Oggt test půl roku po porodu

607
25.4.21 18:16

Oggt test půl roku po porodu

Holky, mela jsem těhotenskou cukrovku a jsem objednaná na kontrolní oggt test půl roku po porodu. Stále kojím a doufám, že ještě chvíli budu, může kojení zkteslit výsledky? Četla jsem, že ano, máte s tím některá zkušenosti? Nejradši bych test odložila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14816
25.4.21 18:19

Já jsem na něm byla až 8 měsíců po porodu, kdy jsem už kojila víceméně jen ráno a večer. Půl roku po porodu mi to doktorka nedoporučila právě kvůli kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
25.4.21 18:24

@nozu Tak myslíš, že se mám preobjednat? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53259
25.4.21 18:41

S prvním dítětem jsem absolvovala při plném kojení (negativní). S druhým už ne, už mám cukrovku trvale, kojím ještě dvouleté dítě (to bych to odkládala pěkně dlouho :-D) a vliv na glykémie nepozoruji. Každopádně, i když vyjde negativně, je dobré to brát v potaz a v budoucnu si čas od času nechat nabrat aspoň preventivně lačnou. Já takhle přišla na opětovný nástup cukrovky po několika letech, holt s GDM v anamnéze bude člověk stále rizikový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
25.4.21 20:08

Pokud kojis plně, tak to může mít vliv. Já byla až rok po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
25.4.21 20:08

@ugluk
Tobě po porodu zůstala cukrovka 2. typu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53259
25.4.21 20:38

@Mediula nezůstala. Pár let jsem se držela v pohodě, pak se ale objevila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
25.4.21 21:44

@ugluk
Aha, tak to je mi líto. Tak se drž!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18491
25.4.21 21:59
@ugluk píše:
@Mediula nezůstala. Pár let jsem se držela v pohodě, pak se ale objevila.

Jak se to projevilo nebo zjistilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53259
26.4.21 00:05

@Bubla Bůčková vlastně náhodný odběr glykémie nalačno (předoperační vyšetření). Proto radím sice nijak nestresovat, ale tak jednou za rok-dva bych si u obvoďáka tu lačnou nabrat nechala. Já ji měla několik let OK a pak už ne, no.

@Mediula díky, no co naděláme. V těhotenském diacentru, kam jsem přišla ve druhém těhotenství (a chodila jsem tam i s první, tehdy teda jen GDM) mi říkali, že oni tu následnou vazbu ztrácí. Že oni se maximálně dozvědí, že je ženská půl roku po porodu už OK, ovšem co je s ní dál, se většinou nedozví. Přitom prý riziko výskytu DMII po prodělané GDM je dle některých odhadů až 20 % (a já jsem štíhlá, aktivní ženská).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1041
26.4.21 06:28

@ugluk
Jo, tomu věřím. Já mám prediabetes, měla jsem lacnou 5,7 a za rok jdu na kontrolu. Byla jsem zase na dia, jako v těhotenství, ale běžný postup to nejspíš není :/
Vím, že tam riziko je, prý větší prý vysoké lačně, vysokém BMI a potřebě inzulínu.
Já už teda přešla na zdravou stravu, tak doufám, že se toho zbavím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
26.4.21 13:13

@Drndadvě Já nevím, zda to zkreslí výsledky, ale já půjdu později, už jen to, ze dceru kojim někdy třeba po hodině a jako 3 hodiny se mnou někde v cekarne vůbec nevydrží, takže to odlozim. Měla jsem jít za cca měsíc. A láhev ji nedavame… takže odstrikat to by neslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
26.4.21 17:51

@AmyLane mám to stejně. Stále vidím to, že i kdyby prcka někdo hlídal už vidím, jak pláče. 🙈 Na flašku ho ani učit nechci. Asi k dr zavolám a zkusím se zeptat, zda to nejde odložit. Snad nebude mít problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53259
26.4.21 19:05

Já to tehdy udělala tak, že jsem vzala dítko v kočáru a babičku s náma, že by v případě potřeby vozila a drncala, ale já mohla pochovat. Šlo o ty dvě hodiny, co jsem tam musela sedět. Ale to bylo v době předcovidové, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.4.21 08:31

Já jsem měla jít pravě v dubnu po 6. Měsících na kontrolní odběry, ale volala jsem přímo doktorce na diabetologii ze kojim po 2-3 hodinách a ona mi sama řekla ať to posunu… prý stačí jít na kontrolní test do roka od porodu.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat