Odtažitost přítele

6
18.3.21 10:48

Odtazitost pritele

Ahojky všem
Moc bych vás chtěla poprosit o radu…
Já a přítel jsme spolu rok. Postupem času jsem začala mít pocit že už mi nedává tolik lásky jako dřív a že se ode mě celkem odtáhl, přišlo mi že mi přestal ukazovat jak mě miluje tak jsem poprosila o pomoc kamarádku, která mi pak řekla že má doma to samé a poradila mi knihu 5 jazyků lásky. Knihu jsem ještě nečetla ale určitě si ji koupím. Každopádně došly jsme na to že jsme s přítelem prostě rozdílné povahy. Pro mě láska a vyjadřování lásky znamená. Objímán, doteky, sladká slovíčka, tuleni, mazlení a td… Ale přítel je zase ten typ chlapa který lásku vyjadřuje činama. Nachystá mi snídani, uvaří obed, nachystá svačinu do práce, čeká na mě až skončím v práci aby mě odvezl domů. S přítelem jsme o tom mluvily a řekl že se bude snažit být pozornější v tomto ohledu. Myslím že se snaží ale samozřejmě neni to v jeho povaze takže to stále pokulhává. prostě jsou třeba dva dny kdy se ode mě nemůže skoro odtrhnout a z toho pak týden kdy mi dá večer pusu na dobrou noc a jinak nic. Takže ne ze by to u něj nebylo vůbec ta něha ale jak kdy. Aby jste chápali o co mi jde. Já na přítele nejsem naštvana. Chápu že takovy je a zároven si vážím všeho co pro mě dělá. Nechci mu vycitat že si mě nevšímá protože všímá akorát jinak.
Jen bych potřebovala poradit jak zahnat ten pocit že mi to chybí. Protože samozřejmě i když ho chápu i já mám povahu která něco vyžaduje a když to nemá tak ji chybí. Jelikož pro mě přítel v jiných věcech dělá vše co je v jeho silách ráda bych si tak nak zvykla na to jaký je, našla způsob aby mi to nechybělo. Abych prostě vedle něj neseděla u televize a necekala jako naky vycviceny pes až si mě všimne a obejme mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7728
18.3.21 10:55

Myslím, že můžes být ráda za to co máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
729
18.3.21 10:56
@Veruliik píše:
Ahojky všem
Já a přítel jsme spolu rok. Postupem času jsem začala mít pocit že už mi nedává tolik lásky jako dřív a že se ode mě celkem odtáhl, přišlo mi že mi přestal ukazovat jak mě miluje tak jsem poprosila o pomoc kamarádku, která mi pak řekla že má doma to samé a poradila mi knihu 5 jazyků lásky. Knihu jsem ještě nečetla ale určitě si ji koupím. Každopádně došly jsme na to že jsme s přítelem prostě rozdílné povahy. Pro mě láska a vyjadřování lásky znamená. Objímán, doteky, sladká slovíčka, tuleni, mazlení a td… Ale přítel je zase ten typ chlapa který lásku vyjadřuje činama. Nachystá mi snídani, uvaří obed, nachystá svačinu do práce, čeká na mě až skončím v práci aby mě odvezl domů. S přítelem jsme o tom mluvily a řekl že se bude snažit být pozornější v tomto ohledu. Myslím že se snaží ale samozřejmě neni to v jeho povaze takže to stále pokulhává. prostě jsou třeba dva dny kdy se ode mě nemůže skoro odtrhnout a z toho pak týden kdy mi dá večer pusu na dobrou noc a jinak nic. Takže ne ze by to u něj nebylo vůbec ta něha ale jak kdy. Aby jste chápali o co mi jde. Já na přítele nejsem naštvana. Chápu že takovy je a zároven si vážím všeho co pro mě dělá. Nechci mu vycitat že si mě nevšímá protože všímá akorát jinak.
Jen bych potřebovala poradit jak zahnat ten pocit že mi to chybí. Protože samozřejmě i když ho chápu i já mám povahu která něco vyžaduje a když to nemá tak ji chybí. Jelikož pro mě přítel v jiných věcech dělá vše co je v jeho silách ráda bych si tak nak zvykla na to jaký je, našla způsob aby mi to nechybělo. Abych prostě vedle něj neseděla u televize a necekala jako naky vycviceny pes až si mě všimne a obejme mě.

Tak pokud to chybí tobě a chceš obejmout a pusu, tak jdi a udělej to sama ne? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
18.3.21 10:58

Ahoj knízku jsem cetla. Pro ty co to neznají to shrnu. Mame 5 jazyku láslky
1. pozornost
2.skutky služby
3.slova ujisteni
4.dárky
5.ted nevim jak to presne nazvat to je to fyzično :mrgreen:

U vás to je ocividne to fyzično u Vaseho pritele to jsou skutky sluzby. Tak ja bych to pojala jak radi autor :D :D :D.
Zacnete tim ze pro budete mluvit tim jeho jazykem a on se o to vice bude snazit mluvit tim Vasim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
18.3.21 11:00

Hele máš skvelyho chlapa! :palec: já ho chápu, sama sem ve vztahu ta chladná já :jazyk: pritukit se k němu, dát mu pusu, obejmout můžes i ty, treba si na to zvykne a začne to dělat i sám od sebe :) ale říkám, máš skvelyho chlapa, takže hlavně zadanej stres

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
18.3.21 11:12

Proč čekáš, že tě obejme přítel? Přitul se k němu sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
18.3.21 11:15

Zlaty chlap, tohle muzes delat i ty, treba o to taky stoji, ale neřekne ti to, myslim ze tulit, obejmout nemusí delat jenom chlap, ale i žena..musim rict, ze takových chlapů je hodne malo, co to dělí porad, a nekdy to leze i na nervy😂 stejná povaha, nevim zda by ti to pomohlo, myslim ze ne nadarmo se rika, ze protiklady se přitahují..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
18.3.21 11:16

Máme to doma stejně úplně na chlup. Takže já ačkoliv nejsem od přírody iniciativní a taky jsem čekala jako ten „pes“ (úplně jsem si vybavila sebe) :lol:, tak jsem se po delším soužití naučila mu sem tam viset kolem krku jako opice a jemu to vůbec nevadí, naopak rád to opětuje (klidně i nechá na pár minut práci), ještě nikdy mě neposlal do háje :lol: Takže já bych se toho nebála. Občas člověk vidí problémy tam kde nemusejí být. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
18.3.21 12:11

Měla jsem to úplně stejně jak ty a hodně se trápila, protože mi ta „láska“ chyběla, ale pak jsem, si myslím trochu dospěla prostě a uvědomila si, že reálný vztah a život není romantický film. Ono, až budete mít děti, budeš vděčná za chlapa co uvaří, uklidí, udělá snídani a práci doma i venku, tak jako já teď. Někteří chlapi i ten můj prostě takhle lásku vyznávají a nejsou moc na kecy. Ale také mi to trvalo to pochopit, bylo hodně hádek a slz, než jsem pochopila, že partner je takový, že se nezmění a, že mě miluje ikdyz mi nevisí 24/7 na krku.

A myslím, že na to není rada, to si musíš sama v hlavě srovnat a uvědomit, zkus třeba i tu knížku si přečíst. Mě hodně pomohlo být chvíli sama a zavzpomínat co pro mě udělal. Třeba např. k večeru na mě přišel splín, že mi neopětuje lásku, že mě neobejme a neudělá žádné hezké gesto jak ve filmu. A když to na mě přišlo, lehla jsem si, dala jsem si sluchátka a řekla si „No, dnes mi udělal ráno snídani, pak jel pro lišty, aby jsme měli hezčí ložnici, pak se zeptal jestli nemám hlad a vymyslel na co se budeme večer dívat.“ - tak jsem vždy došla k tomu, že věnoval svůj čas i energii aby mi udělal radost a věděla jsem, že mě má rád. Šla jsem za ním a dala mu pusu, jako díky, že ho mám. Dělám to doteď.

A vlastně čím víc jsem na jeho „vlně“ tady v tom, tak přijde častěji, obejme mě a večer se tulí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1840
18.3.21 12:14

A myslím, že čím víc budeš tlačit na to aby byl pozorný, tím víc ho odháníš a dělat to nebude. Mě už po čase bylo trapné, jak jsem pořád žadonila o pozornost jak malé dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
18.3.21 12:22
@Veruliik píše:
Ahojky všem
Jen bych potřebovala poradit jak zahnat ten pocit že mi to chybí. Protože samozřejmě i když ho chápu i já mám povahu která něco vyžaduje a když to nemá tak ji chybí. Jelikož pro mě přítel v jiných věcech dělá vše co je v jeho silách ráda bych si tak nak zvykla na to jaký je, našla způsob aby mi to nechybělo. Abych prostě vedle něj neseděla u televize a necekala jako naky vycviceny pes až si mě všimne a obejme mě.

Ono to asi vyzní blbě, ale na mě to působí tak, že ty chceš „zaláskovanost“ (takovéto prvotní pobláznění, neustálé líbání, hlazení atd) a tvůj přítel ti dává „pravou lásku“ (to důležité a to krásné, udělá snídaní, počká po práci, to jsou mnohem důležitější faktory než doteky. Já ti svým způsobem rozumím, také jsem dost kontaktní, ale to, že se s mužem nesmírně milujeme, to víme dle jiných faktorů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
18.3.21 12:28

Popravdě jsem čekala něco jiného pod titulkem „odtazity pritel“. Nicméně musím ze zkušeností bohužel konstatovat, že ti to bude pořád chybět. Proste tohle nejde nějak vynahradit. Já jsem taky hodně kontaktni a před svým mužem jsem měla 2 dlouhé vztahy, kdy muzi byli neme tulici typy, moc se nechtěli líbat, jeden vůbec, max při sexu, ani to ne. A opravdu jsem pak brecela večer do polstare že nedostávam tolik lásky co bych si přála. My ex ale nebyli tak pozorni jako tvůj přítel, snídaně a takové věci jsem moc nezažila. Tak to bych taky určitě zvážila v rozhodování zdali ve vztahu setrvat nebo se poohlednout jinde. Hlavně nenut chlapa aby se musel pretvarovat a tulit se k tobě na silu. To by ti utekl dřív než bys měla.
Hodně stestiiii :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.21 12:51

Ahoj, mám to s přítelem podobně😅, chvíli jsem to trpěla, ale pak mě čekání omrzelo a začala jsem dělat jemu to, co chci, aby dělal mě. A najednou bum! Jsem spokojená. Musela jsem se trochu otrkat a udělat krok první😉
Zkus to taky😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29580
18.3.21 12:53

Projevovat lásku by měli oba. I ty. Letmé doteky, pohlazení, úsměv, objetí, polibky, pohlazení…Ty jsi nějaká princezna, že to vyžaduješ od něj? A dáváš mu toto ty sama? Asi těžko.
Nestavěj si vzdušné zámky, zkus se kouknout i sama na své projevy a slétni na zem. Máš náhodou skvělého chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
18.3.21 13:15
@Veruliik píše:
Ahojky všem

Ten pocit zaženeš s jiným mužem, který bude sice hodně kontaktní, ale zase Ti třeba neudělá snídani, nedoprovodí Tě a gumy na autě si budeš muset vyměnit sama :nevim:.
Sama si rozmysli, co potřebuješ a pak to začni řešit, protože přítel není kontaktní a ani nikdy nebude, protože mu to není přirozené. A chtěla bys, aby to dělal, když víš, že jsi ho do toho v podstatě dokopala? Navíc to vynucené chování netrvá dlouho, sama píšeš, že mu to vydrží dva dny…

To, co Ti chybí, Ti s ním bude chybět pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat