OGTT výsledky po prvním odběru

1015
20.11.19 17:10

OGTT výsledky po prvním odběru

Ahoj holky, dnes jsem byla na zátěžovém testů na těhotenskou cukrovku. Hned ráno mi vzali první odběr, za hodinu mě volili že výsledek vyšel zvýšený a že mám přijít v pátek znovu. Chci se zeptat, od půl noci jsem nejedla, těsně před půl noci ano (schválně ať nemám hlad),po půl noci do odběru ale už ne a ráno jsem měla asi 2dl čisté vody (bolel mě žaludek ). Ještě dodám že jsem v noci skoro nespala. Myslíte že tohle všechno mohlo výsledek ovlivnit? Moc tomu nevěřím, cukrovku máme v rodině ale kapku naděje pořád mám. Samozřejmě před dalším oběrem, se naposledy najím cca v 10 a zkusím se pořádně vyspat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20425
20.11.19 17:14

Kolik jsi měla? ono záleží i na tom co jsi jedla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
20.11.19 17:20

@ka2ka přesný výsledek mi neřekla, chleba obalovaný ve vajíčku, kečup, okurku a kofolu, to bylo před půlnoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20425
20.11.19 17:24
@Lucie1906 píše:
@ka2ka přesný výsledek mi neřekla, chleba obalovaný ve vajíčku, kečup, okurku a kofolu, to bylo před půlnoci.

no pěkný no kofola smažený, kečup 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52388
20.11.19 17:26

Tak to lačnění by mělo být delší, chleba ve vajíčku, kečup a kofola teda není zrovna nízkosacharidivá dieta (ovšem zdravej člověk tohle spálí na pohodu). I nespaní a únava můžou mít vliv. Záleží i, o kolik to bylo zvýšené, jestli o desetinu-dvě nebo o hodně. Uvidíš v pátek. Dělají dobře, že test neprovedli a chtějí opakovat, ale teda hodina čekání je docela dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17029
20.11.19 17:27
@Lucie1906 píše:

8o já toto sníst i v těch 22 hodin, tak celou noc nespím a je mi zle.

Ve čtvrtek bych se večer vyvarovala těžkému jídlu, dala si normální večeři a šla ráno na test. Já si tedy ani nepamatuji, že bych kvůli tomu specielně jedla ještě v noci, nedělám to ani když jdu na jakékoliv odběry na lačno. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52388
20.11.19 17:27

Taky v kolik jsi na testu byla Jestli jsi měla třeba 6 hodin před testem místo lačnění takovouhle nálož, tak to zrovna stav ideál opravdu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20425
20.11.19 18:00
@elen-ka píše:
8o já toto sníst i v těch 22 hodin, tak celou noc nespím a je mi zle.Ve čtvrtek bych se večer vyvarovala těžkému jídlu, dala si normální večeři a šla ráno na test. Já si tedy ani nepamatuji, že bych kvůli tomu specielně jedla ještě v noci, nedělám to ani když jdu na jakékoliv odběry na lačno. :think:

já bych měla žlučníkový záchvat jako pras. e a to ten žlučník nemám :mrgreen:
ale myslím že tohle jí test fakt ovlivnit mohlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
20.11.19 18:11

@Lucie1906
Tak myslím, že máš viníka :potlesk: mě bylo řečeno nejíst 12 hodin, šla jsem na 7 takže max v 19. A tohle si dát pár hodin předem, nedivím se, že tě poslali domů. Zítra večer si dej něco vyvazenejsiho, nějaké maso klidně s přílohou, ale ne takovou prasarnu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
20.11.19 18:20

Pokud opravdu GDM máš, tak hlídání co den před odběrem sníš stejně nepomůže.. já v noci před odběrem vypila 2dcl mleka, palila mě zaha, výsledek byl 5,4 za tyden jsem šla znovu, hlídala jsem co večer před tím snim a výsledek byl 5,7 takže GDM.. a sestra mi sama rikala, ze pokud GDM je tak proste je.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
20.11.19 18:41

No jo, nebylo to úplně vhodné jídlo, to uznávám. Já měla v plánu dělat na večeři úplně něco jiného, ale chlap si poručil chleba ve vajíčku tak jsem ho udělala no. Ale tak alespoň mám teď naději že test byl ovlivněn tím jídlem. No uvidíme v pátek. Každopádně děkuji za odpovědi ☺️ jinak první odběr proběhl cca 6.50.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
20.11.19 18:49

@Lucie1906
Myslím, že ta kofola tomu taky moc nepomohla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
20.11.19 18:53

@NinaU. To ne no, mě to ale vůbec nenapadlo, v papíře psali od půl noci nejíst nepít, a když se teď zpětně nad tím zamyslím tak ani ne 7hodin není moc na odbourání toho všeho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
20.11.19 18:56

@Lucie1906
Jojo, myslím že to byla sacharidova nálož, záleží na metsbolismu, ale asi bych to ve čtvrtek pojala zdravěji. Nicméně jestli cukrovku máš, to stejně neovlivnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1043
20.11.19 19:11

@Lucie1906 Mě pri prvním odběru také poslali domů. Naspala jsem asi jen dvě hodiny a v tom období jsem celkově měla dost stresu. I když jsem jedla 12 hodin před odběrem a měla lehkou večeři, tak ta nespavost to zřejmě ovlivnila a měla jsem hraniční hodnotu. Druhý odběr jsem po 14 dnech měla úplně v poho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat