Odsunutá kolaudace domu na neurčito

125
2.12.19 15:13

Odsunutá kolaudace domu na neurčito

Pěkné odpoledne,

zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost s odsunutou kolaudací i přesto, že se developer smluvně zavázal k určitému termínu? Řešil to z Vás někdo?

Jde o to, že kolaudace měla již dříve proběhnout, stavbyvedoucí nás ale nijak neinformoval o tom, že neproběhne a ani nám neoznámil nový temín.

Máme to řešit s právníky?

Děkuji za Vaše rady. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19772
2.12.19 15:37

Pokud máte ve smlouvě termín, pak byste měli mít i sankce. Případně dohodnutou částku, kterou doplatite po ukončení a předání stavby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
2.12.19 16:39

@P4ja Ano ve smlouve jsou sankce. Neznam ale nikoho ve svem okoli, kdo podobnou situaci resil, proto sem pisi. Nevim, zda ty sankce opravdu vyplaci, jaka je realita?!… Samozrejme to vazne zvazujeme, jelikoz mame vice naklady na bydleni jinde, plus platime uroky z hypoteky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19772
2.12.19 17:02
@eva1404 píše:
@P4ja Ano ve smlouve jsou sankce. Neznam ale nikoho ve svem okoli, kdo podobnou situaci resil, proto sem pisi. Nevim, zda ty sankce opravdu vyplaci, jaka je realita?!… Samozrejme to vazne zvazujeme, jelikoz mame vice naklady na bydleni jinde, plus platime uroky z hypoteky…

Vím, že se známí nějak dohodli při podobném problému. Mám pocit, že jim ta firma platila nájem po tu dobu, co se zpozdili. Ale bylo to v zájmu firmy, co nejdřív dokončit. Protože jim ještě měli doplatit docela velkou část peněz splatnou po předání stavby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
3.12.19 10:23

@P4ja Dobře, děkuji moc za informaci. Asi budeme vymáhat sankci, kterou máme zmíněnou ve smlouvě + ty vícenáklady. Jen jsem zvědavá na jejich přístup k celé situaci, prozatím dělají „mrtvé brouky“ :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19772
3.12.19 12:50
@eva1404 píše:
@P4ja Dobře, děkuji moc za informaci. Asi budeme vymáhat sankci, kterou máme zmíněnou ve smlouvě + ty vícenáklady. Jen jsem zvědavá na jejich přístup k celé situaci, prozatím dělají „mrtvé brouky“ :nevim:

No, asi bych konzultovala s právníkem a potom taky záleží, co jim ještě máte doplácet. Těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
3.12.19 13:15

@P4ja Máme platit poslední splátku ze čtyř (tuším, že právě po kolaudaci) a k tomu druhou část za nadstandardy - fakturu za tuhle druhou část nadstandardů měl poslat koncem listopadu a doposud se tak taky nestalo.

Ano, asi to budeme řešit s právníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat