Odvhlčovač kolik litrů vám vysaje za den?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
125
17.11.21 15:42

Odvhlcovac kolik litru vam vysaje za den ?

Mame vlhky byt, koupili jsme odvhlcovac s vykonem 12l/24 hod…zapiname ho jen pres den cca na 12 hod a vysaje pouze jeden litr (pouzivan je v mistnosti cca 15 m2, pristroj je urcen az na 45m2)…jedna se oznacku Rohnson…a ted vaham zda ho nevratit, protoze mi prijde ze zrovna toho teda moc nevysaje (vlhkost v byte se ovsem snizi, pouze tedy po dobu co je pristroj zapnuty, pak jde opet nahoru) nemate nekdo zkusenosti, zda je to takto v poradku? A nebo ho vratit a poohlednout se po jinym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
205
17.11.21 16:11

A litr ti prijde malo? Vzdyt je to mistnost 15m2… a ano, je to naprosto normalni, ze po vypnuti jde vlhkost opet nahoru. To je jako s klimatizaci. Mistnost vychladi, ale jakmile ji vypnes, tak po chvili zacne teplota opet stoupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
17.11.21 16:14

Navic zkus pocitat… 12 litru za 24 hod. To je 6 litru za 12 hodin, v pripade, ze mistnost bude mit 45m2. Vy mate tretinovou velikost, talze 6÷3 je 2. Vic nez 2 litry to neodsaje, navic je to udaj „maximalni“. Pochybuju, ze mate v mistnosti takove vlhko, aby to vzalo 2 litry.. to by vas nekdo musel vytopit, abyste tam meli takovou vlhkost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
17.11.21 16:24

Ze se vlhkost vrati je normalni, odvlhcovac resi nasledek, ne pricinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
17.11.21 16:25

@Kacenka.k8 cetla jsem prave v recenzich jak vylevaji nadobku na 2 litry nekolikrat denne atd, ale mas pravdu, takhle kdyz to pisnes, tak to dava smysl :palec: nemam s tim prave vubec zadnou zkusenost, takze mi to vrtalo hlavou, jak t s tim odvhlcovacem vlastne je ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10772
17.11.21 16:38

Taky záleží jaká je tam vlhkost. Ale jinak dle parametrů to klidně tak může být ten litr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
18.11.21 22:15

Z me zkusenosti hodne zalezi na teplote v mistnosti, cim vyssi, tim vice vysaje. Take me to zarazilo, ale v chodbe, kde jsme meli chladneji, to vysavalo velmi malo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.21 22:32

Mám Rhonson a odvlhčí i 4 L za den. Za mně nejlepší investice… Úplně jsem se zbavila plísně okolo plastového okna. Prádlo do rána suché a voní. To bez odvlhčovač neexistovalo. Mám nastaveno, že se sepne, zvýší li se vlhkost nad 60 %. Teď se opravuje střecha, tak mám naději, že už to nebude téct po zdivu a sníží se i vlhkost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4961
19.11.21 06:51
@Orchidea666 píše:
Mám Rhonson a odvlhčí i 4 L za den. Za mně nejlepší investice… Úplně jsem se zbavila plísně okolo plastového okna. Prádlo do rána suché a voní. To bez odvlhčovač neexistovalo. Mám nastaveno, že se sepne, zvýší li se vlhkost nad 60 %. Teď se opravuje střecha, tak mám naději, že už to nebude téct po zdivu a sníží se i vlhkost?

Můžeš prosím napsat typ? Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
19.11.21 08:32

@Orchidea666 taky by me please zajimal konkretnu typ…zajoupili jsme si odvhlcovac prave kvuli plisnim kolem plastovych oken. Bohuzel mi pricinu nevyresime (bydlime v bytovce a na nejake opravy nejsou penize), takze doufame, ze se tim tech plisni zbavime…jen se teda zacinam desit, ze to bude asi muset bezet porad celou zimu a nechci videt ten ucet za elektrinu, nebo se casem sepina meme a mene casteji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.21 12:54

@jita22 Večer napíšu. Přesné údaje si nepamatuji. Kouknu po práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.21 12:57

@andreabak Nastavím požadovanou vlhkost a on se po dosažení hodnoty vypne. Zapne se, jakmile vlhkost vystoupá, odvlhčí, vypne se… Automaticky. Neběží pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.21 21:06

@jita22 Je to Rohnson 9810.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.21 21:13
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.21 21:26

Holky, jestli, ale řešíte extrémně vysokou vlhkost, vyberte si raději větší, dražší model. Já tu nádobu musím dvakrát za den vylít. Jak je plná, zastaví se, neodvlhčuje, čeká na vylití. V práci mám ten velký model, ze zadu má vstup pro hadici, tu mám vyvedenou do odpadu a nemusím nic řešit. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat