Odvolání proti odebrání čid

Anonymní
18.6.15 09:19

Odvolání proti odebrání čid

Ahoj holky, doufám, že je tu někdo, kdo mi bude moct poradit. Několik let mám čid 1 stupně, po úraze mi zůstaly trvalé následky na koleni. Měla jsem pokles pracovní schopnosti o 40% a dnes mi došlo z lps rozhodnutí o odebrání, neboť pokles je jen o 20% Můj zdr stav se rozhodně nezlepšil, naopak ortoped do zprávy napsal, že zlepšení není možné a stav kolena se bude nadále již jen zhoršovat. V lednu se mám vracet po md do práce, teda pokud nějakou najdu. Do původní by mě i vuali, kdybych neměla problém s tím kolenem. Pracuju jako pečovatelka u léžících seniorů, takže koment posudkové dr, že nemám koleno moc namáhat a dlouho nestát a nechodit, mi přijde trochu úsměvný. Ještě mi řekla, že se můžu odvolat, což také hodlám učinit. A teď kam je lepší? Od mého dr mi bylo řečeno, že k reviznímu lps to moc smysl nemá, možná zkusit přímo posudkovou komisi MPSV. Nemáte někdo zkušenost? U mě rozhodně nejde o vysosání státu na invalidním důchodu, do práce se těším, ale vím, že že dvanáctky fakt nedám. Teď jsem byla dva dny na záskok na dpp a fakt to nezvládám. A samo, že peníze nám budou chybět, že jo…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

384
18.6.15 09:32

Ahojky,
musíš na OSSZ, kde Ti byla žádost posuzována, vznést námitku do 30ti dnů. Musíš uvést proč s výrokem nesouhlasíš, hlavně nezapomenout na číslo jednací a takové ty papírové náležitosti. Při opětovném negativním posouzení s můžeš obrátit na krajský soud. Správní žaloba musí být podána do 60ti dnů od doručení rozhodnutí OSSZ Tobě.
Určitě jdi do toho. Nemávni nad tím rukou. Doporučuji si zajít k ještě jednomu ortopedovi, aby měli dva posudky. Pokud to nestihneš do podání námitky na OSSZ, určitě to stihneš do podání na kraj :). Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25377
18.6.15 09:37

Předpokládám, že ti navrhnout, abys si změnila kvalifikaci a dělala třeba v kanceláři :think: Protože jako pečovatelka nemůžeš to koleno nezatěžovat. (to si myslím, žetím ta doktorka myslela)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
18.6.15 09:59

Za ČID určitě bojuj, @AdriH to napsala dobře. Nicméně je třeba přemýšlet o rekvalifikaci. Je jasné, že práci 12 hodin ve stoje a se zátěží již nebude možné vykonávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.15 10:06

@AdriH právě na tuto námitku mi můj obvodní dr řekl, že to většinou hned zamítají :think:
Jinak holky, já bych moc ráda dělala i něco jiného, jenže jako vyučená ve svém oboru práci nemám šanci najít, mimo to že bych taky celý den stála. Před 10 lety jsem si udělala rekvalifikaci na pečovatelku a to jsem práci sehnala. A že mě to fakt moc baví, vždyť jsem to dělala osm let :) Dodělávám si maturu, ale ještě mám před sebou dlouhou cestu, pak se mi snad poštěstí najít i něco jiného. Jo a to posouzení bylo na krajské čssz, ne na té oblastní u nás. Ve Zlíně to bylo poprvé a hned s takovým výsledkem :( Nedají se někde najít ty tabulky ohledně bodů :?:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.6.15 10:46

Zlín je tím známý, co mi říkala kamarádka.
Tabulka na netu je: „Tabulky na invalidní důchody OSSZ“, většinou to je v procentech od-do s přihlédnutím třeba pracovním zařazení.

• Nahlásit
  • Citovat
4578
18.6.15 10:46

Nevím, co máš přesně těmi body namysli, jestli procentní pokles pracovní schopnosti, tak to je tady http://www.cssz.cz/…-duchody.htm Pokud něco jiného, myslím, že to na těchto stránkách také najdeš.

Držím palce, ať se ti podaří se v životě opět rekvalifikovat. Ono ani dlouhé sezení na koleno není žádná výhra, ale ve srovnání se zátěží ve stoje rozhodně ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.15 11:07

@LadyLada Děkuju za odkaz, já právě nevím co je horší- jestli sedět nebo stát. dlouho chodit nejde, měla jsem frakturu kondylu pravého kolena, dva roky pn a následný čid. No ale sezení… stačí hodinka a nemůžu nohu vůbec narovnat, je děsně zatuhlá a bolest mi střílí až ke kotníku. Dělám teď dálkově obchodku, jako kadeřnic eje pro mě passé, ale než dodělám školu a najdu jinou práci, to je ještě dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
4578
18.6.15 11:50

Řeším kolena také, sice nemám takové zranění, ale jsem už po operaci obou dvou. Koupila jsem si knihu od McKenzieho Léčíme si koleno sami. Je to ohromně zajímavé, nevím, zda-li pro tebe použitelné, ale mě ohromně pomohla část o tom, jak se musí v sedě protahovat koleno, jak úhel v sedě 90 stupňů a méně je pro koleno to nejhorší a že je vhodné měnit polohy,… takové úplně jednoduché rady a cviky, no :nevim: Tak to jenom pro zajímavost, přeci jenom jsi mladá a je třeba se nějak začlenit do pracovního procesu, i když ti ČID ponechají.

Škola je príma, ale sama o sobě stačit nebude. Chce to nějaký koncept. Zeptej se na úřadu práce po možnosti uhradit rekvalifikační kurz či existují i různé soukromé společnosti (na úřadu práce by o nich měli rovněž vědět), které čerpají ze strukturálních fondů dotace pro různé skupiny obyvatelstva a hradí jim v rámci různých programů rekvalifikace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.15 20:45

Holky, jeste mam otazecku, ta namitka se musi podat do 30dnu od vyjadreni, nebo ode dne doruceni? Byla jsem jeste u jednoho ortopeda- jasne ze cekacka na objednani, koleno mam dle jeho vysetreni pohyblive jen v 80 stupnich, misto 130. Byla jsem tam vcera, dnes jsem sespsala namitku, staci to zitra podat na ossz? Rozhodnuto dne 15.6, doruceno do vlastnich rukou 18.6.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama