Odtok plodové vody a předčasný porod

98
30.5.13 10:28

odtok plodové vody a předčasný porod

Ahoj maminky! Dnes končím 33tt a od konce32 ty ležím v nemocnici, protože mi odtekla plodovà voda a teče pořád. Kape mi magnesium a antibiotika, které vysadí asi už. Když bude vše v pořádku, čekáme do 35 tt a porod. vyvolají. Napiště mi. prosím své zkušenosti. Jak je to s mimčama takhle brzo narozenýma, jak dlouho v porodnici apod.Nebo jestli máte i zkušenosti přímo s mým problémem. Sem pořád na nervy, jak je. miminkuf bez vody s Atb apod. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14973
30.5.13 10:39

S odtokem zkusenost nemam, nicmene pokud te udrzi do 34+0, tak uz je to potom vice mene v poradku, moje malicka je 34+2 a narodila se jen malicka, nemela teda jeste dovyvinuty saci reflex, tak nam chvilku trvalo, nez se rozkojila, ale jinak bez problemu, plice dovyvinute. Je mozne, ze bude tvoje mimi drobnejsi, vzhledem k tomu, ze uz tehotenstvi jen udrzuji, mozna mu ze zacatku pomuzou trosku s dychanim, nejspis vas ceka dokrmovani sondickou, nez posili a zvladne sat ze strikacky… Pokud je vse ok, tak se propousti v 36+0 z porodnice, nektere jeste maji podminku vahu 2,5kg ;) drzim palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
30.5.13 10:44

Čekáš holku nebo kluka? Když vydržíš do 35.týdne, bude už to v pohodě, určitě ti píchli surfaktant, takže miminku dozrávají plíce rychleji, s dýcháním bývá problém o nedonošeňátek, myslám, že u vás je velká šance, že to bude dobré, to dýchání, už ti ho určitě píchli minulý týden. S námi na novorozenecké Jipce leželi dva kluci, jeden 32.a druhý 33.týden, byli malinečcí, jeden 2,2 a druhý 2,1kg, oba dva dny haprovali s plícema, byli na ventilaci, ale to byl jediný problém, s maminkou toho jednoho jsem stále ve styku, už je to 6let, tenkrát byli na Jipu v iknkubátoru 14dnů, pak ještě týden na hlídavím pokuji, jakmile přibral na 2,5, šli domů Nemá žádný problém, je to chytrý krásný, velký kluk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11691
30.5.13 10:48

@janca2002
Já ležela 3 týdny na magnesiu, gynypralu, pak zase magnesiu, voda mi neodtékala, ale zkracoval se čípek, pak 35+1 císař a malá měla 2.25kg, ale s tím že už 14 dní nenabírala, píchali mi i injekce na dozrání plic, takže nebyli problémy s dýcháním, hned jí krmili stříkačkou… Šly jsme domů po 12 dnech od porodu. Jaký máš odhad váhy? Hlavně buď v klidu, ty i miminko jste pod dohledem :) Myslím, že to úplně nehorší už máš za sebou, to jsou ty děti pod 32 týden..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1503
30.5.13 10:53

Já ležím také už 3 týdny v nemocnici, dneska jsem 33+6, ale bylo mi řečeno, že plíce se dovyvíjí až 34+6 a teprve potom se pouští.. ale pročetla jsem už nespočet diskuzí na toto téma a ve většině případů to dopadlo dobře, i když se děti narodili dříve i třeba v tom 30 tt, sice zůstavají déle v nemocnici, ale jak psaly holky, pokud ti píchli kortikoidy na vývin plic tak se neboj vše bude dobré a mimčo to zvládne ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
30.5.13 11:05

Ahoj, já rodila dvojčata 33+6tt po odtoku plodové vody. Dětem už na plíce nic nepíchaly a obě děti byly v pořádku, dýchaly samy a v nemocnici jsme si poleželi necelé 3týdny. Tak neboj, bude všechno v pořádku :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
30.5.13 11:14

Čekám kluka a nic jinýho si. nepřeju jen aby byl v pořádku. V nemocnici je takovýho času na přemejšlení…ale odpověďi od Vás mě trochu pomohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
30.5.13 11:20

Holky moc děkuju za podporu, hned je líp a doufám, že vydržíme co. nejdýl. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15492
30.5.13 11:24

Mně odtekla plodová voda v 32.tt. Píchli mi kortikoidy na dozrání plic, prý kdyby to bylo o pár dní později a bylo to ve 33.tt, tak už se ani nedávají. 2 dny se snažili porod zastavit, aby kortikoidy zabraly, a pak tomu nechali volný průběh. Porod se rozjel hned po odpojení kapaček a vše dopadlo dobře :) Akorát po porodu ho museli jednou prodýchnout, pak už dýchal krásně sám. Pouštěli nás po 3 týdnech (myslím, že musel mít nad 2 kg, bez problémů přijímat mlíko a samozřejmě celkový stav). Držím pěsti, určitě to dopadne dobře i u vás!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1687
30.5.13 20:04

Ahoj, mám už šestiletého kluka. Narodil se prý 35.tt+6, ale podle mě to už bylo 36. 2 týdny před jsem si taky poležela v nemocnici a dávali mi co 3 hodiny nějaké tabletky na zastavení kontrakcí. pak mi je při ukončení 35tt vysadili natvrdo a naráz, že prý po 35tt se už porodu nebrání, že příroda ví, co dělá. ještě týden jsem vydržela pokupě doma a pak mi praskla voda a za 6 hodin byl venku. Kluk měl 2,96 kg, 2 den se mu začala projevovat žloutenka, ale říkali, že má nárok, když je dřív. měl dlouho žloutenku, ale jinak ok. domů jsme šli normálně 4. den-to byla akorát sobota myslím. a v pondělí jsme museli přijít na kontrolu té žloutenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
31.5.13 07:56

Tak jsem drtek klidnější. Malej må váhu cca 1850g v pondělí. TeĎ nevim, už zatím nepřeměřovaly, ani nevim, když sem na udržoVání, jestli dál prďolka roste.Ale dr. říkali, že váha je dobrá.
L

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37075
31.5.13 12:34
@terinka4444 píše: Čekáš holku nebo kluka? Když vydržíš do 35.týdne, bude už to v pohodě, určitě ti píchli surfaktant, takže miminku dozrávají plíce rychleji,

Jenom poopravim, pichaji se kortikoidy mamince, aby plice dozraly, surfaktant se pripadne strika primo do plic uz narozenemu miminku, zrejme asi nebude potreba v tomto tydnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Vrk
8812
3.4.15 03:21
@janca2002 píše:
Ahoj maminky! Dnes končím 33tt a od konce32 ty ležím v nemocnici, protože mi odtekla plodovà voda a teče pořád. Kape mi magnesium a antibiotika, které vysadí asi už. Když bude vše v pořádku, čekáme do 35 tt a porod. vyvolají. Napiště mi. prosím své zkušenosti. Jak je to s mimčama takhle brzo narozenýma, jak dlouho v porodnici apod.Nebo jestli máte i zkušenosti přímo s mým problémem. Sem pořád na nervy, jak je. miminkuf bez vody s Atb apod. Děkuju

Ahojky prosim napis jak jste dlouho bez vody vydrzeli, dnes mi taky odtekla. Jsem 30+1 teprve:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
3.4.15 07:16

Byla jsem po odtoku 4 dny pak jsem chtěla vyvolávačku. Nicméně doktor říkal, že se dá po odtoku vydržet třeba týden, že voda se zase částečně dotváří. Důležité je dát antibiotika. Je to opravdu brzo, držím moc palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
3.4.15 07:36

Mě nechali 4 dny. Určitě se budou snažit napíchat dvě dávky kortikoidů. A mě dávali asi dva druhy antibiotik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat