Odstříkávání mléka - míchání starého a nového

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
HanyBany
Stálice 94 příspěvků 05.05.10 20:57
odstříkávání mléka - míchání starého a nového

Dobrý den, mám takový dotaz ohledně odstříkávání mléka. Můžu smíchat mléko čerstvé s mlékem asi tak 6 hodinek starým, z ledničky samozřejmě? Chci říct, že když např. v 9 hodin ráno odstříkám 20 ml do skleničky, musím si ve 3 odpoledne vzít novou, nebo můžu nastříkat do té z deváté hodiny, kde už je těch „ranních“ 20 ml? Odstříkávám ručně. Předem děkuji za odpovědi

Reakce:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17062 příspěvků 05.05.10 21:11

Ahojky,

já odstříkávala po každém kojení ale byla to bída, takže jsem taky míchala. Takže třeba ráno jsem odstříkala, dala do lednice, po dalším kojení odstříkala do jiné lahvičky a dala dolednice. Až oboje schladlo na stejnou teplotu tak jsem smíchala. No možná magor, ale přišlo mi divné to míchat s různými teplotami. Takhle jsem kolikrát střádala celý den a večer s velkou slávou dostala malá MM :lol: :lol:

Kamilenka
Kecalka 248 příspěvků 05.05.10 21:15

Ahoj, mám předčasně narozenou dceru, kterou jsem od začátku krmila pouze odstříkaným mlékem. Určitě můžeš odstříkat do té ranní skleničky. Byla jsem 18 dní v porodnici a celou dobu se to tam takhle dělalo…

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 05.05.10 21:21

Určitě můžeš… v porodnici to tak dokonce radí. Odstříkat, nechat u sebe 8 hodin a postupně k tomu dosbírat další odstříkání..... pak může být oficiálně 24, dle norem - jinak až 48 hod v ledničce a i k tomu jsem přidávala, když bylo co. A dokonce i když jsem měla MM v mražáku a nebyla plná sklenička, určitě jsme přilila. Nikde se neprokázalo, že by to něčemu vadilo.
Dobré info najdete na www.kojeni.net

http://www.kojeni.net/databaze.php?…

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.10 21:23

Jasně že míchat. To se přece nedá mrazit po 20 ml, že? Někde jen doporučují schladit na stejnou teplotu. Já ale přilévám klidně to z lednice k mraženému. Mají to tak v doporučení i banka MM v Podolí. :nevim:

Ischtar
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 05.05.10 22:07

Já míchala a malá je v poho :-D

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 05.05.10 23:20

Smichavat, ale tak jak psala Panuska, az kdyz to schladne na stejnou teplotu, tzn. neodstrikavat primo do te schladle sklenicky, ale do druhe. Dost info o tom najdes na www.kojeni.net

Marcell
Kecalka 456 příspěvků 06.05.10 01:04

Taky jsem mleko odsavala a to az do 8.mes., takze nemichat teple se studenym! Vzdy jsem nechala schladit a teprve pak jsem smichala s jiz vychlazenou predeslou davkou.

Martinaxxx
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 27.08.12 16:34

Chtěla bych se zeptat, máte zkušenosti s malými cuckami v MM z lednice? Není tam ani 10 hodin a jsou tam takové malé cucky, jakoby sražené. Je to v pořádku? Mám s tím zkusit zatřepat nebo při ohřátí to zmizí? :nevim:

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 27.08.12 17:13

@Martinaxxx pokud byla lahvicka dobre umyta, tak je to srazeny tuk. rozpusti se ohratim :-)

Martinaxxx
Ukecaná baba ;) 1284 příspěvků 27.08.12 19:35

@AniNevim děkuji moc, už jsem se lekla, že jsem se s tím odstříkávala zbytečně :lol:

Bebinka29
Kecalka 454 příspěvků 29.08.12 15:48

Ty sražené cucky jsou smetana :-) A mléko může být vlednici 24 hodin. Jen bych taky tu novější dávku nejdřív schladila, ale určitě se nic nestane když to neuděláte ;)

anonymks
Nováček 1 příspěvek 19.03.18 16:10
@Markittka píše:
Určitě můžeš… v porodnici to tak dokonce radí. Odstříkat, nechat u sebe 8 hodin a postupně k tomu dosbírat další odstříkání..... pak může být oficiálně 24, dle norem - jinak až 48 hod v ledničce a i k tomu jsem přidávala, když bylo co. A dokonce i když jsem měla MM v mražáku a nebyla plná sklenička, určitě jsme přilila. Nikde se neprokázalo, že by to něčemu vadilo.
Dobré info najdete na www.kojeni.nethttp://www.kojeni.net/databaze.php?…

Prosím můžu se zeptat jestli to mám nálet rovnou k tomu zmrazenemu nebo ho nejdřív s hladit?

dyňa
Kecalka 321 příspěvků 19.03.18 22:04

Rovnou k zmrazenemu a zpatky do mrazaku.

Váš příspěvek
Reklama