Odstranění nosní mandle - zlepšení, či zhoršení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 30.09.14 10:42
Odstranění nosní mandle - zlepšení či zhoršení?

Dcera má neustále rýmy, teď i kašel. Z alergologie nás poslala dr. na podrobné vyšetření na ORL, kde nám doporučili odstranit nosní mandli. Nikdy neměla problémy se záněty v uších, ale trápí nás nestálá rýma. Rýmu má téměř neustále, často zelené rýmy. Takže stojím před rozhodnutím, zda dát nosní mandli pryč a chtěla bych vědět zkušenosti těch z vás, co do toho šly a jak vám to pomohlo, případně zhoršilo stav po zákroku.

Reakce:
selka
Stálice 65 příspěvků 30.09.14 10:59

Ahoj,
tak u nás se vše zlepšilo. Syn měl časté záněty uší a rýmu a po odstranění nosní mandle byl konec. Jen když sem tam přišla rýma, tak mu zaléhaly uši. Časem i to zmizelo.

ivašot.
Kelišová 7326 příspěvků 30.09.14 11:02

U nás se taky zdravotní stav hodně zlepšil, skoro jsem pak litovala, že jsem odstranění dlouho odkládala.

LenkaN26
Závislačka 4145 příspěvků 30.09.14 11:05

U nás to taky zabralo :-)

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.14 11:06

Dcera má zvětšenou nosní mandli, na ORL mi Dr řekla, že rozhodnutí, zda dát pryč či ne nechá čistě na mě. Že prý dle alergologů by měla jít ven určitě (oba rodiči alergici).
Zatím jsem se rozhodla mandli nechat, protože dcera teď kromě drobného chrápání, malé rýmy a dýchání pusou nemá obtíže. Ale kdyby měla mít často ATB (záněty učí, bakteriální rýmy), tak bych do toho šla. Zatím jsem od ostatních maminek slyšela převážně, že to pomohlo. Jen ta mandle může opět narůstat :?

Lana222
Závislačka 4569 příspěvků 30.09.14 11:06

@tiffany
ahoj za me ANO! zlepsilo, syn 3 roky neustale rymu, kasel, nachlazeni, do toho i pruduskove astma, mandli jsme nechali vyndat i pro caste anginy, zanety v usich taky nemel, spis ty horni cesty dychaci.
Objednani bylo dlouhe protoze nam do toho vzdy onemocnel a oni vyzaduji zdrave ditko k zakroku, ale dockali jsme se a na jare uz to bylo jine ditko, ted to budou 2 roky a je to opravdu znatelny rozdil, skoro nemarodi, jako ano bezne detske nemoci ale zadny extrem, pred tim byl na hromade porad skolku jsme skoro neznali.
A mandle byla opravdu velika, byla videt kdyz zaklonil hlavu.fuj potvora :cert: :mrgreen:
Jinak na alergologii chodime s astmatem, to je taky lepsi a zadne jine alergie atd nema…ale i tento Dr doporucil urcite ven…

nunik
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 30.09.14 11:11

Já mám mandli pryč dvakrát, ve 3 a v 11 letech, vždycky jsem začala děsně chrápat :lol: a o rýmách ani nemluvím. za mě určitě ano, v těch 11 jsem to už vnímala a bylo super, nemuset furt tahat haldu kapesníků do školy

Andriska
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 30.09.14 11:19

Dcera byla v necelých dvou letech a nelituju. Měla rýmu nonstop a od vytrhnutí je přes půl roku a rýmu od té doby neměla.

Lana222
Závislačka 4569 příspěvků 30.09.14 11:19

@tiffany
jooo a u nas asi dedicne, me ji vyndavali jeste v 17 letech vsichni se chodili divat jako na raritu a i me to pomohlo :palec: takze u syna jsem byla jednoznacne pro!

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 30.09.14 11:24

No super, moc vám děkuji za vaše zkušenosti. Mám totiž z každého invazivního zákroku strach. Dcerka právě chrápe, takže se asi i hůř vyspí, huhňá, špatné mluví, chodíme na logopedii, ale výsledky téměř nulové. Prý ta písmenka vyslovit umí, ale nepoužívá, asi jí v tom brání ta mandle. Už se jí prý i děti smějou, že blbě mluví. Na ORL mi řekla doktorka, že asi i hůř slyší. :? Má neustále rýmy. Často zelené, nedávno si nejspíš infikovala kůži a měla impetigo. :?

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 30.09.14 11:25

@Andriska to zní fakt suprově. Pro mě to je nepředstavitelné, že by malá byla bez rýmy. Nechávám jí s rýmou doma, takže je víc doma, než ve školce a vzhledem k tomu, že by měla jít do školy, tak si to neumím představit.

Lana222
Závislačka 4569 příspěvků 30.09.14 11:41

@tiffany
opravdu se neboj, chapu obavy, ja taky premyslela.Moje mama byla proti, ze mu vsechny nemoci sednou na prudusky a plice, ale neni to tak…
ta mandle nema zadnou funkci, stejne by mela zanikat a je to jen zdroj bacilu a nemoci, nejake ditko o ni vubec nevi a jine trpi a vse chytnou…jako i my driv…
zakrok jako takovy byl taky banalita a syn to zvladl bezva, byla jsem s nim 2dny na ORL a na mluveni to taky pomuze i my jsme se lip rozmluvili na vyslovovani pismenek…

Andriska
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 30.09.14 15:52
@tiffany píše:
@Andriska to zní fakt suprově. Pro mě to je nepředstavitelné, že by malá byla bez rýmy. Nechávám jí s rýmou doma, takže je víc doma, než ve školce a vzhledem k tomu, že by měla jít do školy, tak si to neumím představit.

No já jsem z toho byla úplně hotová. Před tím se nám všude povalovaly usoplené pleny a kapesníky a představa, že bych vyšla ven bez kapesníku no to v žádném případě a teď je to paráda :) Hlavně malá potom už vynechávalo ve spánku dýchání tak to byl děs a chrápala jak čuník :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >