Odvolání žaloby na neprovdanou matku

9.12.19 17:28

Odvolání žaloby na neprovdanou matku

Ahoj maminky,

v srpnu jsem podávala žalobu na výživné na neprovdanou matku. Mému bývalému přišlo od samosoudce, že má vyplatit vše naráz do 3 dnů. Bývalý se proti žalobě odvolal a v lednu nás čeká kvůli tomu soud.
Jenže do odvolání napsal samé lži a ke všemu měnil zaměstnání a nyní má menší plat. Proto bych se chtěla zeptat, zda může soudce tu částku, kterou již odklepl snížit?
Nemá někdo s takovým odvoláním zkušenosti? :nevim:

Děkuji a přeji krásný večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2405
9.12.19 17:31

@Natkratochvilova Myslim si ze teoreticky muze, nemuze ho nutit platit nad pomery (ze by mu treba nic nezbylo apod), viz kauza Erbova a jeji prvni manzel (bylo to na vyzivne ma dceru, ale princip je stejny). Nicmene v praxi se to az tak casto nestava a docela to trva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7489
9.12.19 17:36
@Natkratochvilova píše:
Ahoj maminky,

v srpnu jsem podávala žalobu na výživné na neprovdanou matku. Mému bývalému přišlo od samosoudce, že má vyplatit vše naráz do 3 dnů. Bývalý se proti žalobě odvolal a v lednu nás čeká kvůli tomu soud.
Jenže do odvolání napsal samé lži a ke všemu měnil zaměstnání a nyní má menší plat. Proto bych se chtěla zeptat, zda může soudce tu částku, kterou již odklepl snížit?
Nemá někdo s takovým odvoláním zkušenosti? :nevim:

Děkuji a přeji krásný večer

Tak on to nebude soudit ten samý soudce.
A snížit mu to můžou, proto se podává odvolání.
Ex si takhle podával návrh na snížení alimentů na naše děti, na okresním soudu mu to zamítli a při odvolání mu to u krajskýho soudu snížili. Taky tam lhal, jak když tiskne. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8482
9.12.19 17:54

Podle temat zde, tak zensky taky lzou a prekrucuji, aby dostali co nejvic penez z chlapa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16922
9.12.19 23:28

Ano, samozřejmě že běžný soud může problém řešit jinak než samosoudce. Máš právníka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.19 00:18

@Ou Ano, právníka mám. A také mám důkazy o tom, že bývalý vypověděl lživé informace. Mohlo by mi to nějak pomoci? Spousta lidí mi řeklo, že si tímhle odvoláním ještě přihorší, tomu moc nevěřím. Hlavně už chci mít klid. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat