OGTT - v těhotenství, hodnota po 2 hod. vyšší než po 1 hod.

Anonymní
28.7.21 10:57

OGTT - v těhotenství, hodnota po 2 hod. vyšší než po 1 hod.

Ahoj, chci se zeptat. Včera jsem byla na zátěžovém testu na cukr, jsem na samém začátku 28 týdne. Hodnota na lačno 5,0, hodnota po hodině 9,0 a po dvou hodinách 9,3. Takže ta třetí hodnota je špatně. ALE, je to normální, aby byla hodnota po dvou hodinách vyšší než po hodině, když uběhla další hodina a nic jsem nejedla ani nepila?? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2087
28.7.21 11:25

Vypadá to na těhotenskou cukrovku, proto ten nárůst. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 11:28
@podzim píše:
Vypadá to na těhotenskou cukrovku, proto ten nárůst. :nevim:

Poslali mě na diabetologii, no, ta třetí hodnota má být do 8,5 a mám 9,3 8o :,(

• Citovat
  • Nahlásit
1289
28.7.21 11:31

Může se to stát, prostě spalujes cukr jinak. Neboj, půjdeš na dia, dostaneš glukometr a budeš držet dietu a doma se měřit. není to nic hroznyho. Koukni na stránky těhotenskacukrovka. cz a na fb skupinu těhotenská cukrovka + vhodné recepty.
Někteří dia Dr těhotenské cukrovce nerozumí, tak se ptej i v té skupině

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18463
28.7.21 11:32

Od toho se test dělá, aby ukázal zda tělo funguje jak má. v tvém případě nefunguje, tedy je to GD a budeš držet dietu a měřit si hodnoty doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 11:36
@Mediula píše:
Může se to stát, prostě spalujes cukr jinak. Neboj, půjdeš na dia, dostaneš glukometr a budeš držet dietu a doma se měřit. není to nic hroznyho. Koukni na stránky těhotenskacukrovka. cz a na fb skupinu těhotenská cukrovka + vhodné recepty.

Děkuju, na vše mrknu. Objednala jsem se k Apolináři k Dr. Krejčí, ta píše hodně článků o těhotenské cukrovce. Je to dálka, ale už tam dojíždím do rizikové poradny. :?

• Citovat
  • Nahlásit
1289
28.7.21 12:07
@Anonymní píše:
Děkuju, na vše mrknu. Objednala jsem se k Apolináři k Dr. Krejčí, ta píše hodně článků o těhotenské cukrovce. Je to dálka, ale už tam dojíždím do rizikové poradny. :?

Tak to je paráda, vybrala sis největší odborníci na gestacni diabetes ;) tak to jsi v dobrých rukou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54014
28.7.21 12:15

Ano, může se to stát, prostě ten cukr spaluješ pomaleji a máš vrchol po víc jak obvyklé hodině. Paní dokorka Krejčí je naprostá špička a navíc je milá a všecko vysvětlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 07:24
@Mediula píše:

Díky za tipy :kytka: Nepřišlo mi potvrzení o přijetí do skupiny na FB, tak pořád čekám a čekám, abych se dostala k receptům.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1289
29.7.21 07:36
@Anonymní píše:
Díky za tipy :kytka: Nepřišlo mi potvrzení o přijetí do skupiny na FB, tak pořád čekám a čekám, abych se dostala k receptům.. :nevim:

Pokud jsi zodpověděla všechny otázky, tak tě přijmou. Taky záleží, kdy jsi žádala. Ty adminky to dělají ve volném čase, tak to může chvíli trvat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 07:39
@Mediula píše:
Pokud jsi zodpověděla všechny otázky, tak tě přijmou. Taky záleží, kdy jsi žádala. Ty adminky to dělají ve volném čase, tak to může chvíli trvat ;)

Ano, zodpověděla. Hned jak jsi mi sem napsala, takže kolem 12 hod.

• Citovat
  • Nahlásit
1289
29.7.21 07:49
@Anonymní píše:
Ano, zodpověděla. Hned jak jsi mi sem napsala, takže kolem 12 hod.

Tak to ještě chvilku výdrž, ale určitě tě přijmou ;) nějaké recepty más i na těch webovkach.
Nebo ti něco napíšu i já, ale spíš až odpoledne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat