něco podobného a nebo ne.
Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K97
103
5.1.21 22:21

Určitě jdi k doktorovi.. já jsem byla na operaci krčních mandlí a musím zaťukat, že průběh i hojení bylo na jedničku. Prošla jsem si strašlivými angínami za celý život, takže rekonvalescence a bolesti pro mě nebyly tak hrozné, bolelo mě to maximálně 14 dní po zákroku, ale déle určitě ne. Sice jsem při čistění rány cítila v krku něco divného, ale pak se vše srovnalo.. takže určitě zajdi, ať zjistí co a jak, určitě je to nepříjemné i jak na to pořád myslíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
5.1.21 23:04

@K97 tak to u mě byla hrůza. den dva po operaci byl klid ale zbylých 8 dní v nemocnici hrůza. Nespala jsem 3 dny silné léky na spaní nezabiraly(spala jsme max 2h a vždy po půlnoci mě zbudily hrozně bolesti, kdy jsem musel ajit do koupelny na zem si sednou a brečet abych nevzbudila lidi na pokoji), žádné léky na bolest nezabiraly. Na jedla jsme tak 14 dní i s tím co jsem byla doma. Pití bylo snad horší jak jidlo. Doma jsem taky spát nemohla. Měsíc byl klid po operaci a až teď se mi to dostavilo ten problém polykat a hlavně mám opravdu malý otvor v Ústech. Četla jsem snad všude, že otvor má být po operaci větší, ale mě se zmenšil. Máte to taky tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
103
5.1.21 23:32

@Marta_Kres Tak to nezávidím a soucítím, já jsem se té operace i rekonvalescence strašně bála a hodně si načetla i zkušenosti lidí - různé příběhy s krvácením a obnovením operace.. 8o takže jsem byla připravená na všechno, ale naštěstí vše Ok, dokonce jsem dost zhubla, jak jsem jen pila studené a maximálně nějaký nanuk, trošku piškoty.. na jídlo jsem neměla chuť skoro vůbec. Jinak spíš bych řekla, že je ten otvor větší no.. asi jsem to nikdy nezpozorovala, ale menší určitě ne, to je zvláštní, mělo by tam být víc prostoru logicky :mrgreen: Možná je tam nějaký otok? Z vlastní zkušenosti teda hraje roli i ta psychika, já když se moc pozoruji, tak mám všelijaké příznaky a pak si něco i vsugeruju.. každopádně tohle nezpochybňuju, jen pokud se hodně stresuješ, tak orgány taky pracují tak, že se mohou stáhnout a člověk pak prostě vidí co chce vidět atd.. určitě mi rozumíš. Jinak já jsem docela plašan, takže bych u doktora byla už dávno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
5.1.21 23:36

@K97 Psychika hraje velkou roli, pravda. No já jsem moc nechtěla chodit ohledně téhle situace s covidem do nemocnice a hlavně se to nějak zhoršilo v tom prosinci. Takže zajdu zítra a uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
103
5.1.21 23:38

@Marta_Kres Chápu, no tak se možná objednej, ať tam čekáš co nejkratší dobu. Každopádně držím pěsti, ať to vyřeší a bude to v pořádku. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat