Odstranění výrustku - fibromu u řitního otvoru a řasy

54
18.8.20 17:34

Odstranění výrustku-fibromu u řitního otvoru a řasy.

Dobrý den. Má prosím někdo zkušenosti s tímto zákrokem. Už několik měsíců mám tuto diagnózu. Myslela jsem, že to nechám být-nijak mě to nevadilo.Ale poslední dny mám pálení a přijde mi, že je výrustek větší. Hrozně se toho zákroku bojím. Několik let jsem na tom místě zápasila s prasklinou.Bylo
období klidu a období plné bolesti a krve. Časem jsem prasklinu zvládla, ale vyrostl mi na ni tento výčnělek. Byla jsme na chirurgii a tam mi řekli, že je to fibrom. Byla bych vděčná za radu, kde si to nechat odstranit. Do nemocnice v Pardubicích se mi vůbec nechce. Tato nemocnice nemá celkově dobré hodnocení, ale oddělení proktologie neznám. Budu vděčná za každou radu kam jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.8.20 17:50
@monika166 píše:
Dobrý den. Má prosím někdo zkušenosti s tímto zákrokem. Už několik měsíců mám tuto diagnózu. Myslela jsem, že to nechám být-nijak mě to nevadilo.Ale poslední dny mám pálení a přijde mi, že je výrustek větší. Hrozně se toho zákroku bojím. Několik let jsem na tom místě zápasila s prasklinou.Bylo
období klidu a období plné bolesti a krve. Časem jsem prasklinu zvládla, ale vyrostl mi na ni tento výčnělek. Byla jsme na chirurgii a tam mi řekli, že je to fibrom. Byla bych vděčná za radu, kde si to nechat odstranit. Do nemocnice v Pardubicích se mi vůbec nechce. Tato nemocnice nemá celkově dobré hodnocení, ale oddělení proktologie neznám. Budu vděčná za každou radu kam jít.

Tak to si počkám na rady. Mám to zřejmě taky, po prasklině výrůstek jakoby z kůže. Mě to tedy vadí při utírání si zadku :-), takže bych na odstranění klidně šla, jen nevím kam se obrátit. Nemůže to být žádný složitý zákrok přece :-).

• Citovat
  • Nahlásit
916
18.8.20 17:55

Me odstraňovali několik fibromu na kožním.. na obličeji laserem, ať nejsou jizvy, na zádech a krku postříkali sprejem na zmrazení a odstřihli. zrovna dneska jsem si odstranila jeden sama podvázáním vlasem, za dva dny odpadl sám. poradili mi to přímo na kožním, takže tam, kde to jde, tak podvážu a hotovo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.20 18:47

Já měla u konečníku- v té řitní řase kožní výrůstek. Byl veliký necelý centimetr, ale vadil mi, myslela jsem, že to jsou hemeroidy. Když mě doktor i přes mou velmi citivou duši ve špitále prohlídl a řekl, že to je jen výrůstek, tak jsem si ho nechala vyříznout. Dělal to ambulantně, pouze mi to okolo opíchali a vyřízli. Po dobu co působily ta analgetika to bylo ok, ale ještě ten den někdy večer nastaly ukrutný muka. Polykala jsem brufen v maximálních dávkách celý týden, vždy zabral na max. 4 hodiny. Když jsem šla na velkou, bolestí jsem nemohla tlačit, bolelo to jako bych tam měla zapíchlých milion nožů, jednou jsem se málem složila. Takže jsem dva dny po zákroku raději jedla jen jogurty, ale i tak jsem na velkou musela. Takže jsem si vždy vlezla do sprchy, konečník sprchovala ledovou vodou asi pět minut a pak vytlačila stolici velkou jako hrášek. I po zaledování tou sprchou jsem měla ukrutný bolesti, byla jsem ráda, že jsem v baráku sama, protože jsem řvala jako tygr. Po týdnu jsem šla na kontrolu, o těch bolestech jsem doktorovi řekla a on se divil, ale připustil, že to může bolet. Dal mi nějaký glycerinový čípky- receptura doktorů té nemocnice, vyrábějí je v nemocniční lékárně. Moje příbuzná dělá v tom špitále, kde mi ten zákrok dělali (Pardubice to nebyly), a říkala, že někteří lékaři pacienty o možnostech komplikací nepoučí a pak (pacienti) doma umírají bolestí. Věděla o dalších dvou lidech, kteří trpěli jako já.

Takže než na ten zákrok půjdeš, řekni doktorovi ať Ti předepíše nějaký lokální analgetika v čípcích, aby ses vykadila. Snad jsem Tě nevylekala. Nyní jsem už ráda, že to mám za sebou, ten výrůstek mě fakt prudil.

• Citovat
  • Nahlásit
54
18.8.20 18:53
@Anonymní píše:
Tak to si počkám na rady. Mám to zřejmě taky, po prasklině výrůstek jakoby z kůže. Mě to tedy vadí při utírání si zadku :-), takže bych na odstranění klidně šla, jen nevím kam se obrátit. Nemůže to být žádný složitý zákrok přece :-).

Tak já se toho teda velice bojím. Na proktologii v Pardubicích mi dr. řekl, že to jde opravdu odstranit jen chirurgicky. Když si vzpomenu, jak jsem kolikrát trpěla při stolici, když jsem měla fisuru. Už to nechci zažít. A ten strach, když to na mě přišlo a musela jsem jít na velkou. Pár měsíců jsem měla celkem klid, ale poslední dny mě to pěkně štípe a přijde mi větší nebo se tam dělá další :zed:. A mám to takové celé naběhlé až do řitního otvoru.Tam prý mám drobné kožní řasy. Krev nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
18.8.20 18:58
@Anonymní píše:
Já měla u konečníku- v té řitní řase kožní výrůstek. Byl veliký necelý centimetr, ale vadil mi, myslela jsem, že to jsou hemeroidy. Když mě doktor i přes mou velmi citivou duši ve špitále prohlídl a řekl, že to je jen výrůstek, tak jsem si ho nechala vyříznout. Dělal to ambulantně, pouze mi to okolo opíchali a vyřízli. Po dobu co působily ta analgetika to bylo ok, ale ještě ten den někdy večer nastaly ukrutný muka. Polykala jsem brufen v maximálních dávkách celý týden, vždy zabral na max. 4 hodiny. Když jsem šla na velkou, bolestí jsem nemohla tlačit, bolelo to jako bych tam měla zapíchlých milion nožů, jednou jsem se málem složila. Takže jsem dva dny po zákroku raději jedla jen jogurty, ale i tak jsem na velkou musela. Takže jsem si vždy vlezla do sprchy, konečník sprchovala ledovou vodou asi pět minut a pak vytlačila stolici velkou jako hrášek. I po zaledování tou sprchou jsem měla ukrutný bolesti, byla jsem ráda, že jsem v baráku sama, protože jsem řvala jako tygr. Po týdnu jsem šla na kontrolu, o těch bolestech jsem doktorovi řekla a on se divil, ale připustil, že to může bolet. Dal mi nějaký glycerinový čípky- receptura doktorů té nemocnice, vyrábějí je v nemocniční lékárně. Moje příbuzná dělá v tom špitále, kde mi ten zákrok dělali (Pardubice to nebyly), a říkala, že někteří lékaři pacienty o možnostech komplikací nepoučí a pak (pacienti) doma umírají bolestí. Věděla o dalších dvou lidech, kteří trpěli jako já.Takže než na ten zákrok půjdeš, řekni doktorovi ať Ti předepíše nějaký lokální analgetika v čípcích, aby ses vykadila. Snad jsem Tě nevylekala. Nyní jsem už ráda, že to mám za sebou, ten výrůstek mě fakt prudil.

Můžete mi prosím napsat, kde to bylo? Třeba do zpráv. Je mi úplně jasné, že to budou pěkná muka. Proto to odkládám jak můžu. Ale kdyby to mělo růst, tak mě to nemine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 07:02

Ahojky, tak já na tomto zákroku byla před třemi měsíci. Měla jsem výrustky u řitního otvoru, asi dva větší (tak půl až centimetr) a pár maličkých. Vůbec nebolely, šlo jen o estetiku a nepohodlnost při utírání po velké a také svědění. Lékař mi řekl, že mi velice doporučuje to udělat laserem, ale v celkové anestezii v nemocnici. Takže jsem souhlasila. Po nástupu do nemocnice mě ráno ještě prohlídl jiný lékař, aby potvrdil, že je to fakt na celkovou anestezii a nestačila by jen lokální. Po operaci na pokoji sice byly bolesti, ale dalo se to vydržet. Po poledni mě pustili domů s tím, že mám při bolestech použít brufen nebo něco podobného, koupit si sirup, aby se mi dělala řídká stolice a jíst hodně vlákniny. No řeknu vám, doma nastalo peklo. Asi čtrnáct dní jsem měla u velké takové bolesti, že jsem myslela, že už to prostě nedám. Na záchodě jsem vždycky strávila skoro hodinu, než se mi podařilo vytlačit malý bobek, vyšla jsem z něj totálně propocená, ubrečená a asi dvě hodiny, než mi začal působit brufen, tak jsem si nemohla ani sednout, takže jsem jen postávala a přešlapovala bolestí. Taky mi to vždy prasklo a samozřejmě tekla krev. Manžel mi zajel pro projímadlo, jak čípky tak kapky, protože ten jejich sirup vůbec nezabral. S projímadlem to bylo o chlup lepší, ale i tak to byla bolest. Myslela jsem, že to nikdy nepřejde, ale po těch čtrnácti dnech to začalo být lepší a lepší. Po měsíci bolesti už žádné, zahojilo se to úplně. Na jednu stranu jsem ráda, že už tam nic nemám a utírání po velké se mi hodně zjednodušilo, také už nic nesvědí a i estetické hledisko je velké plus. Na druhou stranu ta bolest byla tak velká, že už bych dobrovolně znovu nešla a pokud jo, tak s velkou zásobou projímadla a nechala bych si už v té nemocnici předepsat silné tabletky na bolest :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 10:12
@Anonymní píše:
Ahojky, tak já na tomto zákroku byla před třemi měsíci. Měla jsem výrustky u řitního otvoru, asi dva větší (tak půl až centimetr) a pár maličkých. Vůbec nebolely, šlo jen o estetiku a nepoho…

****Edit v 18:34, snad je to nyní čitelnější, původně byly ty dva příspěvky spojené, bylo to nepřehledné:****

Přesně takto jsem to měla i já 8o původně jsem myslela, že to je hemeroid. V té době jsem ještě neměla dítě, tak jsem tvrdila, že porod nemůže být horší než to co jsem právě zažívala. Při prvním porodu jsem si na ty bolesti vzpomněla :mrgreen: nevím, zda bych na ten zákrok šla ještě jednou, pokud ano, chtěla bych opravdu nějaké čípky s analgetikem. Jak píšu výše, tehdy jsem užívala brufen v plné dávce celý týden a když jsem to řekla své praktické lékařce, lehce mi vynadala, že jsem si mohla odrovnat játra..

Ještě doplním, že to bylo asi před deseti lety, dnes to možná už dělají lejzrem. Byla to nemocnice v kraji Vysočina, asi 65km od Pardubic.

Příspěvek upraven 19.08.20 v 18:39

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 12:56
Přesně takto jsem to měla i já 8o původně jsem myslela, že to je hemeroid. V té době jsem ještě neměla dítě, tak jsem tvrdila, že porod nemůže být horší než to co jsem právě zažívala. Při prvním porodu jsem si na ty bolesti vzpomněla :mrgreen: nevím, zda bych na ten zákrok šla ještě jednou, pokud ano, chtěla bych opravdu nějaké čípky s analgetikem. Jak píšu výše, tehdy jsem užívala brufen v plné dávce celý týden a když jsem to řekla své praktické lékařce, lehce mi vynadala, že jsem si mohla odrovnat játra..

Tak to já zatím děti taky nemám, ale jestli je porod horší než to, co jsme zažily po tom zákroku, tak se u něj asi zblázním :(

• Citovat
  • Nahlásit
54
19.8.20 16:21
@Anonymní píše:
Ahojky, tak já na tomto zákroku byla před třemi měsíci. Měla jsem výrustky u řitního otvoru, asi dva větší (tak půl až centimetr) a pár maličkých. Vůbec nebolely, šlo jen o estetiku a nepohodlnost při utírání po velké a také svědění. Lékař mi řekl, že mi velice doporučuje to udělat laserem, ale v celkové anestezii v nemocnici. Takže jsem souhlasila. Po nástupu do nemocnice mě ráno ještě prohlídl jiný lékař, aby potvrdil, že je to fakt na celkovou anestezii a nestačila by jen lokální. Po operaci na pokoji sice byly bolesti, ale dalo se to vydržet. Po poledni mě pustili domů s tím, že mám při bolestech použít brufen nebo něco podobného, koupit si sirup, aby se mi dělala řídká stolice a jíst hodně vlákniny. No řeknu vám, doma nastalo peklo. Asi čtrnáct dní jsem měla u velké takové bolesti, že jsem myslela, že už to prostě nedám. Na záchodě jsem vždycky strávila skoro hodinu, než se mi podařilo vytlačit malý bobek, vyšla jsem z něj totálně propocená, ubrečená a asi dvě hodiny, než mi začal působit brufen, tak jsem si nemohla ani sednout, takže jsem jen postávala a přešlapovala bolestí. Taky mi to vždy prasklo a samozřejmě tekla krev. Manžel mi zajel pro projímadlo, jak čípky tak kapky, protože ten jejich sirup vůbec nezabral. S projímadlem to bylo o chlup lepší, ale i tak to byla bolest. Myslela jsem, že to nikdy nepřejde, ale po těch čtrnácti dnech to začalo být lepší a lepší. Po měsíci bolesti už žádné, zahojilo se to úplně. Na jednu stranu jsem ráda, že už tam nic nemám a utírání po velké se mi hodně zjednodušilo, také už nic nesvědí a i estetické hledisko je velké plus. Na druhou stranu ta bolest byla tak velká, že už bych dobrovolně znovu nešla a pokud jo, tak s velkou zásobou projímadla a nechala bych si už v té nemocnici předepsat silné tabletky na bolest :think:

Prosím, kde jste byla na tom laseru? Nedovedu si představit, že by mi to celé místo měli řezat. Když si vzpomenu, co jsme zažívala při prasklině-fisuře, tak tohle si vůbec nedovedu představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 18:43
@Anonymní píše:
Tak to já zatím děti taky nemám, ale jestli je porod horší než to, co jsme zažily po tom zákroku, tak se u něj asi zblázním :(

** :lol: :lol: Třeba nebudeš mít bolestivý porod :kytka: ****

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 06:08

@monika166 Byla jsem v Ostravě :,( Na nemocnici si stěžovat nemůžu, až na nějaké maličkosti to bylo všechno v pořádku. Já právě myslela, že když to bude laserem, tak by to pak tak moc bolet nemělo. Ale to jsem se tedy pořádně spletla, takovou bolest jsem nikdy nezažila :( A to tvrdili, že laserem je to nejlepší a nejšetrnější, že přesně jenom vezmou (vypálí) to, co je třeba, a rány jsou minimální :(

• Citovat
  • Nahlásit
16132
20.8.20 06:47

@monika166 no mně přijde, že tě tady holky straší přespříliš, jestli máš 1 fibrom - mamka na to trpí, odstraňují jí to na chirirgii při lokálním opíchání, ten den si poleží, protože je to přece jenom o nervy vystrkovat na doktory zadek, ale nikdy neměla poté žádné přetrvávající bolesti
nechává si to dělat klasicky, žádný laser
nějakou laktulózu si asi kup preventivně na to změkčení stolice
a říkala, že prasklina opravdu bolí, tu měla 2× a vždy pak musela na divulzi - to je napravení praskliny v celkové narkóze, tak to měla bolesti pak cca 3 dny
ale odstranění fibromu je prý pohoda
nevím, jestli holky, co tu píšou, že to byla muka, neměly spíš hemeroid, než fibrom :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 09:50

@stinga..
Ne, já opravdu hemeroid neměla. Tehdy jsem si říkala, že to nic nebude, protože je tam přece jemná kůže, že to bude zašitý a tak není co řešit. Vůbec mě nenapadlo, že budu týden prožívat muka, absolutně jsem nechápala, proč to tak bolí. Ještě že jsem tehdy měla dovolenou, tohle bych bez PN nezvládla. Každý máme práh bolesti jinde, určitě je možný, že to někoho tolik nebolelo.

• Citovat
  • Nahlásit
16132
20.8.20 13:01

Pro slunečnici - aha, tak to ti nezávidím, že jsi tak trpěla, možná jsi to měla větších rozměrů nebo sebrali víc tkáně, než bylo nutné
tak přeji, ať už se ti to neopakuje, mamka si po každé velké potřebě myje zadek vodou a mýdlem (nebo vlhčený toal. pap., kde nejde se umýt) a pak používá bepanthen, ten stejný, co se používá u miminek - a pár roků už má klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama