Odstranění zubního kamene při prohlídce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.11.21 19:25

Odstranění zub. kamene při prohlídce?

Ahoj, můj zubař šel do důchodu, našla jsem jiného. Jsem z něj ale na rozpacích…Sice má dobré reference od pacientů, ale: udělal se mi zubní kámen, ve značném rozsahu (byla jsem po těžkém úrazu ve stavu, kdy zubní hygiena šla stranou, nebyla prioritní, za tu dobu se kámen vytvořil). Dělal mi preventivní prohlídku, ale kámen mi neseškrábl, i když jsem se dočetla na stranách VZP, že ho má odstranit při prohlídce a proplácí mu to pojišťovna…Místo toho mě objednal k sobě za měsíc a půl na dentální hygienu za cenu 1800 (dělá i dent. hygienu nebo jeho paní),že mi při ní kámen odstraní…Odstraní vám zubař takto jednorázově kámen pří preventivní prohlídce?
Taky mi našel malý kaz na osmičcce a hned ji chce trhat…Kaz je ale opravdu malý, zub se dá dobře čistit, preferovala bych opravu.
BTW, má někdo prosím kontakt na nějakého pohodového zubaře v Praze? Který má smlouvu s pojišťovnou a přijímá nové pacienty…Tento mě vzal do registrace až za láhev skotské za dva tisíce :-), říkal mi, že má plno, až po obdržení lahve se rozhodl mě vzít :-) - teď nějak mám ale dojem, že jen na pacientech „rejžuje“, že ho nezajímám - odbyde můj jakýkoliv dotaz atd. Sehnat zubaře na pojišťovnu bylo těžké, měla jsem radost, že jsem u dobrého zubaře - radost ale trochu opadla. Anonym osobní důvody. Děkuji moc a moc!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18709
25.11.21 19:28

To řeší dentální hygiena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
25.11.21 19:32

Pokud je zk v malém rozsahu, tzn. v dolní frontě, obvykle toto odstraní lékař při běžné prohlídce, ale pokud je zk ve větším rozsahu, rozhodně toto nedělá lékař, ale dentální hygienik a to samozřejmě nejde z pojištění pacienta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416

Ano, můj zubař odstraní, když tam je, zatím se mi to stalo jednou. A kaz na 8 mi normálně opravil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
@Ou píše:
To řeší dentální hygiena.

https://www.vzp.cz/…ni-prohlidka
Při preventivce má odstranit kámen - pojišťovna mu za to platí

• Citovat
  • Nahlásit
1430
25.11.21 19:34

Mudr. Tackov ve Strašnicích, s ním jsem spokojená. Dentální hygiena u kolegyně je za 1200.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 19:35
@Gábííí píše:
Pokud je zk v malém rozsahu, tzn. v dolní frontě, obvykle toto odstraní lékař při běžné prohlídce, ale pokud je zk ve větším rozsahu, rozhodně toto nedělá lékař, ale dentální hygienik a to samozřejmě nejde z pojištění pacienta.

Nejde mi až tak o peníze, ale o to, že času bylo dost, mohl mi kámen odstranit alespoň částečně, přesto mě nechá chodit tak ještě měsíc a půl, skoro dva, než přijedu k němu na hygienu. Zase pozor, mám kámen jen dole za předními zuby, nic hrozného. Celkově nejsem nadšená z jeho přístupu.

• Citovat
  • Nahlásit
3217
25.11.21 19:39

Zubní kámen mi vždy odstraňovali na dentální hygieně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
25.11.21 19:52

Zubní kámen na dentální hygieně.
Můj zubař neprovádí odstraňování kamene. Je škoda, aby stomatochirurg věnoval svůj čas na zubní kámen, když je školený na mnohem více specializované a těžké zubní operace.
Je pravda, že jednou za rok se má kámen odstranit během preventivní prohlídky, ale málokterý zubař to udělá.

Od důkladného vyčištění zubního kamene je dentální hygiena a i když se platí, kámen tam odstraňují důkladně a mají na to dostatek času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2616
25.11.21 19:52
@Anonymní píše:
Nejde mi až tak o peníze, ale o to, že času bylo dost, mohl mi kámen odstranit alespoň částečně, přesto mě nechá chodit tak ještě měsíc a půl, skoro dva, než přijedu k němu na hygienu. Zase pozor, mám kámen jen dole za předními zuby, nic hrozného. Celkově nejsem nadšená z jeho přístupu.

A to že tam.mas zk už tak dlouho a teď najednou to chceš dá pryč hned teď, je ok? Chápu, neměla si náladu, ale prostě je to tvá vina a to že ho tam. budes mít ještě měsíc, je už opravdu jedno a zk není jen viditelný, předpokládám, že tam budeš mít zk, když píšeš, že je ve větším rozsahu, i pod dásní a toto dělá opravdu dentální hygienik. A také nezapomeň, že na hygiene strikaji tvé tekutiny…sliny, krev…vse jde do vzduchu a aerosol vydrží ve vzduchu x hodin. Nebude riskovat to, že toto bude dělat mezi prohlidkami a nakazí další pacienty, kdyby si byla covid pozitivní. Hygiena je prostě mimo ordinacni dobu. Při prohlídce dr normálně odstraňuje zk, jen tehdy, pokud je např v dolni frontě a jen v malém rozsahu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 20:01
@Gábííí píše:
A to že tam.mas zk už tak dlouho a teď najednou to chceš dá pryč hned teď, je ok? Chápu, neměla si náladu, ale prostě je to tvá vina a to že ho tam. budes mít ještě měsíc, je už opravdu jedno a zk není jen viditelný, předpokládám, že tam budeš mít zk, když píšeš, že je ve větším rozsahu, i pod dásní a toto dělá opravdu dentální hygienik. A také nezapomeň, že na hygiene strikaji tvé tekutiny…sliny, krev…vse jde do vzduchu a aerosol vydrží ve vzduchu x hodin. Nebude riskovat to, že toto bude dělat mezi prohlidkami a nakazí další pacienty, kdyby si byla covid pozitivní. Hygiena je prostě mimo ordinacni dobu. Při prohlídce dr normálně odstraňuje zk, jen tehdy, pokud je např v dolni frontě a jen v malém rozsahu

Má vina? Píši, že jsem měla těžkou nehodu, těžký úraz, ležela jsem v bezvědomí, pak jsem se po propuštění skoro půl roku nemohla hýbat…Ne, v tu dobu jsem se opravdu o zubní kámen nestarala. Píšeš, že jsem neměla náladu - já jsem nebyla při vědomí, ne neměla náladu, a pak se nepohnula! Nesuď, když o situaci nic nevíš. Ne, riskovat nic nemusí - do ordinace jsem přišla s negativním covid testem,. Zajímavé je, že když jsem při registraci platila za tzv. nadstandard a ještě si vzal skotskou za to, že mě milostivě zaregistroval, na mě měl času spoustu…Zkrátka na dent. hygienu se objednám jinam, a dřív, protože kámen mi vadí, a změním zubaře.

• Citovat
  • Nahlásit
6611
25.11.21 20:02

Mě to dělala moje zubarka. Měla jsem ho i pod dasnemi a neměla s tím problém. Vše mi šlo na pojišťovnu. I umrtveni, bez toho na sebe nenechám sáhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 20:02

Děkuji všem za názory :kytka: Snad to někomu přineslo informaci, že ZK (asi tedy v přiměřeném rozsahu) se (jeho odstranění) proplácí pojišťovnou. Ahoj všem :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 20:05
@Natálka26 píše:
Mě to dělala moje zubarka. Měla jsem ho i pod dasnemi a neměla s tím problém. Vše mi šlo na pojišťovnu. I umrtveni, bez toho na sebe nenechám sáhnout.

Ano, to jsem slyšela od kamarádek. Proto se ptám, i na VZP říkají, že to zubaři proplácejí. Spíš je to neochota a snaha dát kšeft manželce hygienistce. I proto jsem sem tuto diskusi napsala-málo lidí ví, že mají na odstranění nárok při preventivce…
Přeji ti zdravé zuby a pohodu :kytka: Ahoj

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.21 20:08
@Natálka26 píše:

A nevzala by mě zubařka do péče? Ráda bych našla nějakou normální zubařku, kde se dá rozumně domluvit. Můžu napsat SZ? Děkuji moc a moc :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat