Odstranění větších znamének laserem?

1
2.7.20 20:39

Odstranění větších znamének laserem?

Ahoj :)
Nemátě někdo z vás nějaké zkušenosti s odstraněním velkých znamének?
Mám docela velké znaménko na pravém stehně o velikosti otisku palce. Moc mě trápí, nemůžu nosit šortky, plavky a celkově se mi nelíbí. Jestli jsou možnosti jak to odstranit, tak jakým způsobem (chirurgicky, laser, něco jiného…), na kolik by to zhruba vyšlo peněz (peníze něřeším, ale jen tak pro představu), za jak dlouho se to zahojí a jestli znáte dobré místo na odstranění, tak jsem jedno velké ucho. Moc děkuji za všechny rady, tipy, zkušenosti. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17563
2.7.20 20:48

Před půl rokem jsem byla na odstranění laserem měla jsem ho na boku. I když mi do toho píchl anestetika, bolelo to jako sviňa, smrad, kroutila jsem se tam jak žížala. Dodnes to mám červený, nezahojený, bolí to. Občas si na to nechtěně zmáčknu třeba telefonem v kapse a stříkla bych si do textilu. Na zádech mi ho řezali na chíře a úplně v pohodě, krásně zahojený, mini jizva, nic nebolelo. Obě byla větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5024
2.7.20 21:06

Když odstraňovat pigmentové névy („znaménka“), tak určitě chirurgicky. Laser ničí část/většinu vzorku pro následné vyšetření pod mikroskopem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
2.7.20 21:08

Mám řezané větší u prsa a je tam jizva, laserem mám v Brně na klinice velké znamínko u nosu (7mm), po roce nejde vůbec vidět, že tam bylo. Chvíli jsem byla úplně nešťastná, pak to začalo mizet. Reklamovala jsem jen to, že na první pokus se nevzalo vše, bylo hluboké, vypalovalo se to do tvaru mističky a tak zůstaly okraje. Na reklamaci to dotáhli a super :)

Anestetikum mi fungovalo, lehce to stipkalo, ale aspoň jsem věděla kde to dělají, kdybych řekla přidají anestetikum, sestřička se ptala jestli to bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
2.7.20 21:36

Ja byla nekolikrat a jedine, co poradim, je dobre vybrat chirurgii. Poprve me „operoval“ chirurg dost v letech a teda hruza. Trvalo to velice dlouho, dlouhe hojeni a dodnes mam na obou mistech jizvy. Podruhe jsem poucena sla na jine chirurgicke pracoviste, protoze mi meli brat vetsi znamenko na obliceji a naprosta spokojenost. Pet znamenek bylo pryc behem chvile, nic nebolelo, vse se krasne zhojilo a ani na jednom miste neni nic poznat. Na laser jsem nesla, vse slo do laborky a ja byla aspon v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
2.7.20 21:40

Na tělo bych vzala skalpel, jen pokud hodně záleží na estetice, tak laser. Mám něco na zádech a vezmu to zase přes skalpel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
712
2.7.20 21:45

Tak mně po laseru zůstaly jizvicky, bohužel v obličeji, co mám chirurgicky, tak ani není vidět, že tam něco bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3112
2.7.20 22:29

Znaménka odstraňovat raději chirurgicky pro vyšetření na histologii.
Záda, nohy, trup jsem dělala normálně chirurgicky na kožním. V obličeji na plastice - jizva není vůbec patrná, nikdo nepozná, že tam někdy bylo znaménko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
10.7.20 09:48

@Annie4444 Nevím jak u tak velkýho znaménka ale já byla na odstranění laserem asi tří znamének který mi po estetické stránce vadili. Myslela jsem že půjdu nejdřív na chirurgii ale co mi kamoška říkala tak jí to nějak řezali takže jsem se rozhodla pro Yes Visage kliniku a laser, tam mi to dělali nějakým přístrojem star walker, nevím jestli jsem to napsala správně, ono to nějak neničí ty buňky na kůži ale jenom pigment, takže kůže po odstranění vypadá nedotčeně. Takže za tu částku mi to stálo za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama