Odstříkávání MM, nedoklůbko

eevcca
8.6.13 22:06

Odstříkávání MM, nedoklůbko

Ahoj holky, potřebovala bych radu, před 5 dny jsem porodila chlapečka ve 33tt, je moc slaboučkej na přikládání tak přikládám jen jednou denně při návštěvách v nemocnici (musí být ještě na jipce), po přiložení saje tak 3 minuty, vypije zhruba 10ml (nooo moc té váze nevěřím), pak usne hned vyčerpání, je jěště slabounkej. Tak odstříkávám doma mléko (odsavacka medela electrik) no ale mám problém s mlíckem, proste ne a ne odsát víc jak 25-30 ml, uz odsávám cca 5 den a prsa nejsou ani nality ani tvrdy, proste nic, jako pred porodem. Jak mám zvýšit laktaci, odstrikávám každé 3 hodiny i v noci a porad je to stejne. Piju meltu, gravimil, vodu, takže ty 3 litry denne urco vypiju i vic ale mleko nikde. Malej uz papa 40ml přes strikacku a uz mu nestíhám, papa i dokrm. Prosim poradte jak zvýsit laktaci? Já vím ze pomáhá caste prikladani, ale to u nas neni mozne. Dovoli mi ho prilozit jen jednou denne abych ho nevysilovala. Děkuji za kazdou radu a omlouvam se, ze nepisu s hackama a carkama, pisu to z mobilu, tak snad to prelustite.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Wecernice2
8.6.13 22:11

A co zkusit dvoufázovou odsávačku od Medely? třeba Swing, nebo já měla půjčenou tu Symphony na obě prsa..

Bude simulovat sání prsu jako od dítěte..

• Citovat
  • Nahlásit
3478
8.6.13 22:12

Zkus hodne teplou sprchu pred tim, nebo prilozit nahraty(namoceny) rucnik na prsa, me to pak slo lip…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4666
8.6.13 22:13

Medela swing a pravidelně po 3 hodinách obě prsa- a šup s tím na mrazák nebo přímo řes stříkačku malému. Hlavně vytrvat, nepropadat panice, nic není hned. Držím pěsti miminku i Vám :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4152
8.6.13 22:14

@eevcca vydrž a odsávej, u mně trvalo 14 dní než jsem odsála tak tu stovku. leze to nahoru pomalu… a v noci jsem neodsávala, sestřičky říkaly, že se mám radši vyspat :mrgreen: a měla jsem elektrickou medelu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4152
8.6.13 22:16

Jo a po třech hodinách to taku úplně nebylo, spíš po čtyřech. hlavně klid :hug:
a kojila jsem od 36 týdne 9 měsíců, pak mi to princezna začala plivat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13646
8.6.13 22:19

No možná by pomohlo, kdyby jsi si často sama dráždila bradavky, prostě aby ti to bylo příjemný, ne jenom suše stimulovat odsávačkou, jestli mě rozumíš. A jinak s tím pitím to úplně nepřeháněj, moc tekutin taky laktaci prý nesvědčí.
Přeji hodně síly a miminku hodně zdraví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
8.6.13 22:28

Nečetla jsem všechno, ale moje zkušenost (porod v 34. tt) byla taková, že to delší dobu trvalo, než se mléko spustilo a to, co ty odsaješ, jsem já (i když po císaři) neměla hooooodně dlouho. Ale moje spoluležící rodila přirozeně a byla na tom jako já. Buď s tím spokojená, malá stejně víc na jedno pití zatím nevypije. Máš štěstí, že už můžeš dítě aspoň takhle přikládat, já to štěstí neměla, malá na tom byla hodně špatně. Velkej negativní vliv má stres, takže se nenech od nikoho a ničím stresovat a dosávej dál, jak to děláš po těch 3 hodinách. Je to náročný, ale já jsem to vydržela. Taky pomáhá, když při odsávání myslíš na svoje miminko. Mně se vždycky strašně líbilo, jak mi (i když hodně pomalu) teče mlíčko pro moje miminko. Teď se mi to zdá úchylný, ale fakt to zabíralo a laktace se mi rozjela tak, že jsem pak kojila rok a půl. Děláš to dobře, tak vytrvej. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1000
8.6.13 22:31

Ještě k odsávačkám. Měla jsem v nemocnici Aventku ruční a myslím, že to bylo mnohem lepší než ta elektrická, co měla další maminka na našem pokoji, protože ona při odsávání telefonovala atd., no prostě se na odsávání nesoustředila a pak měla mléka znatelně míň. Tohle je subjektivní, jistě, ale bylo to pro mě srovnání. A k nahřívání - já nahřívala jen ve sprše ráno a večer, jinak ne. Ale před odsáváním jsem si prsa trošku promnula.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
8.6.13 22:33

Odsávám už 2 měsíce… teď odsaju cca 50ml z každého prsa. 30ml z jednoho jsem dosáhla uritě tak po 2-3 týdnech. Neboj, nepropadej panice a nestresuj se. Ono se to pomalu rozjede… neníto prostě hned. mmch i po tom co odsaju, prsa ještě „vyždímu“ ručně.. občas toho teče ještě dost, byť odsávačka už nic nevytahne. A to jedinný kontak malého s mými prsy je při klokánkování že na nich leží, a min. 2-3 týdny to tak ještě bude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2816
8.6.13 22:34
@00000 píše:
Ještě k odsávačkám. Měla jsem v nemocnici Aventku ruční a myslím, že to bylo mnohem lepší než ta elektrická, co měla další maminka na našem pokoji, protože ona při odsávání telefonovala atd., no prostě se na odsávání nesoustředila a pak měla mléka znatelně míň. Tohle je subjektivní, jistě, ale bylo to pro mě srovnání. A k nahřívání - já nahřívala jen ve sprše ráno a večer, jinak ne. Ale před odsáváním jsem si prsa trošku promnula.

Já při odsávání doma běžně surfuju po netu, vkládám fotky a pod :D… co taky jinýho tu půlhodinu dělat ;)… tvorba se zvyšuje.. tak nevím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14093
8.6.13 22:35

@eevcca - doporučuji medelu swing - je srovnatelná s nemocniční odsávačkou..já s ní odsávám už 7 měsíců ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
colafit
8.6.13 22:41

@eevcca ber to tak, že syn se narodil brzy, ani ty jsi (tvé prsa) na to nebyla připravená, takže to bude chvilky trvat než se laktace rozjede. Mě se dcera narodila v 32 tt a taky to nešlo, laktace se mi rozjela tak po 14 dnech.

Takže buď klidná, půjde to. Odsávej tak po 3 - 4 hodinách a mezi tím odpočívej.

Ať se daří.

• Citovat
  • Nahlásit
12181
8.6.13 22:50

Kdyz se mi vyrazne snizila tvorba mlika take na tech 20-30 ml, pomohl mi caj pro kojici maminky. Koupila jsem ho jen tak v supermarketu a do 3 dnu jsem mela prsa zase nalita. Vim, je to jiny pripad (ja v tu dobu kojila uz par mesicu), ale za pokus moc nedas. Jen jako za bylinkovy caj a dkyby nepomohl, tak ho muzes obcas pit i jen tak. Ja si ho klidne nekdy dam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14662
8.6.13 23:32
@eevcca píše:
Ahoj holky, potřebovala bych radu, před 5 dny jsem porodila chlapečka ve 33tt, je moc slaboučkej na přikládání tak přikládám jen jednou denně při návštěvách v nemocnici (musí být ještě na jipce), po přiložení saje tak 3 minuty, vypije zhruba 10ml (nooo moc té váze nevěřím), pak usne hned vyčerpání, je jěště slabounkej. Tak odstříkávám doma mléko (odsavacka medela electrik) no ale mám problém s mlíckem, proste ne a ne odsát víc jak 25-30 ml, uz odsávám cca 5 den a prsa nejsou ani nality ani tvrdy, proste nic, jako pred porodem. Jak mám zvýšit laktaci, odstrikávám každé 3 hodiny i v noci a porad je to stejne. Piju meltu, gravimil, vodu, takže ty 3 litry denne urco vypiju i vic ale mleko nikde. Malej uz papa 40ml přes strikacku a uz mu nestíhám, papa i dokrm. Prosim poradte jak zvýsit laktaci? Já vím ze pomáhá caste prikladani, ale to u nas neni mozne. Dovoli mi ho prilozit jen jednou denne abych ho nevysilovala. Děkuji za kazdou radu a omlouvam se, ze nepisu s hackama a carkama, pisu to z mobilu, tak snad to prelustite.

Na začátku po porodu mi hodně pomohly homeopatika Ricinus communis 5CH.
Laktační poradkyně mi říkala co dvě hodiny 2-3 kuličky a jak se to rozjede tak 3×5kuliček.
Pak hodně pít i přes tři litry.
Ono se to rozjede nejvíc jak se přisaje.
Snad bude mít už brzo víc síly, držím pěstičky :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat