Ogtt pri nizke hmotnosti zeny

487
15.11.20 18:41

ogtt pri nizke hmotnosti zeny

Ahoj, nema nekdo relevantni informace o tom, jak se pri ogtt testu resi ruzna vychozi vaha zeny?
Ja o tom testu zatim moc nevim, ale
vypada to, ze kazda zena pije stejne mnozstvi glukozy, ale prece je asi prirozene, ze pro zenu se 40 kg je ta zatez asi vetsi nez pro zenu se 70 kg nebo neco prehlizim?
Nechtela jsem zvazovat odmitnuti tohoto testu, ale muset resit cukrovku jen proto, ze je ten test mozna spatne postavenej, se mi moc nechce, tak jsem ted trochu zmatena.., 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17515
15.11.20 18:56

A nemyslíš, že ten test a jeho vyhodnocení vymýšleli diabetologové, kteří mají vystudováno, atestace a roky praxe? Že by zapomněli tak elementární věc, jako zohlednění nějakého parametru??? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
15.11.20 18:58

Ono u toho testu nejde ani tak o absolutní hodnotu (jasně, je rozmezí), ale primárně jde o to, jak se hladina glukózy v krvi posouvá (proto se taky říká glykemická křivka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14358
15.11.20 18:58

Schopnost těla štěpit cukry fakt nezávisí na hmotnosti. Jde o otestování správné činnosti slinivky. Na to fakt nemá vliv množství tuku v těle. Já těhotenskou cukrovku měla dvakrát s BMI na hranici podvýživy. A fakt jsem vyzkoušela, že v momentě chyby ve stravování mi hodnoty dost lítaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
15.11.20 19:03

@Janli nezpochybnuji, jen kladu otazky…
@Sue2008 diky za vysvetleni :)
@nozu no to mi prave prijde nejasne, zda mensi telo na hranici podvyzivy (a s pomerove mensimi organy) ma prirozene stejnou moznost odbourani urciteho mnozstvi glukozy jako normalni telo s pomerne vetsimi organy
(ano, vzdycky mi doktori rikaji, ze mam
malinky ledviny, malinkou slinivku, malinkou stitnou zlazu a ja nevim, zda je pak relevantni cekat, ze to za stejnou dobu odboura stejne mnozstiv glukozy :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
15.11.20 19:03

Možná špatně postaveny? Myslíš, ze to špatně postavili nějací idioti? Podívej o váhu nejde, jde o schopnost těla zpracovat cukry( zjednodušené). Tam je tvoje postava vedlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
15.11.20 19:13
@lalouch píše:
@Janli nezpochybnuji, jen kladu otazky…
@Sue2008 diky za vysvetleni :)
@nozu no to mi prave prijde nejasne, zda mensi telo na hranici podvyzivy (a s pomerove mensimi organy) ma prirozene stejnou moznost odbourani urciteho mnozstvi glukozy jako normalni telo s pomerne vetsimi organy
(ano, vzdycky mi doktori rikaji, ze mam
malinky ledviny, malinkou slinivku, malinkou stitnou zlazu a ja nevim, zda je pak relevantni cekat, ze to za stejnou dobu odboura stejne mnozstiv glukozy :mrgreen: )

Ano, má. Podle tvé teorie by 18kg dítě, které sní stejně velký koláč jako 70kg žena, mělo mít cukrovku, protože se s tím nepopere. Ale ono se s tím cukrem v koláči popere ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
15.11.20 19:18

@Kolicek95 diky, ten primer je fajn, i kdyz je asi otazka, jestli prece jen neni rozdil
v delce odbouravani mezi ditetem a dospelym :think:
doufam, ze mi cukrovka nevyjde, protoze
uz by me kleplo, uz mam tolik diagnoz,
ze neresim nic jinyho nez litani po doktorech :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4076
15.11.20 20:21
@lalouch píše:
Ahoj, nema nekdo relevantni informace o tom, jak se pri ogtt testu resi ruzna vychozi vaha zeny?
Ja o tom testu zatim moc nevim, ale
vypada to, ze kazda zena pije stejne mnozstvi glukozy, ale prece je asi prirozene, ze pro zenu se 40 kg je ta zatez asi vetsi nez pro zenu se 70 kg nebo neco prehlizim?
Nechtela jsem zvazovat odmitnuti tohoto testu, ale muset resit cukrovku jen proto, ze je ten test mozna spatne postavenej, se mi moc nechce, tak jsem ted trochu zmatena.., 8o

Ty jo, čtyřicet kilo ve třičtvrtě těhotenství, co tomu říká gynekolog? Já jsem drobná, zhubla jsem na pětačtyřicet, rodila jsem na třiapadesáti. Ale mít ve druhém trimestru čtyřicet kilo, to je i pro netěhotnou ženu celkem málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
487
15.11.20 20:43

@Čičorečka ted uz mam samozrejme vic, slo mi spis o priklad vychozich hmotnosti :D gynekolozka mi zatim za vahu porad hubuje, ale ja jim za 3 snad a tunu sladkyho :mrgreen: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4076
15.11.20 20:48
@lalouch píše:
@Čičorečka ted uz mam samozrejme vic, slo mi spis o priklad vychozich hmotnosti :D gynekolozka mi zatim za vahu porad hubuje, ale ja jim za 3 snad a tunu sladkyho :mrgreen: :nevim:

Taky jsem jedla jak protržená a stejně hubla. Jen těch čtyřicet mi přijde fakt málo. No já byla nejdrobnější z gynekologovy kartotéky :D ale na cukrovku jsem šla. Kdyby to mělo být závislé na kilech, dávno by to bylo přizpůsobeno. Odmítnout to samozřejmě můžeš. Já bych si to netroufla, zvlášť když, stejně jako ty, jsem měla zálibu ve sladkým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24488
15.11.20 21:09

Před těh. BMI okolo 16-17, hodnoty na OGGT skoro pod dolní hranicí normy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama