Odstranění nosní mandle Plzeň x Praha

298
22.7.19 12:32

Odstranění nosní mandle Plzeň x Praha

Syna, 5 let, čeká nejspíše odstranění nosní mandle, nemohu se rozhodnout, zda nechat mandli vyndat ve FN v Plzni klasicky s hospitalizací nebo v Modřanech plasmou a ambulantně. Nejraději bych šla do plasmy, je to šetrnější, je menší riziko krvácení, ale mám strach z cesty, přece jen nás vyhodí pár hodin po zákroku, nevím, jak to bude syn snášet a pojedeme 120 km. Do Plzně to máme kousek, ale dělají to pouze klasicky. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli někdo z Plzně byl na mandlích v Modřanech, jak děti po zákroku snášely cestu zpět nebo z druhé strany jaké máte zkušenosti s vyndáním mandle FN v Plzni. Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17056
22.7.19 13:35

@evakra nemám zkušenost s konkrétními nemocnicemi, ale aktuálně jsem řešila to samé… U nás ve FN odstraňují mandli klasicky s dvoudenní hospitalizací, v oblastní nemocnici ambulantně. Odchod domů pár hodin po zákroku.
Vzhledem k tomu, že jsem úzkostnější matka, volila jsem s hospitalizací, protože jsem chtěla být v případě komplikací tu první noc pod dohledem zdravotníků :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
22.7.19 13:38

Modrany

My jsme byli minuly rok se synem v Modranech. Bylo mu 5.5 roku. Jsem moc rada, ze jsme sli prave tam. Byli jsme u toho, kdyz syna uspavali, nemusel se prevlekat do jineho obleceni. Po operaci jsme s nim byli na pokoji asi hodinku, pak jsme si ho odvezli na hotel (nejsme z Prahy). Syn po operaci bez problemu, bez bolesti, bez krvaceni. Druhy den byl uplne v pohode, jedl vse, bez obtizi polykal. Ted rok po operaci v poradku bez potizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
22.7.19 15:52

To je právě to co pořád řeším, jako úzkostná matka nejsem moc nadšená z toho, že chvilku po zákroku pojedeme domů, raději bych byla pod dozorem lékařů, ale na druhou stranu vidím výhody té plazmy jak popisuje @versen, pořád rozmýšlím pro a proti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
22.7.19 16:02

@evakra protoze jsem to uz prozila, tak bych se vubec nerozmyslela a sla do Modran na plazmu. Maly tu mandli mel ve velikosti maleho pomerance, primar rikal ze jsme prisli za 5min 12. Celkove operace trvala i s uspanim 40 min. Dostali jsme kontakt na nemocnici v Modranech kdyby byly problemy ale nebylo to potreba. Je lepsi zustat v Praze pres noc jak my na hotelu (byl tam jeden za 1000 Kc na noc) ale maly byl opravdu uplne v poradku, vubec zadne problemy i kdyz ta mandle byla tak velka. Jinak cekaci doba je do Modran asi 3 mesice -nas operoval primar Fort ( se r jako repa-nemam ceskou klavesnici). V cekarne jsme mluvili i sjinymi rodici a vsichni velice spokojeni. Nejlepsi bylo ze se maly opravdu ani nemel cas se niceho bat, operacni sal prijemny, my s nim tam az do upsani, drzeli ho za ruku, pak se asi za 20 min po operaci probudil a nic ho nebolelo..jemu navic jeste laserem cistil pan primar ouska protoze je mel zanesene hnisem z te mande. Maly od te doby slysi jak ostriz, krasne dycha…a jeste pan primar rikal ze mu uz nova mandle po plazme nenaroste takze do budoucna bychom meli mit klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
22.7.19 16:12

@evakra jeste je klinika Lente primo v Plzni, tam take by meli delat odstranovani nosni mandle plazmovou koblaci, ale nemam osobni zkusenost. Vim jen ze mi to v Modranech zminovali ze se to dela jeste v Plzni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
22.7.19 16:16

@evakra https://www.lente.cz/…osni-mandle/ nasla jsem odkaz na netu na tu Plzenskou kliniku. Ale jak jsem psala, mam zkusenosti pouze s Modranskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
22.7.19 17:25

Děkuji za odkaz, vím, že to Plzni dělají také, ale je to soukromá klinika a ceny jsou bohužel dost vysoké. Možná by nebyl špatný nápad přespat jednu noc v Praze, jak jste to udělali vy, budu o tom uvažovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
22.7.19 19:02

@evakra no v Modranech se za to minuly rok taky platilo, bylo by dobre si toto zjistit. V Plzni za nosni mandli koblaci chteji 6,000 Kc a myslim ze v Modranech to muze byt vic. My jsme bylu klasifikovani jako cizinci, protoze zijeme v zahranici takze my to meli drazsi ale vim, ze i Cesi platili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
22.7.19 20:18

@versen V Modřanech se platí jen za tu plasmovou sondu zbytek hradí pojišťovna, v Plzni se platí komplet vše sonda, zákrok i anestezie, tak to pak vychází o hodně víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
22.7.19 20:39

Tak to pak ano. Tak preji at se dobre rozhodnete :-) Ale urcite uz bych si do Modran zavolala na termin, pokud je tam cekacka a pokud byste chteli k primari. Odvolat to muzete vzdycky kdyz si to rozmyslite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama