Odstříkávání kolostra před porodem CS a mražení.

2542
27.2.21 16:50

Odstříkávání kolostra před porodem CS a mražení.

Chystám se na plánovaného císaře. Četla jsem někde, že lze také před plánovaným císařem už od 36. tt odstříkávat těch pár ml a mrazit, aby měl prcek dokrm.

To fakt nevadí? Může se to?

Asi bych se bála, aby mi to nezpůsobilo předčasný spontánní porod…

je tu nějaká laktační poradkyně, která by mi to vysvětlila?

Samozřejmě, že přijít na plánovaného císaře se zamraženým kolostrem v lahvičce mi přijde jako skvělý nápad…ale proč to tak nedělají všichni, že…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4134
27.2.21 17:24

Já bych to tedy nedělala. Odstříkávat můžeš po porodu.
Proč odstříkávat před? Nedává mi to smysl…
Obzvlášť před plánovanou sekcí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3069
27.2.21 19:26

No nějak si nedovedu představit důvod. Nedělala bych to, zkus se LP ještě zeptat no 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12863
27.2.21 20:05

Sice uz poradenstvi davno nedelam, ale odstrikavat pred porodem neradim. Kolostra jsou max kapky a leckdo nema pred ani to.
Naopak velmi doporucuju odstrikavat, nebo kdyz neodstrikas jeste vubec nic (to je normalni), tak proste pravidelne stimulovat bradavky hned po porodu. Ne ve vsech porodnicich k tomu u cisare nabadaji, pritom je to opravdu dulezite pro nastartovani laktace - zvlast pokud nemas mimco od zacatku u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
27.2.21 22:35
@Eliška píše:
Sice uz poradenstvi davno nedelam, ale odstrikavat pred porodem neradim. Kolostra jsou max kapky a leckdo nema pred ani to.
Naopak velmi doporucuju odstrikavat, nebo kdyz neodstrikas jeste vubec nic (to je normalni), tak proste pravidelne stimulovat bradavky hned po porodu. Ne ve vsech porodnicich k tomu u cisare nabadaji, pritom je to opravdu dulezite pro nastartovani laktace - zvlast pokud nemas mimco od zacatku u sebe.

takže když budu mít v taštičce na JIP vydezinfikovanou odsávačku, mohu začít už tam, třeba? A jak dlouho a jak často mám stimulovat, když po císaři uvidím dítě třeba až za 10 hodin?
Vlastně teda ani nevím, v jakém budu na té JIPCE stavu (chci spinální částečnou anestezii, tj. být při vědomí). Tak snad se zvládnu i na té jipce natáhnout k taštičce a vyndat odsávačku na stimul:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12863
28.2.21 08:49

Na JIPce se netrap odsavackou, proste stimuluj rukou, jak to pujde, treba po dvou hodinach, sbirani kolostra neres. Pokud nebudou komplikace, budete s miminkem spolu driv, nez bude mit hlad ;)
Podstatne je nastartovani laktace.
Mmch. prilozit ti ho na sale muzou i po cisari, ale zalezi, jak budou vstricni a hlavne jaky bude stav vas obou.

Treti porod jsem mela cisare v celkove, bohuzel jsem nemohla ovlintit nic. Rodila jsem v 35. tt a na spolecnem pokoji s dvojcaty jsme se sesli az. 10. den. Ale stimulovala jsem uz na JIPce, jak jsem se probrala, a nastup laktace byl nakonec lepsi, nez po mych predchozich spontannich porodech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
1.3.21 15:22
@Eliška píše:
Na JIPce se netrap odsavackou, proste stimuluj rukou, jak to pujde, treba po dvou hodinach, sbirani kolostra neres. Pokud nebudou komplikace, budete s miminkem spolu driv, nez bude mit hlad ;)
Podstatne je nastartovani laktace.
Mmch. prilozit ti ho na sale muzou i po cisari, ale zalezi, jak budou vstricni a hlavne jaky bude stav vas obou.Treti porod jsem mela cisare v celkove, bohuzel jsem nemohla ovlintit nic. Rodila jsem v 35. tt a na spolecnem pokoji s dvojcaty jsme se sesli az. 10. den. Ale stimulovala jsem uz na JIPce, jak jsem se probrala, a nastup laktace byl nakonec lepsi, nez po mych predchozich spontannich porodech.

děkuju za odpověď :)

to jsem ráda. A tou stimulací rukama, myslíš třeba co hodinu masírovat a pomačkávat bradavky, třeba? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12863
1.3.21 15:28
@Niemeyer píše:
děkuju za odpověď :)to jsem ráda. A tou stimulací rukama, myslíš třeba co hodinu masírovat a pomačkávat bradavky, třeba? :D

Přesně tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat