Odstranění nosní mandle a zavedení trubicek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Jeannette1
Povídálka 47 příspěvků 04.01.17 13:38
Odstranění nosní mandle a zavedení trubicek

Ahoj maminky, prosím o radu. Dcera, 4 roky, má jít na odstranění nosní mandle a zavedení trubiček, dlouhodobě špatně slyší, mluví přes nos. Chodily jsme na profuky, ale nic. Jak je to po operaci s rekonvalescencí, co se nemůže, atd. Prosim i o Vaše postřehy jak to děti snášely atd, taky mě zajímá, jestli trubičky nemůžou vypadnout, kolegyně mě s tím pořád straší :nevim: Díky moc za odpovědi a postřehy Ještě mě zajímá, kdo vypisuje paragraf, když s ní budu doma, dětský lékař, nebo v nemocnici.

Reakce:
 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 04.01.17 13:44

@Jeannette1

Naše mladá byla na mandlích v třech letech, taky jí dávali trubičky do uší. Ovšem nějaké, které měly do tří měsíců samy vypadnout - mno, nevypadly. Už je tam má třičtvrtě roku :roll: Chodíme na kontroly… asi to bude časem na mechanické vyndání. To už se prý ale dělá jen pod rajským plynem a děcka jsou hned v pohodě.

Každopádně to byl (a je stále) trochu opruz. Do uší nesmí voda, takže přes léto to bylo peklo :roll: Ze začátku jsem jí dávala špunty do uší i na koupání, teď už na to kašlu, jen dáváme pozor a při splachování hlavy si ucpe uši prstíkama. Nesmí se potápět no. :nevim:

Každopádně jí to skutečně pomohlo. Jsem ráda, že jsme šly. Od té doby co je mandle pryč tak je bez nemoci. Když už rýma tak je rychle pryč. Už se jí neucpávají dutiny. Paráda. :palec:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18567 příspěvků 04.01.17 14:04

@Jeannette1 Tak ty tubičky vypadnout mohou, taky časem vypadnou. Můžou se i ucpat, ale je zbytečné se nechat strašit komplikacemi. Hlavně si dejte pozor na to, aby se malé nedostala do uší voda - do uší s grometami se dostat voda nesmí po celu dobu, co ty trubičky budete mít.

 
Jeannette1
Povídálka 47 příspěvků 04.01.17 14:11

@FreeLady12 @hanka.br. děkuji moc, vůbec nevim, co a jak, voda to nebude problem, na bazén nechodí při koupání ji dám špunty do uší, bojím se te narkózy a jak to bude snaset, má strach z nemocnice, hlavně ať je vše OK.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26445 příspěvků 04.01.17 14:37

@Jeannette1
Pokud má nějakého oblíbeného plyšáka tak jí ho určitě vem.

My byly na ORL v Kladně a tam to probíhá tak, že rodič jde s dítětem až na sál a hladí dítě dokud neusne. Pak jsem šla čekat na dospávací pokoj, který je hned naproti sálu. Po zákroku, který trvá asi 7minut mi dcerku jen převezli na ten pokoj a probouzeli ji už zase se mnou. To probírání z narkózy je takové… no… děťátka jsou podrážděná, uplakaná, brání se, neví o sobě. Trvá to asi 3 minuty než se úplně proberou a dostanou do pohody a pak už jen v klidu dospávat narkózu… Hlavně nesmí plakat aby se nespustilo krvácení.
Ve fázi toho probouzení nám hodně pomohl oblíbený plyšák. Dcerka se bránila, kopala okolo sebe, ale jakmile jsem jí dala oblíbeného plyšáka tak se hned zklidnila. Doporučuju.

Na dospávacím pokoji jsme byli dvě hodiny, které dcerka prospala, a pak nás převezli zase na standartní pokoj kde jsme si hráli i s ostatními dětmi a kolem čtvrté hodiny odpoledne nás propustili domů.

Doma byla dcerka taková „nesvá“ tak dva až tři dny. Nemluvila, huhňala, moc nejedla, jen polehávala a byla protivná… prostě to nebyla ona. Po třech dnech z ní byl zase živel a nic jí nebylo ;) :palec:

 
Jeannette1
Povídálka 47 příspěvků 04.01.17 15:06

@FreeLady12 Děkuji moc za popsání situace, moc mi to pomohlo, aspoň vím, do čeho jdu a co můžu ocekavat. S tím plysakem mě to nenapadlo, to je dobré, určitě pribalime, má ještě slíbený toaletní stoleček pro holčičky :),jak to všechno zvládne v pohodě a ať se má na co tesit.

 
Vermun
Závislačka 3309 příspěvků 04.01.17 20:44

Mám zkušenost se synem - na grometách byl celkem 3×. V roce, ve dvou a ve 2,5 letech. Poprvé vypadli po 9 měsících, po druhé po 6 měsících a potřetí vypadla jedna už po 3 měsících. Absolvoval to také ve dvou různých nemocnicích. Ráno příjem, poté operace (při třetích grometách trhali i nosní mandli - což trvalo cca 30 minut celkem, jinak samotné gromety cca 15 minut), před operací dostal oblbovací sirup, poté odvezen na posteli na sál - se mnou, na předsálí jsme se rozloučili a odjel, poté mi ho vraceli již probuzeného. Malý snáší narkozu hůře - agresivita, pláč. Jinak odpo po operaci už byl OK, pít mohl až kolem 14.00 po troškách, kolem 16:00 dostal přesnídávku a piškoty. Ráno po vizitě domů. Doma měl být cca týden. Poté se chodí na pravidelné kontroly na ORL skrz gromety.

 
vendul.s
Závislačka 3390 příspěvků 04.01.17 21:48

@Jeannette1 syn byl také ve 4 letech, narkózu snášel špatně, zvracel a dodnes si to pamatuje. Plyšáka dostal na sále od sestřiček :D. Trubičky mu vydrželi necelý rok, do ouška měl vyrobený špunt na míru přímo na rok
Ať Vám to dobře dopadne a pomůže :kytka: :hug:

 
Jeannette1
Povídálka 47 příspěvků 05.01.17 09:16

@Vermun @vendul.s právě že doktorka mi přímo neřekla, že na ty gromety musí spíš tak nenápadně mě k tomu dotlacila ať to nechám udělat spolu s trháním té nosní mandle, že se může ta tekutina ve stredousi i po vytržení té mandle udělat a to by musela do narkózy znovu na ty gromety, že buď jen vytržení té mandle bez trubiček nebo rovnou při jednom zavedou ty trubičky, tak právě nevim s tím vypadáváním jestli jsem udělala dobre, když jsem to nechala udělat při jednom. Možná stačila odoperovat ta mandle, že by se žádná tekutina nevytvořila, nebo taky mohla, je to hrozne to rozhodovanim a dr mi nebyla schopna říct co je v dané situaci lepší.

 
vendul.s
Závislačka 3390 příspěvků 05.01.17 12:41

@Jeannette1 nejlepší je to najednou podle mně, než chodit znovu jen na trubičky. Při mandlích sami posoudí nález, nakonec měl jen v 1 uchu

 
Jeannette1
Povídálka 47 příspěvků 05.01.17 12:47

@vendul.s děkuji moc :), už to nechávám na doktorech operaterech, oni by měli vidět co a jak, no hlavně ať už je to za námi

 
vendul.s
Závislačka 3390 příspěvků 05.01.17 14:40

@Jeannette1 hodně štěstí, ať to dobře snáší a pomůže to :kytka:

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Články z Ona Dnes

RETRO: Jak se cvičilo za socialismu. Televizní hopsání i spartakiády

Sexy vykrojené trikoty, pletené návleky, čelenky a nadšené poskakování... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >