Odůvodnění ke změně příjmení

Anonymní
19.7.15 15:29

Odůvodnění ke změně příjmení

:mavam: Ahoj všem, najde se tu někdo kdo mi poradí? Z důvodů, které jsou pro mě dost citlivé, jedná se ve zkratce o rodinu muže, chci si změnit příjmení zpátky na rodné. A docela mě překvapil přístup muže, že by do toho šel i on. Má tu někdo zkušenost, s tím, že bychom chtěli změnu na mé rodné přijmení, samozřejmě i se synem? Zajímalo by mě zda to jde a jak napsat odůvodnění pro matriku. Děkuji všem k vyjádření k danému tématu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2257
19.7.15 15:48

To nevím, já jsem tu před časem řešila, že bych si ráda zpátky přidala rodné příjmení ke vdanému a to bohužel nejde. Pokud chces zůstat vdaná a vrátit si rodné příjmení, nevím, pochybuji, ale fandím ti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9020
19.7.15 15:57

Vzhledem k tomu, ze si muzes zmenit jmeno na uplne nejake jine, tak nevidim duvod, proc byste si ho vsichni nemohli zmenit na tve rodne. Duvody uvedes stejne jako tady, tj. rodinne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.15 15:58

@Pajenka Děkujuu :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.7.15 16:01

@AnastazieB Takže by co do důvodu mělo stačit napsat rodinné důvody? Nemělo by se to nějak rozepsat, byť je fakt, že se mi moc nechce jim tam vypisovat co a jak :nevim: Každopádně díky. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
8269
19.7.15 16:05

Já bych tam uvedla jako důvod, že zbytek rodiny pod tímto jménem udělal něco pro vás natolik nepřijatelného, že jmenovat se stejně je pro vás nadále nemožné, nebo něco v tom smyslu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.15 16:07

@Klementyna Můžu říct, že jsi to opravdu trefila. Mě to prostě trápí, a když už i muž do toho chce jít. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
8269
19.7.15 16:11

Já nevím, proč by vám to z těchto důvodů neměli povolit, ale určitě hodně záleží na úřednici, která tam zrovna bude sedět. Tak hodně štěstí! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1532
19.7.15 16:16

Pokud se nic nezměnilo, tak to funguje tak, že se to bez problémů změní na jiné jméno, stačí když zaplatíš poplatek. Pokud se chceš poplatku vyhnout, tak teprve musíš mít dobré odůvodnění, mít třeba hanlivé jméno. Možnost nepovolit změnu příjmení je spíš kvůli lidem, co si chtěji změnit příjmení na Hitler nebo Stalin a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.15 17:18

@enyf díky za reakci..já si zajdu na matriku a pozjištuju :-) vše moc díky :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
19.7.15 17:35

Určitě to jde, pokud by si jméno měnil i syn. Nepovolili by to, pokud by se rodiče měli jmenovat jinak než dítě (resp. pokud by se aspoň jeden z rodičů pak už nejmenoval jako dítě). Jestliže se bude měnit všem, neměli by to zakázat.

Jinak pokud narazíte na prudivou matrikářku, může mít kecy a odmítnout, ale je to správní řízení, takže se dá odvolat. Každopádně držím palec a doufám, že to projde bez problémů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.7.15 17:44

@Slečna Ferka Ano, určitě se přejmenuje všichni, on má teprve 2,5 takže se zvykáním na nové přijmení nebude problém. :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama