Odvolací soud - má někdo zkušenost?

Anonymní
29.3.21 19:03

Odvolací soud-má někdo zkušenost?

Ahojky, najde se tu někdo, kdo zkušenosti s odvolacím soudem? Jak to probíhá, může se rozsudek změnit?
Máme děti 11 a 9 let. Já navrhuju děti do mě péče s rozšířeným stykem a manžel chce děti do střídavý-bohužel jen kvůli alimentům. jenze soudce chce od začátku jen střídačku nebo společnou, cehoz nejsme schopni-vůbec spolu nekomunikujeme. A další věc, která mě zaráží, že soudce má vydaný rozsudek před stáním. Zítra máme mít stání, na které se nemůžu dostavit, ale vím, že má už vydaný rozsudek se střídavou péči… Navíc sdělil mě advokátce, že má sice vyjádření OSPODu o výslechu děti, které řekly, že chtějí být se mnou a střídavou nechtějí, tak soudce řekl, že tomu nevěří, že by to řekly. Má někdo zkušenosti, když se odvolán, jestli to vůbec k necemei bude? Já jsem uuuplne zoufalá… A vztekla, jak se soudce zaujate chová…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
654
29.3.21 19:16

Vše záleží pouze na soudci a jeho názoru a náladě:-(, bohužel. Takže pokud dle tvého popisu je to klasický „blb“, který jede jen právo otce, protože přece každá matka navádí děti a ještě si z alimentů platí gigola:-)…tak by odvolání mohlo pomoc, že to bude řešit někdo jiný. Tam u takto starých dětí vyslechne děti přímo soudce a můžeš mít štěstí, že mu bude záležet i na zájmu dětí…Ale v rodiném právu nikdy nic není jasné…Moc držím palce, mám soud za sebou a soudkyně byla úžasná. OSPOD byl sice celou dobu na mé straně, tatínkovi to dost nechal sežrat, ale v návrhu na rozsudek se pak vyjádřil naprosto opačně a plně v zájmu pouze a jen otce, přestože na stání vyjadřoval sám a důrazě, že to a to je proti zájmu dětí:-(. Takže OSPOD bych brala jen tak, aby viděli skutečnost, aby pochopili…je to instituce k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76933
29.3.21 19:18

Upřímně a kvuli jinemu, nez alimentum a tomu, abys mela pocit, ze si dulezitejsi rodic a rozhodujes, chces ty tu vyhradni peci s rozsirenym stykem? Tak navrhni asymetrickou stridavou, to by mohlo vyhovovat vam oboum a tim i detem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
29.3.21 19:18

A ještě připíšu, že kamarádka řešila střídavou péči 3 roky, starší dcera také nechtěl a skončilo to u odvolacího soudu, který opětovně vyslechl dceru a střídavou péči zamítl. Soud Praha 8 (obvodní) a městský soud v Praze (odvolací). Jo a hlavně se tady nenech deptat lidmi, kteří jen sedí na netu a píší do diskuzí…jak jsi špatná, že pro své děti nechceš střídavku…Pokud jí děti nechtějí NIKDO je nemá právo nutit, právo na oba rodiče je právo NE jejich povinnost a oni mají možnost toto právo neaplikovat, kor v jejich věku. Střídavá péče je vhodný model jen tehdy, když jsou rodiče schopni spolu velmi dobře komunikovat a dětem to vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12245
29.3.21 19:28

A proč nechceš střídavku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
29.3.21 19:33

Určitě máš u odvolacího soudu šanci…Taky jsme řešili, sice jen alimenty ale odvolací soud rozsudek změnil a natrefili jsme navíc na super soudkyni :palec: Takže za zkoušku to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
29.3.21 19:35

Urcite bych zkusila vse co jde. Pokud stridavou daji, vzalabych to tak, ze rodic, ktery je schopen sve deti soudne nutit, aby byly s nim…pres jejich jasne vyjadreny nesouhlas… ty deti velmirychle ztrati. Ano jako mamince ti to bude “rvat srdce”, ze nedokazes svym detem zajistit klidny zivot, ale ten kdo na svoje naschvaly a msty doplati bude jen ON a az mu to dojde ( pokud dojde, vetsinou jen vic a vic takovy clovek kope okolo sebe a vinu dava vsem okolo) bude pozde. Vztah deti a rodice je jedna z mala spravedlnosti sveta, kde plati, ze to co davas se ti vrati a naopak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76933
29.3.21 19:55

@Aglája75 Ona sama navrhuje rozšířený styk, takže nepůjde o to, že by děti nechtěly být u otce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3000
29.3.21 20:15
@Anonymní píše:
Ahojky, najde se tu někdo, kdo zkušenosti s odvolacím soudem? Jak to probíhá, může se rozsudek změnit?
Máme děti 11 a 9 let. Já navrhuju děti do mě péče s rozšířeným stykem a manžel chce děti do střídavý-bohužel jen kvůli alimentům. jenze soudce chce od začátku jen střídačku nebo společnou, cehoz nejsme schopni-vůbec spolu nekomunikujeme. A další věc, která mě zaráží, že soudce má vydaný rozsudek před stáním. Zítra máme mít stání, na které se nemůžu dostavit, ale vím, že má už vydaný rozsudek se střídavou péči… Navíc sdělil mě advokátce, že má sice vyjádření OSPODu o výslechu děti, které řekly, že chtějí být se mnou a střídavou nechtějí, tak soudce řekl, že tomu nevěří, že by to řekly. Má někdo zkušenosti, když se odvolán, jestli to vůbec k necemei bude? Já jsem uuuplne zoufalá… A vztekla, jak se soudce zaujate chová…

A jak je to upravené doteď?

I kdyby zítra rozhodl, tak předběžně vykonatelné je bez dalšího jen výživné, výrok o péči a styku ne.

Takže když se odvoláš a do doby rozhodování odvolacího soudu se to zaběhne nějak jinak, je čím argumentovat.

Taky u staršího dítěte, když mu mezitím bude dvanáct let, tak můžete znovu navrhovat jeho osobní výslech u odvolacího soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
29.3.21 20:26
@j.a.n.i1 píše:
@Aglája75 Ona sama navrhuje rozšířený styk, takže nepůjde o to, že by děti nechtěly být u otce…

Ano ale ne na stridacku, chteji to co vetsina deti, mit doma a byt s tatkou tak jak jde… ne nemit domov a mit jen u tatya u mami… je opravdu malo deti, kteri by to opravdu chtely samy jinak… A rodic, kteremu na diteti zalezi a neresi jen sve ja… ( ukrivdene ego, mstu, naschaly…) je k nicemu nenuti, naopak, to ze nebyl schopen jim udrzet uplnou rodinu ( a to myslim oba) se snazi nahradit upozadenim sveho ega a ja chci, aby to detem ulehcil, uoznil jim, aby zivot po rozchodu rodicu, coz uz tak je pro ne stres a trapeni, byl pro nej co nejlepsi= bez soudu, dalsiho stresu a museni si vybirat a byt zatihivani do dalsich dohadu.

A ano maminka navrhuje rozsireny styk,. Toukazuje to, ze ji jde pravdepodobne o deti, ne otci branit s nima byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76933
29.3.21 20:39

@Aglája75 No a proč by tam nemohly chodit v úplně stejném rozsahu, jen pod hlavičkou střídavé péče? Že bude v rozsudku psáno střídavá péče je snad připraví o domov? A jinak to, že maminka navrhuje výhradní péči s rozšířeným stykem spíše ukazuje na to, že chce vyšší alimenty. A jinak tedy pokud fakt někdo chce ulechčit dětem, tak se dohodne na společné péči a neprosazuje výhradní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
29.3.21 20:42

Odvolej se.. A mmchdm, alimenty se stanovují i u střídavé péče, pokud je rozdílný plat či se rodiče nedohodnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
29.3.21 20:49
@martina.se píše:
Odvolej se.. A mmchdm, alimenty se stanovují i u střídavé péče, pokud je rozdílný plat či se rodiče nedohodnou

ano stejně tak pokud je asymetrická střídavá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76933
29.3.21 20:51
@Aglája75 píše:
ano stejně tak pokud je asymetrická střídavá

No a to je přesně to, jakým směrem by měla zakladatelka jít… pro děti to jedno, z jejich pohledu se to od rozšířeného styku neliší a ze strany otce by tím mohlo odpadnou to hlavní o co bojuje. Prostě najít kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
29.3.21 20:52
@j.a.n.i1 píše:
@Aglája75 No a proč by tam nemohly chodit v úplně stejném rozsahu, jen pod hlavičkou střídavé péče? Že bude v rozsudku psáno střídavá péče je snad připraví o domov? A jinak to, že maminka navrhuje výhradní péči s rozšířeným stykem spíše ukazuje na to, že chce vyšší alimenty. A jinak tedy pokud fakt někdo chce ulechčit dětem, tak se dohodne na společné péči a neprosazuje výhradní :nevim:

A proč tedy nemůže mít otec jen rozšířený styk :jazyk:,když děti střídavou nehtěíjí…matka děti nenutí s ní být soudem…Jen řečnická otázka:-).
Držím se hezkého citátu" když se s XX hádáš víc jak 2 minuty, už se hádají XX dva".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat