Odstranění pigmentové skvrny - miminko 3 měsíce

Anonymní
21.4.20 14:45

odstranění pigmentové skvrny

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s odstraněním pigmentové skvrny u miminka. Můj 3 měsíční chlapeček má od narození pigmentovou skvrnu na tvářičce a kožařka radí vyříznutí pod narkózou. Máte s tím někdo zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
727
21.4.20 15:05

Záleží, jak ta skvrna vypadá, barva, velikost, jestli je to opravdu jen pigmentová skvrna, to by se podle mě nemusela řešit vyříznutím, nebo mateřské znaménko. Můj syn měl od narození velkou tmavou skvrnu na prstu u ruky, přes půl prstu, chodili jsme na kontrolu na kožní do nemocnice, tam radili sledovat nebo vyříznout, nedostala jsem z nikoho odpověď, kdy je to lepší nechat vyříznout, jestli jako když je malý nebo až přestane růst. Zvolili jsme sledování, chodili jsme co půl roku na kontroly. Pak ve druhé třídě se to znaménko začalo měnit, tak jsme se rozhodli pro vyříznutí. Ale protože to bylo velké a mohl by být problém s hybností prstu, dělali mu i plastiku a byli jsme v Praze na Vinohradech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2043
21.4.20 20:07

Asi záleží, co co přesně je, já tomu nerozumím, ale můj příbuzný má odjakživa na tváři velký hnědý flek, nijak se to neodstranovalo. Nevím o tom, že by mu to kdy působilo problemy, jen na sluníčku se dbalo na to, aby to měl vždycky pořádně namazane opalovacim krémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15253
21.4.20 20:13
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s odstraněním pigmentové skvrny u miminka. Můj 3 měsíční chlapeček má od narození pigmentovou skvrnu na tvářičce a kožařka radí vyříznutí pod narkózou. Máte s tím někdo zkušenost?

Záleží o jaký druh pigmentace jde. Pokud je to ‚cafe au lait‘ tak to může způsobovat vážné problémy. Syn má pigmentovou skvrnu na horním rtu. Je pravidelně sledovany na kožním a pokud by to začalo zlobit, budeme to muset řešit. Pokud si nejsi jistá, domluv se na konzultaci ještě na jiném pracovišti. Ono není pigmentová skvrna jako pigmentová skvrna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat