OGTT provedení a výsledek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 19:22
OGTT provedení a výsledek

AHoj Holky,
prosím o radu, které máte za sebou OGTT - aneb zatezovy test na cukrovku. Byla jsem na nem ve 25 tt, prvni naber zilni krve hodnota 5,5 (ok), pak nasledovalo 40 minutove vysetreni a utz gynekologem, pak jsem mohla odejit do 300 metru vzdalene prace… za dve hodiny odber a hodnota 3,5…vysledek je udajne ok… bylo to provedene spravne? nemela jsem zustat sedet v klidu, prece jen utz a prohlidka, kratka cesta do prace apod. - nemohlo to nejakym zpusobem ovlivnit vysledek…? tj. vstrebani glukozy? prijde mi divne, ze nalacno mam 5,5 a pak po vypiti glukozy pouze 3,5? diky za rady :kytka:

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 10.10.14 19:24

:think: tak Ti nwm.. my nemohly nic, jen sedět na zadku 2 hodiny, a hlásit i návštěvu záchodu :zed:

trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 10.10.14 19:27

Tak ja kolikrat pri domacim mereni mela jiz hodinu po jidle take nizke hodnoty a i kdyz ne casto, tak parkrat take dokonce nizsi, nez hodnoty na lacno. Ovsem nikdy jsem nemerila pred jidlem i po jidle. Jinak pri hodnote 5.1 na lacno z krve me jiz zaradili mezi tehotenske cukrovkarky :nevim:
Jinak me zarazi, ze jsi mela povoleny pohyb. Sice to tedy nebylo prehnane hlidane, ale mela jsem zakazano opustit budovu nemocnice a pokud mozno mela take jen sedet.

Příspěvek upraven 10.10.14 v 19:29

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 46663 příspěvků 10.10.14 19:29
Kyslíková
Kelišová 5504 příspěvků 10.10.14 19:32

Já moc nedůvěřuju pouze dvěma odběrům. Jsem pro odebírání krve 3×, ale u tebe si myslím to cukrovka i tak neni. To, že jsi mohla odejít je taky zvláštní. Ale to se zakazuje spíš kvůli tomu, že by to s tebou mohlo někde seknout, než aby se změnila hladina..

Terdul
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 19:51

Urcite nestaci odber nalacno a dalsi po dvou hodinach. Chybi prostredni odber po hodine, tak ze tvuj test OGTT nema vypovidajici hodnotu Jeste ke vsemu tvuj prvni odber dle novych kriterii je spatny, ma byt maximalne 5,1. Pokud by se to bralo postaru, tak je hranicni, takze taky nic moc. O chozeni mezi obery ani nemluvim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 19:52

Me to prislo divne, ze muzu jit i do prace, vyjit schody, v praci sem za tu hodinku vyridila par telefonatu… apod. :) tak nevim, bojim se abych neco nezanedbala, sem asi mistr v neduverovani doktorum :)

Lucienda1
Závislačka 3155 příspěvků 10.10.14 19:56

Já byla na OGTT teď ve středu, dělali mi odběr na lačno, po hodině od vypití a poté po další hodině. Také mi řekli že na tu hoďku můžu jít kam chci jen se mám šetřit a nedobíhat bus atd. No..stejně bylo hnusně a lilo, tak jsem tam seděla celou dobu jako pecka ;)
Nevíte některá jaké rozmezí hodnot je v pořádku?

Terdul
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 19:59

Zvýšené hodnoty glykémií při OGTT jsou podle nových kritérií (která ale zatím nevstoupila ve všeobecnou platnost):

nalačno 5,1 mmol/l a výše
v 60. min OGTT 10,0 mmol/l a výše
ve 120. min OGTT do 8,5 mmol/l a výše

Zvýšené hodnoty glykémií při OGTT jsou podle starých kritérií (která jsou zatím stále platná):

nalačno 5,6 mmol/l a výše
v 60. min OGTT 8,9 mmol/l a výše
ve 120. min OGTT do 7,7 mmol/l a výše

Dr. se casto drzi starych kriterii.

Příspěvek upraven 10.10.14 v 19:59

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 19:59

Nasla jsem jen horni hodnoty, spodni nikde… :|

Vyhodnocení testu OGTT v těhotenství:

glykémie nalačno: < 5,6 mmol/l – test OGTT se provádí ≥ 5,6 mmol/l – svědčí pro těhotenskou cukrovku, test OGTT se neprovádí, vyšetření hladiny glukózy v krvi se opakuje následující den k potvrzení těhotenské cukrovky
glykémie 2h (1h) po zátěži glukózou: < 7,8 mmol/l (,8 mmol/l) – test negativní ≥ 7,8 mmol/l ( 8,8 mmol/l) – svědčí pro těhotenskou cukrovku; do 3 – 6 měsíců po porodu se provádí znovu test OGTT k přehodnocení cukrovky

https://www.toplekar.cz/…ni-test.html

sikorka
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 10.10.14 20:01

Já jsem tam po vypití zůstala sedět, ale neměla jsem teda kam jít, pak mi bylo špatně, že jsem byla ráda, že sedím. Ale jiná holčina vypila a odešla a vrátila se za dvě hodiny, nikdo nás nekontroloval, co děláme.

Lucienda1
Závislačka 3155 příspěvků 10.10.14 20:02

@Terdul a anonymní - díky, mám v průkazce 4 a 5, tak to jsem v suchu ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 20:05

@Lucienda1 já mam uz porduhe tech 5,5 nalacno, tak nevim :nevim: nechapu ty jejich standardy… mam strach o mimise, aby se neco nezanedbalo… asi uz am mliko na mozku :oops:

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 10.10.14 20:05
@Anonymní píše:
AHoj Holky,
prosím o radu, které máte za sebou OGTT - aneb zatezovy test na cukrovku. Byla jsem na nem ve 25 tt, prvni naber zilni krve hodnota 5,5 (ok), pak nasledovalo 40 minutove vysetreni a utz gynekologem, pak jsem mohla odejit do 300 metru vzdalene prace… za dve hodiny odber a hodnota 3,5…vysledek je udajne ok… bylo to provedene spravne? nemela jsem zustat sedet v klidu, prece jen utz a prohlidka, kratka cesta do prace apod. - nemohlo to nejakym zpusobem ovlivnit vysledek…? tj. vstrebani glukozy? prijde mi divne, ze nalacno mam 5,5 a pak po vypiti glukozy pouze 3,5? diky za rady :kytka:

Test se ma provadet tak, ze se odebere nalacno krev, vypije se ten sladky fujtajbl, jde se do cekarny a ma se byt v klidu, nic nejist, nepit, nekourit… po hodine ma byt dalsi odber, opet hodina klid a pak za dalsi hodinu dalsi odber :)

Verun83
Echt Kelišová 9322 příspěvků 33 inzerátů 10.10.14 20:07

Nemela jsi nikam jit, ale celou dobu byt v klidu a sedet.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >