Odstupné v práci po mateřské

Anonymní
7.6.20 08:37

Odstupné v práci po mateřské

Ahoj, potřebovala bych poradit. Přemýšlím, že zajdu i za právníkem. Za 2 měsíce se mám správně vrátit po 3 letech do práce. Během té doby mi zrušili pracoviště, které jsem měla v místě bydliště. Smlouvu mám na dobu neurčitou. V pracovní smlouvě mám napsáno místo práce Most. Nejbližší pobočku má firma v Praze, kam opravdu se 3 dětmi dojíždět nemohu. Tak se ptám, mám nárok na odstupné? Nebo si to nějak můžou obhájit a poslat mi jen výpověď? Dík

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20736
7.6.20 08:40

Ano, mas narok na odstupne. Vstup se zamestnavatelem do jednani ohledne „navratu“ do prace uz ted.

Příspěvek upraven 07.06.20 v 08:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71942
7.6.20 08:40

Ano, narok na odstupné mas a oni jsou blbci, ze ti tu výpověď uz davno neposlali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4157
7.6.20 08:41

Pokud máte v pracovní smlouvě Most, tak bez nějakého podepsaného dodatku vás opravdu nemůžou poslat pracovat do Prahy.

A s firmou jste to ještě vůbec neřešila nebo jak to mám chápat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20736
7.6.20 08:42

@j.a.n.i1 Jj, protoze ji jeste budou muset nechat za 2 platy v dobe vypovedni lhuty na prekazkach ze strany zamestnavatele. Nebi to nejak vysasit na dohidu, ale to by byla zakladatelka hloupa, pokud by kyvla na cokoliv, co by neobsahovalo odstupne 4 platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 09:07

V práci už jsem to řešila, ale bylo mi sděleno, že ještě neví, co se mnou bude a dají prý vědět. Tak se musím nějak informovat

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.6.20 09:08

Podle mě budou hledat nějaké kličky

• Nahlásit
  • Citovat
4157
7.6.20 09:12
@Anonymní píše:
Podle mě budou hledat nějaké kličky

Pokud jim nepodepíšete nějakou dohodu apod. Tak není moc co vymýšlet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3689
7.6.20 09:14

Čeká mě za 3 roky to stejný. Napiš zamestnavateli dopis, že žádáš o návrat na svoje místo dle pracovní smlouvy. Pokud tam mas výkon práce Most tak nemají jinou možnost jak dát ti výpověď s odstupnym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 09:15
@Cenarius píše:
Pokud jim nepodepíšete nějakou dohodu apod. Tak není moc co vymýšlet.

Nepodepíšu nic

• Nahlásit
  • Citovat
20736
7.6.20 09:25
@JancaS84 píše: Čeká mě za 3 roky to stejný. Napiš zamestnavateli dopis, že žádáš o návrat na svoje místo dle pracovní smlouvy. Pokud tam mas výkon práce Most tak nemají jinou možnost jak dát ti výpověď s odstupnym.

A poslat to s dorucenkou/e-mailem nebo zanest osobne a na kopii si nechat podepsat prevzeti. Aby byl dukaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13753
7.6.20 09:45

No napiš, že ke dni tomu a tomu se vracíš do práce, na pracoviště na adrese…vzhledem k tomu, že to už neexistuje, musí ti dát výpověď / to jsou 2 platy/ + ještě odstupné podle toho, jak si tam dlouho pracovala…na žádnou dohodu nepřistupuj…nevím, co ti chtějí dát vědět, když máš ve smlouvě místo výkonu práce a to neexistuje…hlavně se musíš ozvat ty s tím, že nastupuješ zpět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 11:06
@Monchichik píše:
No napiš, že ke dni tomu a tomu se vracíš do práce, na pracoviště na adrese…vzhledem k tomu, že to už neexistuje, musí ti dát výpověď / to jsou 2 platy/ + ještě odstupné podle toho, jak si tam dlouho pracovala…na žádnou dohodu nepřistupuj…nevím, co ti chtějí dát vědět, když máš ve smlouvě místo výkonu práce a to neexistuje…hlavně se musíš ozvat ty s tím, že nastupuješ zpět…

No prý musí zjistit, jestli by pro mě bylo místo na jiné pobočce + to, jak to mají právně ošetřené. Ale Já do Prahy prostě dojíždět nemohu. Víc se se mnou nebavili a dají mi vědět

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.6.20 11:08
@Monchichik píše:
No napiš, že ke dni tomu a tomu se vracíš do práce, na pracoviště na adrese…vzhledem k tomu, že to už neexistuje, musí ti dát výpověď / to jsou 2 platy/ + ještě odstupné podle toho, jak si tam dlouho pracovala…na žádnou dohodu nepřistupuj…nevím, co ti chtějí dát vědět, když máš ve smlouvě místo výkonu práce a to neexistuje…hlavně se musíš ozvat ty s tím, že nastupuješ zpět…

Já už jsem se jim samozřejmě ozvala, ale zjišťuji info, ať jsem na ne připravena. Podle mě se s dostupným budou cukat. Myslíte, že by byl vhodný právník?

• Nahlásit
  • Citovat
13753
7.6.20 11:10
@Anonymní píše:
No prý musí zjistit, jestli by pro mě bylo místo na jiné pobočce + to, jak to mají právně ošetřené. Ale Já do Prahy prostě dojíždět nemohu. Víc se se mnou nebavili a dají mi vědět

Pokud máš místo výkonu práce přímo psané ve smlouvě, tak můžou zjišťovat co chtějí, ty na to nemusíš přistoupit…pokud tam máš třeba jen Most, tak to může být kdekoliv po městě Most…ale jestli tam máš přímo třeba Novákova 3, Most…tak to musí být je na té adrese…nečekej, až ti dají vědět…nesmíš nechat uplynout lhůtu nástupu do práce…pošli jim doporučeně, že dle pracovní smlouvy se hlásíš do práce k tomu a tomu datu na tu a tu adresu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama