Reklama

Odsuzování lidí podle vzhledu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vikule17
Povídálka 38 příspěvků 29.09.18 16:04
Odsuzování lidí podle vzhledu

Ahoj všem :mavam:
Už mi to nedalo, musím se alespoň vypsat nebo mě z toho už hrábne. Je mi zle z toho, jak lidi soudí druhé jen podle toho co vidí, ať už jde o věk, váhu, barvu pleti, značkové oblečení, účes…kór v dnešní „pokrokové“ a „vyspělé“době :( můj přítel-slušný člověk, pracuje, doma pomáhá jak jen může, občas zajde s klukama na pivko, sportuje - prostě normální chlap - je automaticky zařazován do skupiny „huličů a feťáků“ jen proto, protože má na hlavě dredy. Kde to sakra jsme? Jsem těhotná a chodím do jedné nejmenované soukromé gynekologické ordinace. Vždy na mě byli všichni moc milí, až dokud neuviděli toho mojeho „feťáka“,který se přišel podívat na (kdoví jestli jeho) dítě na ultrazvuk. Tím, že jsem poměrně mladá, na mě od té doby koukají, a mluví se mnou, jako by malá byla počata náhodou na nějaké velké párty, nejlíp na špinavým hajzlu a my budene jen další příživníci státu, kteří se nebudou umět o svoje dítě postarat. Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Ať už se jedná o dredy, tetování, věk…jak se s tím srovnat, přenést se přes to? V poslední době mě každý špatný pohled úplně dostává :nevim: :roll: hezký víkend :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Reakce:

Labužník mirabelka02
Stálice 59 příspěvků 29.09.18 16:09

Jo, zakladatelko, s tím nic nenaděláš.....ať budeš vypadat jakkoliv, vždycky se najde nějakej primitiv a bude mít o tobě předsudky. Sama jsem to zažila, zažívám a budu zažívat......to mě naučil život. Radu nemám žádnou, snad jen sama sebe obrnit a nenechávat si to pouštět k tělu. Je to velmi těžké, bojuji s tím už skoro 40 let......Přítel se svým vzhledem přišel někam, kde je podobný vzhled zřejmě velmi výjimečný - viz. soukromý lékař. Jestli se tam platí „keš“, tak oni si prostě vytvořili ve své mysli obraz „ideálního platícího klienta“ a bum!

Kochanská
Nováček 9 příspěvků 29.09.18 16:12

A nevsugerováváš si to? Já jsem byla v těhotenství přecitlivělá a brečela jsem jen proto, že se na mě přítel neusmál :D

Pokud ne a chovají s k tobě opravdu špatně, tak bych asi změnila ordinaci.

Vikule17
Povídálka 38 příspěvků 29.09.18 16:14

@Labužník mirabelka02
Já vím,člověk s tím nic nenadělá,spíš mě zaráží že tolik lidí ještě dneska žije s předsudky. Vždycky mě to (omlouvám se za výraz) neskutečně nas*re :nevim: No,asi si budu muset nechat taky udělat dredíky,ať jsme pořádná feťácká rodinka ;) :pankac:

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 29.09.18 16:15

Holt tak to je no. Zvyknout si a být nad věcí, nic jiného nepomůže.
A jestli k tobě někdo změnil chování, tak co se ho narovinu zeptat: „Stalo se něco, že se ke mě najednou chováte jinak, bohužel hůř, než ještě před měsícem?“ Když dotyčný bude zatloukat, že se vám asi jen něco zdá, tak rovnou můžete říct, co vám přijde, že se na chování té osoby změnilo. Mluvit takhle narovinu se opravu vyplatí - ty si ulevíš a „protivník“ se často chytne za nos (ne vždy samozřejmě).

ka2ka
Extra třída :D 12785 příspěvků 1 inzerát 29.09.18 16:16
@Vikule17 píše:
@Labužník mirabelka02
Já vím,člověk s tím nic nenadělá,spíš mě zaráží že tolik lidí ještě dneska žije s předsudky. Vždycky mě to (omlouvám se za výraz) neskutečně nas*re :nevim: No,asi si budu muset nechat taky udělat dredíky,ať jsme pořádná feťácká rodinka ;) :pankac:

ono jak nespadáš do škatulky tak to lidi neskousnou

Vikule17
Povídálka 38 příspěvků 29.09.18 16:19

@Kochanská taky jsem nad tím přemýšlela,bohužel po minulém výstupu (udělalo se mi na omdlení z braní krve- nechaly mě ležet v čekárně na zemi s tím,že na lehátko nemohu protože příjde za chvíli paní na pásy,která vůbec nepřišla,a ještě sestra každé pacientce řikala,jak jsem nezodpovědná že jsem si s sebou nikoho nevzala když se mi dělá zle,i přesto,že jsem bohužel opravdu neměla koho) jsem plně rozhodnuta po porodu ordinaci změnit ;) Do porodu to tam ještě doklepu,pan doktor je sympaťák :roll: :lol:

Vikule17
Povídálka 38 příspěvků 29.09.18 16:22

@Evulina na to asi nemám koule,snažím de být vždycky slušná jak to jen jde,snažím se moc nevybuřovat,kór někde,kde mi pravidelně cucají krev :mrgreen: Ale je to zajímavá myšlenka,takhle jsem nad tím ještě nepřemýšlela,v pon­dělí jedu na kontrolu tak se možná odhodlám ;)

Labužník mirabelka02
Stálice 59 příspěvků 29.09.18 16:22

.....že toli lidí dneska žije předsudky. Předsudky měly lidé vždy, co je svět světem......a když přijmeš, že „předsudky lidé mít budou stále“ (jenom se to mění podle mody, společenského zříení.....ap.) nebude tě to tak „překvapovat“.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 29.09.18 16:24
@Vikule17 píše:
@Kochanská taky jsem nad tím přemýšlela,bohužel po minulém výstupu (udělalo se mi na omdlení z braní krve- nechaly mě ležet v čekárně na zemi s tím,že na lehátko nemohu protože příjde za chvíli paní na pásy,která vůbec nepřišla,a ještě sestra každé pacientce řikala,jak jsem nezodpovědná že jsem si s sebou nikoho nevzala když se mi dělá zle,i přesto,že jsem bohužel opravdu neměla koho) jsem plně rozhodnuta po porodu ordinaci změnit ;) Do porodu to tam ještě doklepu,pan doktor je sympaťák :roll: :lol:

Hele mě už život naučil se ozvat..měla jsi tam udělat tak trochu haló a nenechat si to přeci líbit..
Na mě byla zase drzá sestra od pediatričky naší dcery, tak jsem jí řekla „Promiňte, ale odteď zdravotní stav dcery budu řešit pouze s paní doktorkou“. A je od ní klid od ježibaby, od té doby mi řekne pouze dobrý den a nashledanou.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 29.09.18 16:26
@Vikule17 píše:
@Evulina na to asi nemám koule,snažím de být vždycky slušná jak to jen jde,snažím se moc nevybuřovat,kór někde,kde mi pravidelně cucají krev :mrgreen: Ale je to zajímavá myšlenka,takhle jsem nad tím ještě nepřemýšlela,v pon­dělí jedu na kontrolu tak se možná odhodlám ;)

Já se ozývám vždy ve vší slušnosti (něco o ježibabách si jen myslím v hlavě). Vždy zapůsobí začít větu „Moc mě mrzí, že je vaše chování ke mě takové a makové/ moc mě mrzí, že se vaše chování ke mě poslední dobou dost změnilo, vždycky to tu totiž bývalo fajn“.

kačka39
Kecalka 219 příspěvků 29.09.18 16:28

Musíš si zvyknout. Buďto půjdeš se stádem, nebo budeš černá ovce. Já jsem ta černá ovce celý život, nejsem už nejmladší, a jsem na to hrdá :pankac: :pankac: :pankac:

Příspěvek upraven 29.09.18 v 16:29

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 29.09.18 16:28
@Vikule17 píše:
@Evulina na to asi nemám koule,snažím de být vždycky slušná jak to jen jde,snažím se moc nevybuřovat,kór někde,kde mi pravidelně cucají krev :mrgreen: Ale je to zajímavá myšlenka,takhle jsem nad tím ještě nepřemýšlela,v pon­dělí jedu na kontrolu tak se možná odhodlám ;)

Tak uvidíš, jak se budou chovat příště. Jestli dobře, nechala bych to být. Ozvat se případně, jen jestli bude chování zase špatné.

Vikule17
Povídálka 38 příspěvků 29.09.18 16:37

@Evulina to je jasné,já neměla minule moc sílu se ozvat,ono když člověk leží ve 30stupnich na zemi s mžitky před očima,nohama na židli a snahou neomdlít a neukazovat každé pacientce co jde do ordinace svoje super sexy starwars kalhotky schované pod šaty,které pořád sklouzávaly níž a níž,ještě se hádejte s nějakou ježibabou :mrgreen: dam pak vedet jak jsem dopadla v pondělí :roll: :)

Detsa
Extra třída :D 10683 příspěvků 29.09.18 16:38
@Vikule17 píše:
Ahoj všem :mavam:
Už mi to nedalo, musím se alespoň vypsat nebo mě z toho už hrábne. Je mi zle z toho, jak lidi soudí druhé jen podle toho co vidí, ať už jde o věk, váhu, barvu pleti, značkové oblečení, účes…kór v dnešní „pokrokové“ a „vyspělé“době :( můj přítel-slušný člověk, pracuje, doma pomáhá jak jen může, občas zajde s klukama na pivko, sportuje - prostě normální chlap - je automaticky zařazován do skupiny „huličů a feťáků“ jen proto, protože má na hlavě dredy. Kde to sakra jsme? Jsem těhotná a chodím do jedné nejmenované soukromé gynekologické ordinace. Vždy na mě byli všichni moc milí, až dokud neuviděli toho mojeho „feťáka“,který se přišel podívat na (kdoví jestli jeho) dítě na ultrazvuk. Tím, že jsem poměrně mladá, na mě od té doby koukají, a mluví se mnou, jako by malá byla počata náhodou na nějaké velké párty, nejlíp na špinavým hajzlu a my budene jen další příživníci státu, kteří se nebudou umět o svoje dítě postarat. Máte někdo s něčím podobným zkušenosti? Ať už se jedná o dredy, tetování, věk…jak se s tím srovnat, přenést se přes to? V poslední době mě každý špatný pohled úplně dostává :nevim: :roll: hezký víkend :srdce:

Bohužel to tak je a bude vždycky. Předsudků se jentak nezbavíš, zvlášť v tomhle případě, protože ho nějaká většina už vytvořila. Jediné co ti zbývá je nepřipouštět si to k tělu a být nad věcí :kytka:. Lidi už sou takový a všechno co nezapadne do jakýchsi smyšlených ‚normálních hranic‘, tak bude odsouzeno. To se nikdy nezmění, jelikož jsi ovlivněna vždycky svou rodinou, prostředím kdes vyrostla a prostředím kde žiješ a pohybovala ses.
Napadadají mě u nás třeba romové. Tam asi málokdo z nás neoudsoudí nějakého roma, když ho vidí. Ber to tak, že každý z nás něco nemá rád, i když si to nepřipouští. Málokdo je tak nad věcí, že by neodsoudil skrz předsudek naprosto nikoho. Troufám si říct, že nikdo.

Když ti to nevyhovuje, tak bohužel změnit ordinaci

Příspěvek upraven 29.09.18 v 16:40

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >