Odstranění zubního kamene u dvouletého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alenapov8
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 11.12.18 16:35
Odstraneni zubniho kamene u dvouleteho ditete

Mate zkusennost s odstraneni zubniho kamene u dvouleteho ditete? Uz ma vrtane tri zoubky, tak si rikam, ze kdyz zvladl to, ze to odstraneni snad taky. Jen mam strach, aby to dr chtela udelat. Nekdy maji nazor, ze mlecne zuby se resit nemusi. A v okoli jsou jini zubari beznadejne obsazeni. Nemate kdyztak tip na nejakeho soukromeho dentalniho hygienistu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 11.12.18 16:39
@koala123 píše:
Mate zkusennost s odstraneni zubniho kamene u dvouleteho ditete? Uz ma vrtane tri zoubky, tak si rikam, ze kdyz zvladl to, ze to odstraneni snad taky. Jen mam strach, aby to dr chtela udelat. Nekdy maji nazor, ze mlecne zuby se resit nemusi. A v okoli jsou jini zubari beznadejne obsazeni. Nemate kdyztak tip na nejakeho soukromeho dentalniho hygienistu?

Někdo by ti měl hlavně ukázat, jak opravdu dítěti vyčistit zuby. Synovi jsou 4 a po kameni a kazech ani památky :nevim:

Jana525
Kelišová 5087 příspěvků 11.12.18 16:47

@koala123 teda to slysim poprve, ze by se u takhle maleho ditete odstranoval zubni kamen.

@Russet jenze ono to neni ani tolik o cisteni, jako o vyzive. Uvidis, ze se ti ozve plno mamninek, ktere cisti jako dive a je to k nicemu.
A to pisu jako mama od deti, ktere meli prvni kaz v 15 letech.

Alenapov8
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 11.12.18 16:50

Syn mel vazne zdravotni komplikace, ktere zpusobily to kazeni zubu, plus nemohl skoro nic jist, takze dalsi duvod tech problemu se zuby. Ale nemam potrebu to vysvetlovat a tem zlym tady je to stejne jedno.
Druhy synek v 5 letech uplne bez problemu.

Jana525
Kelišová 5087 příspěvků 11.12.18 16:55

@koala123 podle me, kdyz zvladl vrtani, tak tohle zvladne taky. Narozdil od vrtani to neboli.
A dopredu bych se nebala, tak snad mate zubarku, jejimuz nazoru verite, ne ? Je to prece odbornice.

Alenapov8
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 11.12.18 16:59

@Jana525 Necham to na ni. Jen me zajimalo, jestli to jde delat i u ditete, ktere hur spolupracuje. Ale zas kdyz zvladli vyvrtat zadni zoubky, tak ty predni snad pujde od kamene ocistit. Ted uz je synek ok, uz ma i vyvazenou stravu, tak uz snad ty zoubky zachranime.

Enmamma
Závislačka 3202 příspěvků 11.12.18 17:10
@Jana525 píše:
@koala123 teda to slysim poprve, ze by se u takhle maleho ditete odstranoval zubni kamen.@Russet jenze ono to neni ani tolik o cisteni, jako o vyzive. Uvidis, ze se ti ozve plno mamninek, ktere cisti jako dive a je to k nicemu.
A to pisu jako mama od deti, ktere meli prvni kaz v 15 letech.

Myslím, že máš pravdu. Těch faktorů, co se podílí na tvorbě kazu, je víc. Starší klouček měl kazů požehnaně, mladší nemá ani jeden. Oba máme v pěstounce. Starší byl živen skoro od narození kojeňákem, u nás byl živen také dobře, čistili jsme jako diví. Výsledek? 13 kazů. Druhý byl týrán hlady, pak byl v kojeňáku, teď u nás. Předpokládám, že v jeho bio rodině na jeho zoubky házeli tak akorát bobek a tak by se dalo očekávat, že zuby v háji bude mít on. A nemá. Je v tom tedy i genetika. To, že někdo má dítě bez kazů, neznamená, že on poskytuje perfektní péči, zatímco my s dětmi s kazy se staráme mizerně. Ty zoubky jsme staršímu kloučkovi nechali spravit a snažíme se dál, aby se další neudělaly.

Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 11.12.18 17:15
@Enmamma píše:
Myslím, že máš pravdu. Těch faktorů, co se podílí na tvorbě kazu, je víc. Starší klouček měl kazů požehnaně, mladší nemá ani jeden. Oba máme v pěstounce. Starší byl živen skoro od narození kojeňákem, u nás byl živen také dobře, čistili jsme jako diví. Výsledek? 13 kazů. Druhý byl týrán hlady, pak byl v kojeňáku, teď u nás. Předpokládám, že v jeho bio rodině na jeho zoubky házeli tak akorát bobek a tak by se dalo očekávat, že zuby v háji bude mít on. A nemá. Je v tom tedy i genetika. To, že někdo má dítě bez kazů, neznamená, že on poskytuje perfektní péči, zatímco my s dětmi s kazy se staráme mizerně. Ty zoubky jsme staršímu kloučkovi nechali spravit a snažíme se dál, aby se další neudělaly.

Nejde o to čistit jako diví. Ale čistit správně. Tam, kde se usazuje kámen, tam se asi tím kartáčkem moc nečistí.

lucielorenc
Kecalka 410 příspěvků 8 inzerátů 11.12.18 17:18

U nás řeší paní zubařka jen kazy, teď na kontrole ( dentální hygieně ) nám doporučila jednou týdně potřít zoubky elmex géele ( má na předních zoubcích narušenou sklovinu ). S tím zubním kamenem nevím, mě když to zubařka odstraňuje ( ultrazvukem ), tak mě to tedy bolí dost :(

blumen
Hvězda diskuse 44237 příspěvků 11.12.18 18:10

Zkusenost nemam, protoze nema ve 4 letech ani kamen ani kaz. Tak hlavne, at se vam nekazi jeste vic. :mavam: a odstranovani kamene u sebe nesnasim, je to ultrazvukem a boli to a je to hlasite. A ma stopro kamen?

Jana525
Kelišová 5087 příspěvků 11.12.18 18:12

@lucielorenc @lucielorenc a nedela se to i necim jinym ? Mne to teda delaji jakoby takovou vrtackou a neboli to vubec

unuděná
Kelišová 5729 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 18:29

Synovi se dela kamen na prednich spodnich jednickach,ze­predu!Cili misto,ktere se nejvice cisti,nejvic na nej kouse a tak.Cistime jako blazni,presto cca jednou za rok mu to doktorka odstranuje.Jsou to tedy uz druhe zuby.Ptala jsem se ji na to,zda spatne cistime,nebo je to stravou nebo cim,a pry ne,nekdo na to trpi,nekdo vubec :nevim: Taky jsem se prvne stydela,ze jsem neco zanedbala ;) A snasi to v pohode,ostatne stejne jako vrtani,ale toto je rychlejsi.

lucielorenc
Kecalka 410 příspěvků 8 inzerátů 11.12.18 19:40

@Jana525 netuším, ale já u toho vždy dost trpím a to jinak zubaře snáším celkem v pohodě, ale to je pro mě dost bolestivé ( samozřejmě přežít se to dá :mrgreen: )

Jana525
Kelišová 5087 příspěvků 12.12.18 07:33

@unuděná presne tak. Nekteri lide maji zuby, ze proste tomu kameni nezabrani a nekteri ani nevedi, ze neco jedli. Ja jsem na odstranovani zubniho kamene trikrat rocne. proste to u me jinak nejde.

Andrejka_13
Kecalka 454 příspěvků 17.01.19 09:02

Prosím o radu. Včera jsem byla se synem (2roky) u zubaře, jelikož se mu na spodních zubech udělaly dvě takové hnědé skvrny. Bála jsem se, že je to zubní kaz, ale prý se jedná o zubní kámen a tvoří se díky složení slin. Doktorka říkala, že se mu to bude dále rozšiřovat a prý s tím nic nenadělám a že až mu budou čtyři, tak půjde na dentální hygienu, kde mu to vyčistí. Jaká je prosím vaše zkušenost? Opravdu tomu nejde zabránit? a nemůže na dentální hygienu i dříve? přemýšlím, zda nevyměnit doktorku, protože mi přijde, že se tím vůbec nezabývá. Přitom mně se zubama hodně pomohla. Jinak zuby čistím synovi 2× denně, ale pořád mi kouše kartáček (zatne zuby a prostě ho nepustí) a dává tam jazyk, takže je fakt, že to není asi dokonalé čistění :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Ljubou Krbovou: Na manžela jsem občas dost temperamentní

Sympatická herečka Ljuba Krbová (60) je stálicí v seriálu Ulice. Kvůli tomu... číst dále >

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >