Odstranění zubního kamene cena?

147
17.7.19 13:09

odstranění zubního kamene cena?

Ahoj rád bych se zde maminek na něco zeptal
Začala mě trápit bolest zubu. Jelikož jsem stalého zubaře neměl a u zubaře jsem nebyl dlouhých 20 let byla honička sehnat někoho kdo mě ošetří na pohotovosti vše rozdělali a řekli mě jdetě si k normál zubaři. A právě, že jsem nebyl u zubaře fakt od základky tak tam co jsem byl tak mě řekli, že mimo toho jednoho kazu který jsme dnes vyřešili, že tam ani žádné problémy nejsou. Ale jeden problém je a to je fakt hodně zubního kamene, je ho prý tolik, že už jsou prý i dokonce posunuté čelisti. A teď ten můj dotaz řekli mě, že tohle už normálně na ZP nelze očistit a, že prý oni to udělali tak, že opichnou odehnou dásen a vyčistí. Ale teď to příjde za spodní čelist 4000 a vrchni čelist taky 4000 dohromady 8000 a prý to jinak nejde. Chci se zeptat jestli tohle vůbec reálné a jestli s tím máte někdo zkušenosti s tahle drahým odstanění zubního kamene i když já věřím, že ho tam mám fakt hodně. Nerad bych zbytečně vyhodil nemalé penize. Prý když to nezačnu ten kámen řešit tak mě zuby do 5 let vypadají na parantozu, čemuž vyřím. Ale to s těma 8000 no zdá se mě to jako nějaká lapačka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6973
17.7.19 13:17

Ber to tak, že za těch 20 let, kdy jsi u zubaře nebyl, jsi dost peněz ušetřil. Já chodím pravidelně, a jen od dubna jsem teď za zubaře dala postupně cca 6 000. Tak si na to ušetři a nech si dát zuby do pořádku, zubaři jsou holt drazí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
17.7.19 13:17
@clovicek841 píše:
Ahoj rád bych se zde maminek na něco zeptal
Začala mě trápit bolest zubu. Jelikož jsem stalého zubaře neměl a u zubaře jsem nebyl dlouhých 20 let byla honička sehnat někoho kdo mě ošetří na pohotovosti vše rozdělali a řekli mě jdetě si k normál zubaři. A právě, že jsem nebyl u zubaře fakt od základky tak tam co jsem byl tak mě řekli, že mimo toho jednoho kazu který jsme dnes vyřešili, že tam ani žádné problémy nejsou. Ale jeden problém je a to je fakt hodně zubního kamene, je ho prý tolik, že už jsou prý i dokonce posunuté čelisti. A teď ten můj dotaz řekli mě, že tohle už normálně na ZP nelze očistit a, že prý oni to udělali tak, že opichnou odehnou dásen a vyčistí. Ale teď to příjde za spodní čelist 4000 a vrchni čelist taky 4000 dohromady 8000 a prý to jinak nejde. Chci se zeptat jestli tohle vůbec reálné a jestli s tím máte někdo zkušenosti s tahle drahým odstanění zubního kamene i když já věřím, že ho tam mám fakt hodně. Nerad bych zbytečně vyhodil nemalé penize. Prý když to nezačnu ten kámen řešit tak mě zuby do 5 let vypadají na parantozu, čemuž vyřím. Ale to s těma 8000 no zdá se mě to jako nějaká lapačka..

Zeptala bych se u své zdravotní pojišťovny. Někde jsem četla, že jednou za rok je povinen vyčistit zubní kámen zubař, u kterého jsi registrován. Ve tvé pojišťovně ti jistě poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
17.7.19 13:18

U hygienistky taky zaplatíš ročně v průměru 1000,– za vyčištění. Pokud to máš za 20 let a i ti to posunulo čelisti, ani bych se nedivila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
17.7.19 13:20

@clovicek841 zubní kámen se běžně odstraňuje na zubní hygieně, řekla bych cca 1500-2000 za hodinu v Praze. Nicméně pokud to máš až tak zlé, že máš posunutou čelist, netroufam si tvrdit, že běžná hygienicka pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
17.7.19 13:22

Nějak si opravdu nedovedu představit, že by zubní kámen (který je na dásních a zubech) posunul čelist (která je na kloubech). Nemám dostatek představivosti, ačkoliv mi jinak fantazie fakt nechybí. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19710
17.7.19 13:29

@Uslava taky si to neumím představit, navíc já když nechodila na hygienu tak se mi několikrát stalo že mi zubní kámen vypadl sám takže bych si nejdřív došla na normální hygienu a pak by se vidělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
17.7.19 13:41
@ka2ka píše:
@Uslava taky si to neumím představit, navíc já když nechodila na hygienu tak se mi několikrát stalo že mi zubní kámen vypadl sám takže bych si nejdřív došla na normální hygienu a pak by se vidělo

Tak. :palec: To mi přijde rozumné. Fakt už všichni neví, jak by nás všechny mohli okrádat. Od dodavatelů energií po bezplatné zdravotnictví. Všichni si stěžujou, že mají málo, informace pro obyčejné lidi ven nepustí a kdo si nějaké informace sám nesežene, tak je jim vydán na milost a nemilost. Někdy se už ani nedivím těm, co někam přijdou a začnou řvát, protože si alespoň někdy něco vyřvou. Ale na to všichni nemají povahu. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.7.19 13:44

@ka2ka No já tomu taky nerozumím. Mě řekli, že jeden kaz po 20 letech nebytí u zubaře veliký úspěch, ale tohle je prý už počínající parendotoza a kdybych s tím prý do 5 let nic neudělal tak mě začnou prý padat sami zuby. Já jsem jim taky řikal, jestli by nestačila dentalni hygiena. Prý ne, zas nevím jestli jim můžu věřit, ale na tohle se prý bude muset normálně pusa opichat a pak prý nějak odklopit dásen celé vyčistit a dát zpět a pak to samé vršek a jinak to prý nejde. Mě na tom štvou akorát ty penize. Na mě je 8000 dost peněz to je celej problém, tak bych nerad platil zbyteně. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.7.19 13:46

@Uslava Hele mě tvrdí, že tohle na normální hygeně nedáme, že vrstva je tak silná, že bude nutná onastezie a opichání pusy a odklopení dásně… Ale jak říkám nevím jestli to není jen pohádka aby ze mě dostali peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
17.7.19 13:55
@clovicek841 píše:
@ka2ka No já tomu taky nerozumím. Mě řekli, že jeden kaz po 20 letech nebytí u zubaře veliký úspěch, ale tohle je prý už počínající parendotoza a kdybych s tím prý do 5 let nic neudělal tak mě začnou prý padat sami zuby. Já jsem jim taky řikal, jestli by nestačila dentalni hygiena. Prý ne, zas nevím jestli jim můžu věřit, ale na tohle se prý bude muset normálně pusa opichat a pak prý nějak odklopit dásen celé vyčistit a dát zpět a pak to samé vršek a jinak to prý nejde. Mě na tom štvou akorát ty penize. Na mě je 8000 dost peněz to je celej problém, tak bych nerad platil zbyteně. :(

A kdo ti bude dávat zpátky posunuté čelisti? :zed: :zed: :roll: Zajdi za nějakou hygienistkou a ona ti řekne. Nebo na tu pojišťovnu. Tam by ti taky mohli poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17400
17.7.19 14:04

@clovicek841 Zkus prvně zubního hygienistu a uvidíš. Když to není v Praze, tak si berou 1-2 tisíce.
A že se z lidí zejména soukromí lékaři snaží vydolovat co nejvíce peněz, o tom žádná. Kamarádky dcera potřebovala vytrhnout osmičky kvůli rovnátkům. Ortodont doporučil svého kamaráda, který si za to chtěl účtovat 10 tisíc. Nakonec jí zuby vytrhli v nemocnici a úplně zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15919
17.7.19 14:10

@clovicek841 Stav se na hygienu a uvidíš. Mně paradontózu taky řešila tam. První návštěva byla delší ale vše vybrala a teď už udržuju. Platila jsem asi 900.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
17.7.19 14:11

Tak tohle je prasárna největšího kalibru. Vy si nečistíte dobře zuby, 20 let jste nebyl u zubaře, máte takový nanosy zubniho kamene (i pod dásní!), že to nepůjde ani náhodou odstranit za jednu standardní návštěvu a ještě se ptáte, jestli Vám to doktor nemůže ošetřit v ramci ZP? To jako vážně? Je to závislé od času. Čas jsou peníze. Lekař má minutovou sazbu danou zákonem o cenách. Má spočítané, kolik ho stojí minuta práce, aby pokryl náklady a mel na živobytí. Podle toho se odvíjí cena výkonů -odstranění zubniho kamene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4427
17.7.19 14:11
@divine woman píše:
@clovicek841 Zkus prvně zubního hygienistu a uvidíš. Když to není v Praze, tak si berou 1-2 tisíce.
A že se z lidí zejména soukromí lékaři snaží vydolovat co nejvíce peněz, o tom žádná. Kamarádky dcera potřebovala vytrhnout osmičky kvůli rovnátkům. Ortodont doporučil svého kamaráda, který si za to chtěl účtovat 10 tisíc. Nakonec jí zuby vytrhli v nemocnici a úplně zdarma.

Ruka ruku myje a dohazují si kšefty. Nedejte se. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama