Odstranění křečových žil metodou ClariVein

168
18.11.15 21:22

Odstranění křečových žil metodou ClariVein

Kdo už to má vyzkoušené? Kde jste to dělali? Kolik to stalo? Doporučení na nějakého šikovného lékaře? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2133
9.11.16 14:30

Ozivuji diskuzi, ma nekdo zkusenosti s ClariVeinem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4166
9.11.16 14:38

@esterka03 Ahoj :mavam: zkušenosti nemám, ale jak porodím tak chci jít a řešit křečové žíly. Takže každé info vítáno. :lol: Teď beru Detralex a ty jak jsi na tom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
9.11.16 14:51

Ahoj. Byla jsem před rokem. Co tě zajímá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4166
9.11.16 15:04

@Lidym Jak to probíhá? Jak dlouho je pak rekonvalescence? Kolik to stálo? Bereš nějaké prášky po zákroku či napořád? Je to lepší nebo úplně to zmizelo? Šla by jsi na to znova? Měla jsi pak nějaké bolesti? A kde jsi na tom byla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4166
9.11.16 15:06

@Lidym A kde jsi je měla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
9.11.16 15:20

@Lidym ja nastesti krecaky nemam, ale moje mamka. Trpi i na zanety a ma fakt hnusny nohy. Doktorka ji dneska Clarivein doporucila, protoze bez debat potrebuje odoperovat obe nohy, ale klasicke operace se boji. Na te byla pred triceti lety a ma strasne zazitky, takze ted ji nikdo nevymluvi, ze uz se to dela jinak.
Takze by me zajimalo jak to probiha, jestli je fakt bezbolestne a jak dlouha je rekonvalescence. Take by me zajimalo jak moc si mela ty zily vystouple. Moje mamka ma fakt hodne osklive boulicky a provazce zil po celych nohach, tak jestli je vubec Clarivein indikovany na takhle postizene nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
9.11.16 15:21

Dělal mi to chirurg, ke kterému chodím na sklerotizaci. Stálo to 18 tisíc, přijel ještě nějaký Dr. z Brna. Má to být bezbolestné, ale mě to bolelo. Prostě ti bez umrtvení vrazí drát do žíly a točí s tím. Dá se to vydržet. Mě dělali na noze hlavní žílu. Po zákroku se jde domů, druhý den jsem s odpočinkem normálně fungovala ( doma dvouletý divočák). Dostala jsem doporučení chodit.
Mě se ty žíly pořád dělají, tak nevím. Výhoda je, že nemusíš ležet několik dní v nemocnici, ale těch peněz! Asi bych příště zkusila klasickou operaci, abych viděla rozdíl. Na místě, kde mi to píchali se mi udělal zánět žil, ale chodíš na kontroly, bez problémů vyléčeno. Žádné prášky neberu, ale tak nějak celoživotně ujíždím na doplňcích na křečáky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
9.11.16 15:27

@esterka03 Moje mamka má ty žíly taky hrozný. Já je neměla, jen žilky, ale doktor říkal, že jak zruším tu hlavní, ty ostatní se už nebudou dělat.
Ať tu operaci zkusí. Mamka byla na klasické asi 3× a ten ClariVein měla u DR. zdarma jako pokusný pacient. Jestli se to pro ni hodí, jí musí říct Dr. ke kterému s těma nohama chodí. Bolet to nemusí, rekonvalascence je v pohodě, normálně člověk funguje, jen asi nejde hned do práce, já byla na RD, tak nevím. Jen se potom nosí ty stahovací punčochy asi 2 týdny i na spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4166
9.11.16 15:29

@Lidym A ta hlavní žíla se také vrátila? :nevim: A ty doplňky jsou nějak prospěšné? A ty jsi na to šla že tě to bolelo nebo jen estetické hledisko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
9.11.16 15:53

Ne, ta žíla se nevrátila, ale ta spousta malých mě tam pořád straší. Já chodím pravidelně na tu sklerotizaci, tou se ničí ty malé metličky a to proto, že mě ty nohy bolí. Estetiku jsem pominula, protože se mi pořád dělají dokola, už jsem si zvykla, že mám hnusné nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
9.11.16 15:55

Jo, ty doplňky jsou fajn, že mě ty nohy tak nebolí. Přes léto je to pro mě skoro nutnost, tak i ty stahovací punčochy. Taky jím víc pohanku a jáhly, taky mají prospěšné látky na žíly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4166
10.11.16 00:53

@Lidym Ty punčochy mám také ale beru si je jen když bolí. :( Jsou velmi nepohodlné. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
10.11.16 11:41

@mimi2017 Taky tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
10.11.16 15:28

@Lidym Děkuji za info :-)