Odstranění nosní mandle Plzeň x Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
evakra
Kecalka 298 příspěvků 22.07.19 12:32
Odstranění nosní mandle Plzeň x Praha

Syna, 5 let, čeká nejspíše odstranění nosní mandle, nemohu se rozhodnout, zda nechat mandli vyndat ve FN v Plzni klasicky s hospitalizací nebo v Modřanech plasmou a ambulantně. Nejraději bych šla do plasmy, je to šetrnější, je menší riziko krvácení, ale mám strach z cesty, přece jen nás vyhodí pár hodin po zákroku, nevím, jak to bude syn snášet a pojedeme 120 km. Do Plzně to máme kousek, ale dělají to pouze klasicky. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli někdo z Plzně byl na mandlích v Modřanech, jak děti po zákroku snášely cestu zpět nebo z druhé strany jaké máte zkušenosti s vyndáním mandle FN v Plzni. Děkuji za odpovědi

Reakce:
Janik101
Neúnavná pisatelka 16865 příspěvků 22.07.19 13:35

@evakra nemám zkušenost s konkrétními nemocnicemi, ale aktuálně jsem řešila to samé… U nás ve FN odstraňují mandli klasicky s dvoudenní hospitalizací, v oblastní nemocnici ambulantně. Odchod domů pár hodin po zákroku.
Vzhledem k tomu, že jsem úzkostnější matka, volila jsem s hospitalizací, protože jsem chtěla být v případě komplikací tu první noc pod dohledem zdravotníků :think:

versen
Stálice 96 příspěvků 22.07.19 13:38
Modrany

My jsme byli minuly rok se synem v Modranech. Bylo mu 5.5 roku. Jsem moc rada, ze jsme sli prave tam. Byli jsme u toho, kdyz syna uspavali, nemusel se prevlekat do jineho obleceni. Po operaci jsme s nim byli na pokoji asi hodinku, pak jsme si ho odvezli na hotel (nejsme z Prahy). Syn po operaci bez problemu, bez bolesti, bez krvaceni. Druhy den byl uplne v pohode, jedl vse, bez obtizi polykal. Ted rok po operaci v poradku bez potizi.

evakra
Kecalka 298 příspěvků 22.07.19 15:52

To je právě to co pořád řeším, jako úzkostná matka nejsem moc nadšená z toho, že chvilku po zákroku pojedeme domů, raději bych byla pod dozorem lékařů, ale na druhou stranu vidím výhody té plazmy jak popisuje @versen, pořád rozmýšlím pro a proti.

versen
Stálice 96 příspěvků 22.07.19 16:02

@evakra protoze jsem to uz prozila, tak bych se vubec nerozmyslela a sla do Modran na plazmu. Maly tu mandli mel ve velikosti maleho pomerance, primar rikal ze jsme prisli za 5min 12. Celkove operace trvala i s uspanim 40 min. Dostali jsme kontakt na nemocnici v Modranech kdyby byly problemy ale nebylo to potreba. Je lepsi zustat v Praze pres noc jak my na hotelu (byl tam jeden za 1000 Kc na noc) ale maly byl opravdu uplne v poradku, vubec zadne problemy i kdyz ta mandle byla tak velka. Jinak cekaci doba je do Modran asi 3 mesice -nas operoval primar Fort ( se r jako repa-nemam ceskou klavesnici). V cekarne jsme mluvili i sjinymi rodici a vsichni velice spokojeni. Nejlepsi bylo ze se maly opravdu ani nemel cas se niceho bat, operacni sal prijemny, my s nim tam az do upsani, drzeli ho za ruku, pak se asi za 20 min po operaci probudil a nic ho nebolelo..jemu navic jeste laserem cistil pan primar ouska protoze je mel zanesene hnisem z te mande. Maly od te doby slysi jak ostriz, krasne dycha…a jeste pan primar rikal ze mu uz nova mandle po plazme nenaroste takze do budoucna bychom meli mit klid.

versen
Stálice 96 příspěvků 22.07.19 16:12

@evakra jeste je klinika Lente primo v Plzni, tam take by meli delat odstranovani nosni mandle plazmovou koblaci, ale nemam osobni zkusenost. Vim jen ze mi to v Modranech zminovali ze se to dela jeste v Plzni.

versen
Stálice 96 příspěvků 22.07.19 16:16

@evakra https://www.lente.cz/…osni-mandle/ nasla jsem odkaz na netu na tu Plzenskou kliniku. Ale jak jsem psala, mam zkusenosti pouze s Modranskou.

evakra
Kecalka 298 příspěvků 22.07.19 17:25

Děkuji za odkaz, vím, že to Plzni dělají také, ale je to soukromá klinika a ceny jsou bohužel dost vysoké. Možná by nebyl špatný nápad přespat jednu noc v Praze, jak jste to udělali vy, budu o tom uvažovat.

versen
Stálice 96 příspěvků 22.07.19 19:02

@evakra no v Modranech se za to minuly rok taky platilo, bylo by dobre si toto zjistit. V Plzni za nosni mandli koblaci chteji 6,000 Kc a myslim ze v Modranech to muze byt vic. My jsme bylu klasifikovani jako cizinci, protoze zijeme v zahranici takze my to meli drazsi ale vim, ze i Cesi platili.

evakra
Kecalka 298 příspěvků 22.07.19 20:18

@versen V Modřanech se platí jen za tu plasmovou sondu zbytek hradí pojišťovna, v Plzni se platí komplet vše sonda, zákrok i anestezie, tak to pak vychází o hodně víc.

versen
Stálice 96 příspěvků 22.07.19 20:39

Tak to pak ano. Tak preji at se dobre rozhodnete :-) Ale urcite uz bych si do Modran zavolala na termin, pokud je tam cekacka a pokud byste chteli k primari. Odvolat to muzete vzdycky kdyz si to rozmyslite.

Váš příspěvek
Reklama