Odvolání proti platebnímu rozkazu

Anonymní
22.1.14 10:17

Odvolání proti platebnímu rozkazu

Ahoj,
potřebovala bych moc poradit..
Dostala jsem se do svízelné situace. Jsem sama s malou, přišla jsem o práci a díky bývalému partnerovi jsem se dost zadlužila(proč to bych tu radši nechtěla rozvádět). Navíc neplatí ani výživné, ale toho se to ted netýká.
Jelikož jsem bez práce, jen na hmotné nouzi :oops: Nezvládla jsem splácet měsíční splátky. A přišel mi platební rozkaz.
Chtěla bych vědět jestli někdo tady neví jak se proti tomu odvolat, a když tak jak přesně by to mělo vypadat. Děkuju moc za rady! :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13885
22.1.14 10:41
@Anonymní píše:
Ahoj,
Dostala jsem se do svízelné situace. Jsem sama s malou, přišla jsem o práci a díky bývalému partnerovi jsem se dost zadlužila(proč to bych tu radši nechtěla rozvádět). Navíc neplatí ani výživné, ale toho se to ted netýká.
Jelikož jsem bez práce, jen na hmotné nouzi :oops: Nezvládla jsem splácet měsíční splátky. A přišel mi platební rozkaz.
Chtěla bych vědět jestli někdo tady neví jak se proti tomu odvolat, a když tak jak přesně by to mělo vypadat. Děkuju moc za rady! :)

Měl by tam být poslední odstaveček, ve kterém by mělo být napsáno, kam a do kdy se můžeš odvolat. jen se připrav na to, že jestli je to oprávněné, jen to oddaluješ a přidá se ti k tomu ještě částka za právní zastoupení druhé strany a náklady soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
22.1.14 10:45

Je to odpor proti platebnímu rozkazu a měla bys ho podat tuším do do tří dnů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.14 10:45
@Keyllah píše:
Měl by tam být poslední odstaveček, ve kterém by mělo být napsáno, kam a do kdy se můžeš odvolat. jen se připrav na to, že jestli je to oprávněné, jen to oddaluješ a přidá se ti k tomu ještě částka za právní zastoupení druhé strany a náklady soudu.

Mám na odvolání 14dní, já vím, že to jen protohahuju. Ale v mojí momentální fin. situaci to nezvládnu bohužel. :(
A když se neodvolám tak na hm. nouzi snad jít nemůžou. a majetek žádný nemám tak co pak?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.14 10:47
@Maden píše:
Je to odpor proti platebnímu rozkazu a měla bys ho podat tuším do do tří dnů

A to se píše jak??

• Nahlásit
  • Citovat
13885
22.1.14 10:49

Tak pokud ti jde jen o čas záleží, kolik času potřebuješ - když se odvoláš, chvilku potrvá než nařídí hlavní jednání, než dojde k vyhlášení rozsudku…a pak než dojde k exekuci. Byla by jsi schopna ty peníze do nějaké doby sehnat? Po vyhlášení rozsudku už by jsi platila i 100% nákladů druhé strany. Na exekuci pozor, můžou po tobě jít roky…asi neplánuješ být celý život na hm. nouzy, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.14 10:50

Staci napsat ze podavas odpor proti platebnimu rozkazu cislo jednaci…

• Nahlásit
  • Citovat
948
22.1.14 10:50
@Anonymní píše:
A to se píše jak??

tak ne 3, ale 15
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1963-99 172

na netu určitě najdeš vzory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11196
22.1.14 10:52

Otázkou je, k čemu ti to bude, pamatuj, že protistrana si bude nárokovat další náklady na řízení a o to se ti ten dluh zvýší. Jediná výhoda je, že ti soud může uložit platit ve splátkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.14 10:56
@Keyllah píše:
Tak pokud ti jde jen o čas záleží, kolik času potřebuješ - když se odvoláš, chvilku potrvá než nařídí hlavní jednání, než dojde k vyhlášení rozsudku…a pak než dojde k exekuci. Byla by jsi schopna ty peníze do nějaké doby sehnat? Po vyhlášení rozsudku už by jsi platila i 100% nákladů druhé strany. Na exekuci pozor, můžou po tobě jít roky…asi neplánuješ být celý život na hm. nouzy, že?

Na hm. nouzi nechci být dlouho, už ted mám depku, že na ni vůbec jsem. Ty peníze rychle asi neseženu. Jde mi o to nahnat trochu času a třeba se pak domluvit na splátkách.

• Nahlásit
  • Citovat
948
22.1.14 10:57
@Anonymní píše:
Ahoj,
Chtěla bych vědět jestli někdo tady neví jak se proti tomu odvolat, a když tak jak přesně by to mělo vypadat. Děkuju moc za rady! :)

anebo zkus osobní bankrot. ale i ten má svá pravidla.. zkus si najít nějakou právní poradnu pro lidi v nouzi, možná i u ombudsmana něco takového může být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.14 10:57
@Anonymní píše:
Staci napsat ze podavas odpor proti platebnimu rozkazu cislo jednaci…

Opravdu stačí to napsat takhle jednoduše??

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.14 10:58
@Maden píše:
anebo zkus osobní bankrot. ale i ten má svá pravidla.. zkus si najít nějakou právní poradnu pro lidi v nouzi, možná i u ombudsmana něco takového může být.

Nad něčím takovým jsem taky přemýšlela, nějaká insolvence nebo podobně…ale tohle se platí. A já bohužel nemám peníze navíc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
22.1.14 11:04
@Anonymní píše:

Lze podat písemně u příslušného soudu Odpor proti PR, ovšem pokud nemáš v ruce důkazy, že byl podán neoprávněně (uhradila jsi dluh), bude nařízeno ústní jednání, díky kterému se navýši náklady řízení protistrany. Ve tvém případě dluh uhrazen před podáním žaloby nebyl, tudíž bude jednání, kde bude PR potvrzen. V případě, že se přímo na místě nedohodneš na konkrétních splátkách, které budou zaneseny do rozhodnutí (nejčastěji do usnesení o smíru), budeš muset splácet na základě tohoto právního rozhodnutí.
Pokud platit nebudeš, může žalobce předat pravomocně přiznaný dluh k exekučnímu vymáhání. A opět se navýší náklady za exekuci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
22.1.14 11:05
@Anonymní píše:
Opravdu stačí to napsat takhle jednoduše??

no musí tam být zdůvodnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama