Odsuzují mě za to, že nechci pít alkohol..

62
10.2.21 07:36

Odsuzují mě za to že nechci pít alkohol..

Přeji vám hezké ráno :kytka:
Zjistila jsem jak je těžké pro okolí přijmout že chceme být jiní a ráda bych si vyslechla váš názor :mavam:
Jako každý člověk se sem tam napiju. Jako každý puberťák ( kdysi ) mám za sebou i pár vtipných momentů díky alkoholu ale zároveň těžká rána opilcova :D
Jenže najednou mi před 2 měsíci došlo že mi to už nechutná, ráno je mi akorát zle a začalo se mi to i protivit. Když si někdo kolem mě dá něco tak to nekomentuji - je mi to jedno. Jenže jsem se setkala s názory že jsem divná, že to stejně nevydržím že alkohol prostě k zábavě patří a atd. Marně se jim snažím vysvětlit že prostě mi to přestalo chutnat. Já netvrdím že už si NIKDY nedám ale teď to cítím tak že mi to nechutná a pít prostě nechci.
Jenže jak rodina tak přátelé mají potřebu třeba celý večer řešit proč nepiju.
Pak samozřejmě přišli na řadu věci typu- ty jsi těhotná? Ty jsi nemocná? Bože :roll:
Už jsem si minule řekla že si dám skleničku jen proto aby bylo ticho a najednou se mi zvedl žaludek. Říkám - mě je jedno jak si kdo pije. Když manžel sem tam někam jde pít tak to neřeším. Je to jeho věc… Ale já prostě nechci pít. Teď se tak cítím.. jenže už jsem mírně unavená z toho jak má okolí furt potřebu to řešit :roll: máte nějakou radu?

Příspěvek upraven 10.02.21 v 07:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32926
10.2.21 07:38

Neřešit. Anebo se jich zeptej, proč oni mají potřebu pít a pak se chovat jako blbečci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1530
10.2.21 07:44

A kolik je ti let? Já to vůbec neřeším. Nechci, tak nepiju a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6909
10.2.21 07:44

@Terte tak pokud jsi sem tam pila a ze dne na den jako kdyz utne, tak to opravdu u ostatnich jako tehotenstvi nebo nemoc vypada. Ale nechapu to. Tak jim snad reknu, ze ani jedno to neni a ze proste nemam chut a je to ne? Nebo mas v okoli fakt takove neandrtalce, co maji kolem IQ 50, ze jim smysl toho vyjadreni unika? U nas se max nekdo zepta, dostane odpoved a je to vyreseny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
10.2.21 07:46
@Lil Kitkatt píše:
A kolik je ti let? Já to vůbec neřeším. Nechci, tak nepiju a hotovo.

29.. ale prostě od puberty samozřejmě se sem tam napiju. Ale říkám.. najednou mi to přestalo chutnat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
10.2.21 07:47
@Terte píše:
Přeji vám hezké ráno :kytka:
Zjistila jsem jak je těžké pro okolí přijmout že chceme být jiní a ráda bych si vyslechla váš názor :mavam:
Jako každý člověk se sem tam napiju. Jako každý puberťák ( kdysi ) mám za sebou i pár vtipných momentů díky alkoholu ale zároveň těžká rána opilcova :D
Jenže najednou mi před 2 měsíci došlo že mi to už nechutná, ráno je mi akorát zle a začalo se mi to i protivit. Když si někdo kolem mě dá něco tak to nekomentuji - je mi to jedno. Jenže jsem se setkala s názory že jsem divná, že to stejně nevydržím že alkohol prostě k zábavě patří a atd. Marně se jim snažím vysvětlit že prostě mi to přestalo chutnat. Já netvrdím že už si NIKDY nedám ale teď to cítím tak že mi to nechutná a pít prostě nechci.
Jenže jak rodina tak přátelé mají potřebu třeba celý večer řešit proč nepiju.
Pak samozřejmě přišli na řadu věci typu- ty jsi těhotná? Ty jsi nemocná? Bože :roll:
Už jsem si minule řekla že si dám skleničku jen proto aby bylo ticho a najednou se mi zvedl žaludek. Říkám - mě je jedno jak si kdo pije. Když manžel sem tam někam jde pít tak to neřeším. Je to jeho věc… Ale já prostě nechci pít. Teď se tak cítím.. jenže už jsem mírně unavená z toho jak má okolí furt potřebu to řešit :roll: máte nějakou radu?Příspěvek upraven 10.02.21 v 07:39

No vidis kdyz jdu na navstevu k nasim tak jsem zase jedina co se napije. Segra nepije vubec, kdysi zdravotn duvody ted by mohla ale nechce a mama taky ne..tata si nekdy da…tvrdy nepijeme vubec nikdy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
10.2.21 07:48
@Cenarius píše:
@Terte tak pokud jsi sem tam pila a ze dne na den jako kdyz utne, tak to opravdu u ostatnich jako tehotenstvi nebo nemoc vypada. Ale nechapu to. Tak jim snad reknu, ze ani jedno to neni a ze proste nemam chut a je to ne? Nebo mas v okoli fakt takove neandrtalce, co maji kolem IQ 50, ze jim smysl toho vyjadreni unika? U nas se max nekdo zepta, dostane odpoved a je to vyreseny.

Já jsem jim řekla že jsem zdravá, těhotná nejsem. Jen prostě je mi z toho blbě a nebaví mě že je mi pak blbě ještě 2 dny.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1435
10.2.21 07:50

Po čase je to přejde.
Nikdy jsem alkoholické nápoje nemusela, výjimečně když mě ukecali na oslavě, tak jsem si dala jednu štamprli. Pak jsem řekla dost, nenechám se nikým nutit. Po pár letech si zvykli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
10.2.21 07:53

Jsem to samé, po několika prozvracených nocích jsem si řekla, že za tohle mi to nestojí. Takže piju minimálně a s rozumem. Lidi v mém okolí už si na to zvykli, vždycky jsem jim řekla, že se mi buďto nechce pěšky domů, tak radši omezím alkohol a budu řídit, nebo že prostě nechci, protože nemám chuť a nebo prostě pravdu, že mi po tom bylo tolikrát zle, že si to radši odpustím.

A taky nesnáším, jak se po alkoholu někteří chovají, takže se snažím vyhýbat i těm pátečním dýchánkům.

Je mi 22, v 15 jsem chodila na diskotéku každý pátek, tam jsem se vždycky opila :oops: a v 18 mě to přešlo a chodím minimálně.

A rada zní: ignoruj je, oni si časem zvyknou. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2345
10.2.21 07:53

@Terte já jsem třeba nepila nikdy. Všechno mi smrdi jako desinfekce z práce :mrgreen: :mrgreen:
A tohle řeším pořad. U doktoru - když řeknu, ze nepiji - pisi do karty občas :mrgreen: :mrgreen:

A teď mi dokonce řekla nova přítelkyně od příbuzného, co si semnou má jako povídat, když nepiji 8o.
Tak jsem si říkala, to jako člověk musí pít, aby se bavil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5319
10.2.21 07:59

Dělej že piješ, nebo si dej nealko a tvrď, že je to alko. Pokoj ti nedají, když mají potřebu to pořád řešit. Popravdě je to dost nedospělé chování a i kdyby ses rozhodla být veganem nebo si nechat vytetovat tygra přes celá záda, tak ti druzí do toho nemají co kecat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
10.2.21 08:08

Ono to časem přejde, zvyknou si. Já mám po alkoholu výrazné zdravotní problémy (alergie) a taky mi vadí pocit, že nemám nad sebou kontrolu. Takže v životě jsem pila 2× v 17. Poprvé šampaňské na silvestra, tam mi bylo blbě a osypala jsem se. Za pár dní jsem si že zvědavosti lokla čisté vodky a začal mi otékat krk. Od té doby se alkoholu vyhýbám s tím že mi nedělá dobře. Omezila jsem kontakt s „nutiči“ a zjistila, že mi v životě nechybí. Kromě toho vím, že v rodině, z obou stran máme zvýšené riziko vzniku závislosti takže se pro jistotu návykovým látkám snažím vyhnout. Než jsme měli děti, tak si tu moji abstinenci pochvaloval manžel. Měl s sebou vždy střízlivého řidiče :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
10.2.21 08:12

Vydrž to. A klidně buď i drzá. Když nedají pokoj, tak jim klidně řekni, ty se musíš hodně nudit když nemáš k řešení nic lepšího než to, že už nepiju, tak jak dřív ;). Po čase je to přestane bavit. Udělala jsi rozhodnutí, které vzbudilo zájem okolí, ale nebude to na dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3817
10.2.21 08:17

Nereš hloupé lidi. Pít nemusíš. A hlavně si nedávej někde alkohol z donucení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 08:18

Taky nepiju, ne z nějaké zásady, ale prostě mi to nechutná. A bohužel většinou je potřeba aspoň zčásti volit řešení, jaké píše Paola - prostě člověk, který nepije, je v naší společnosti divnej, za suchara a asociála. A to ačkoliv nemá nejmenší problém se s těmi lidmi bavit a dělat blbosti úplně stejně za střízliva. Je to smutné, ale normální je pít, normální je i takřka alkoholismus, ale člověk, co nepije, je podivín. :nevim:…moji nejbližší vědí, že mě na ten alkohol moc neužije, ale jinak jsem se za ty roky naučila x triků, jak si vzít ten přípitek/skleničku - prostě to nutné minimum, bez kterého na tebe budou hodinu dorážet, řešit a říkat, jak jsi nespolečenská a urážíš je, když se s nima nenapiješ - a pak to prostě nepozorovaně nevypít.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat