Odstranění obou vaječníku a vejcovodu, předčasný přechod

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
10.5.22 20:43

Odstranění obou vaječníku a vejcovodu, předčasný přechod

Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s předčasným přechodem?
Před půl rokem jsem prodělala hysterektomii( pro velký myom ) a nyní jsem čerstvě po odstranění obou vaječníků a vejcovodu (masivní srůsty po hysterektomii ). Bojím se co bude dál. Je mi 41 let. Zatím nic na sobě nepozoruji, mám jen velké bolesti po operaci, ale to už mi dnes lékař vysvětlil, že to tak ještě nějakou dobu bude.
Pokud máte prosím někdo podobné zkušenosti, prosím podělte se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2367
10.5.22 21:03

Ahoj, mám odstraněné vaječníky od 36 let, bude to rok od operace. Mám návaly horka, trpím nespavostí a mám suché sliznice. Je to nepříjemné, ale není to nic s čím by se nedalo fungovat. Dle věku předpokládám, ze budeš mít hormonální substituci. Já hormony nemůžu. Jinak doporučuji užívat vitamin D na kosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14883
10.5.22 21:23

Hysterektomii mám dělanou koncem roku 2020. Odstaraněná děloha + vejcovody. Myom veliký, zdeformoval dělohu a tlačil na močový měchýř. Od zahojení neustálé bolesti břicha, v červnu 2021 laparo, srůsty jako prase, cysty na vaječníkách.
Prosinec 2021 - hysteroskopie - cysty jako prase, srůsty, zamotanej slepák. Vaječníky jsou fajn, tak je necháme, co na tom, že to dělá neplechu.
Bolesti pořád, vaječníky samá cysta, a jako bonus mega kýla. Takže tě nechci strašit, ale ty srůsty, to je mega orpuz a ve velké většině původ cebolesti.
Takže bych chtěla, aby mi odstranili vaječníky, protože to je pro mě peklo. Píšeš, že ti je 41let, mně je 45, a myslí, že v dnešní době, se dá přechod zvládat lépe.
Joooo, a jako bonus, musím brát antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
11.5.22 12:42
@baaruunkaa píše:
Ahoj, mám odstraněné vaječníky od 36 let, bude to rok od operace. Mám návaly horka, trpím nespavostí a mám suché sliznice. Je to nepříjemné, ale není to nic s čím by se nedalo fungovat. Dle věku předpokládám, ze budeš mít hormonální substituci. Já hormony nemůžu. Jinak doporučuji užívat vitamin D na kosti.

Tak to sis taky vytrpěla své. Je těžké, když nemůžeš něco na podporu, aby bylo líp. Já zatím neužívá žádné léky, v pondělí mi možná něco lékařka předepíše. Otázka je, zda to pomůže. Ale uklidnila jsi mě, že se to dá zvládnout i bez léků. Opatruj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
11.5.22 12:50
@arinecka píše:
Hysterektomii mám dělanou koncem roku 2020. Odstaraněná děloha + vejcovody. Myom veliký, zdeformoval dělohu a tlačil na močový měchýř. Od zahojení neustálé bolesti břicha, v červnu 2021 laparo, srůsty jako prase, cysty na vaječníkách.
Prosinec 2021 - hysteroskopie - cysty jako prase, srůsty, zamotanej slepák. Vaječníky jsou fajn, tak je necháme, co na tom, že to dělá neplechu.
Bolesti pořád, vaječníky samá cysta, a jako bonus mega kýla. Takže tě nechci strašit, ale ty srůsty, to je mega orpuz a ve velké většině původ cebolesti.
Takže bych chtěla, aby mi odstranili vaječníky, protože to je pro mě peklo. Píšeš, že ti je 41let, mně je 45, a myslí, že v dnešní době, se dá přechod zvládat lépe.
Joooo, a jako bonus, musím brát antikoncepci.

No tak to je opravdu síla. To máš opravdu toho trápení dost :hug:. Já mělká právě po té hysterektomii masivní srůsty do střev čtvrtého stupně. Projevovalo se to bolesti v podbřišku jako na měsíčky při běžných činnostech a hlavně, pořád mě bolelo a píchalo při močení, celého půl roku od operace. Zatím ještě nemůžu přesně říct, zda to úplně polevilo, ještě jsem po týdnu od operace celá bolavá. Teď se bojím toho přechodu, je to přece zásah do života. Tak se drž 👼!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2367
11.5.22 21:49

@Jaňuleeee Každopádně držím pěsti ať jsi co nejdříve v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14883
11.5.22 21:56
@Jaňuleeee píše:
No tak to je opravdu síla. To máš opravdu toho trápení dost :hug:. Já mělká právě po té hysterektomii masivní srůsty do střev čtvrtého stupně. Projevovalo se to bolesti v podbřišku jako na měsíčky při běžných činnostech a hlavně, pořád mě bolelo a píchalo při močení, celého půl roku od operace. Zatím ještě nemůžu přesně říct, zda to úplně polevilo, ještě jsem po týdnu od operace celá bolavá. Teď se bojím toho přechodu, je to přece zásah do života. Tak se drž 👼!

Taky se drž, nemáme to my ženy jednoduché že? Tak snad bude brzy dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat