Odstranění povislé kůže na pojišťovnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
domina023
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 29.04.19 09:56
Odstranění povislé kůže na pojišťovnu

Ahoj, zajímalo by mě, když člověk hodně zhubne, třeba sedmdesát kg, jestli existuje nějaká zdravotní indikace, aby se na pojišťovnu nechala odstranit přebytečná kůže na rukách a nohách. Třeba z důvodů ekzému v kožních záhybech? Nebo neexistuje žádný důvod, pro který pojišťovna tyto zákroky proplatí?

Reakce:
lilith1
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 29.04.19 10:36
@domina023 píše:
Ahoj, zajímalo by mě, když člověk hodně zhubne, třeba sedmdesát kg, jestli existuje nějaká zdravotní indikace, aby se na pojišťovnu nechala odstranit přebytečná kůže na rukách a nohách. Třeba z důvodů ekzému v kožních záhybech? Nebo neexistuje žádný důvod, pro který pojišťovna tyto zákroky proplatí?

Ani náhodou, všichni si to hradí sami. Proč by toto měla pojištovna cvakat, když obézní zhubne, je to super, ale fakt jeho boj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 10:51

Raději anonymně, chodí sem rodina. Máme v rodině paní co se za 30 let vyžírala až na úctyhodných 140-150 kg, teď byla na bandáži žaludku, začala hubnout a už vymýšlí jak by jí pak na pojišťovnu odstranili tu kůži. Já tedy nevím proč by toto pojišťovna měla hradit. Mně nikdo nezaplatí plombu u zubaře a to si chrup čistím pravidelně, chodím na dentální hygienu, na pravidelné prohlídky, sladkým se necpu a stejně cvakám, když se mi něco objeví Až na vyjímky co mají zdravotní problém tak někdo kdo si pěstuje pupek, nic s tím nedělá si pak přijde a chce plastiku na pojišťovnu :zed:

flicek18
Kecalka 465 příspěvků 29.04.19 10:58

Pochybuji že by to pojišťovna hradila. A je fakt, že to že někdo zhubnutí je sice moc hezké ale pokud ty kila přibral kvůli tomu že se prostě cpal jídlem a ne kvůli nemoci, tak to byla jeho volba a holt musí nést následky.
A pokud by to pojišťovna platila přišlo by mi to smutné, vzhledem k tomu kolik je postižených, kterým by nějaká operace/pomůcka usnadnila život a pojišťovna to nezaplatí :zed:

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14344 příspěvků 29.04.19 10:59

Ano, je to možné, stačí se podívat na stránky kllinik. výrazný převis kůže po masivní redukci váhy způsobující kožní problémy, se řadí do zdravotních indikací a tudíž je zákrok hrazen pojišťovnou

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 29.04.19 11:23

@flicek18 Vidím to stejně. Do mě osobně vrazila kvůli mojí nemoci pojišťovna nemalé peníze, takže si nemám na co stěžovat a jsem za tu možnost neskutečně vděčná, protože bych si jinak musela brát statisícové půjčky :srdce: Ale když jsem viděla jak zle na tom musí člověk být, aby mu udělali některé nákladné vyšetření. Nebo aby mu proplatili dražší pomůcky, tak se mi chtělo brečet. Kosmetické zákroky by si měl opravdu platit každý sám. No ale to my neovlivníme.

flicek18
Kecalka 465 příspěvků 29.04.19 13:37

@Serpentini tak to jsem ráda že vám pojišťovna potřebné věci zaplatila.
Zrovna včera jsem viděla sbírku na holčičku, které pojišťovna nezaplatí cvičení na kterém byla jednou a moc jí pomohlo :( ale víc si nemůžou dovolit jedno cvičení stojí před 30.000kč

Váš příspěvek
Reklama