OGTT vyšší hodnota na lačno 5,2

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Caborina
Kecalka 461 příspěvků 20.12.17 11:53
OGTT vyšši hodnota na lačno 5,2

DObrý den,
dneska jsem byla na testu OGTT ve 24tt, vzali mi krev a řekli za pul hodky že pokračovat nebudeme, naměřili mi 5,2mol/l tak sem se dohodla že to zkusíme ještě za týden :-( strašně se bojím o miminko…ted sem se dočetla že hranice na lačno je do 5,1 takže zas tam vysoké to není nebo ano? Je mi 34 tkaže věk asi hraje i roli, jinak sprvním dítětem sem cukrovku neměla…trochu sladkého jsem den předem teda snědla ale řekli mi at jím normalně jak vždy…:-( tak sem z toho zničena docela…ani nevím jak pořadně jíst, vím že sladké vynechat a džusy a cola a tak ale co pořadně jíst to musím zjistit..

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 18506 příspěvků 20.12.17 11:59

Já teda nevím, jak moc je to přísné u těhotenství, ale 0,1 může být i laboratorní rozdíl. Hlavně klídek, to je mírně zvýšené, neboj, bude to v pohodě.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 20.12.17 12:03

Pár let zpět ještě byl limit 5,5, zpřísnili to.

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 18506 příspěvků 20.12.17 12:03

@Caborina
A s jídlem, bych jedla všechno kromě sladkého, nesladit si ani čaj a kafe, raději. Jinak myslím, že s takhle mírně zvýšenou hodnotou by ti stejně jen naordinovali dietu a případně dali glukometr pro domácí měření.

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 18506 příspěvků 20.12.17 12:04
@Nowuka2 píše:
Pár let zpět ještě byl limit 5,5, zpřísnili to.

no vida, to jsem ani nevěděla. Ale ty těhotenské limity jsou tedy přísnější než u klasické cukrovky ne?

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 20.12.17 12:05

@Caborina já měla v 10tt hodnotu 5,4. Po 3 týdnech jsme testy opakovali a mela jsem 4,9.
Z hodnoty o 0,1 vyšší se nestresuj, uvidíš až zopakujete testy, kdyžtak tě pošlou na diabetologii a tam ti nejspíš nasadí dietu a řeknou, co můžeš a co ne ;)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 20.12.17 12:06

@aiwwa ten limit je 5,6 pro normalni lidi 5,1 pro těhotné. Zpřísnilo se to prý nedávno.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 20.12.17 12:10
@aiwwa píše:
no vida, to jsem ani nevěděla. Ale ty těhotenské limity jsou tedy přísnější než u klasické cukrovky ne?

Jj jsou. Já měla 5,9 a za netěhotna bych byla i s tímto v limitu. Já vyfasovala glukometr a chodila do poraden, nicméně ranní glyk.jsem mívala tak 4,5-4,9, prostě mi ta vysoká hladina vyšla tak vysoká už z toho prvního naberu krve v tom asi 9.tt.a už jsem byla brána jako riziková. Jedla jsem normálně, jak kdyby se nic nedělo, doktor na dia poradně chválil jak se hlídám a přitom jsem nedělala nic jinak, jedla jsem i ovoce normálně, jen jsem se měřila. I ten dr mi říkal že pokud mi hodnoty vychází tak krásně, tak to hrotit nemám. Nepřibírala jsem nijak extrémně a malá týden po termínu a 3,6 kg.

ugluk
Hvězda diskuse 43471 příspěvků 20.12.17 12:24

Těhotenské limity jsou přísnější, jednak těhotenství pomáhá odbourávat cukr, takže „normál“ je jinde, druhak tam jde hlavně o to dítě… Ale 5,2 je opravdu jen lehce zvýšené a nestresovala bych. Je třeba to zopakovat, pokud by bylo zvýšené i podruhé, tak holt diabetologie a dieta, jestli bude podruhé OK, provede se celý test. Ale fakt to není v téhle fázi nic, kvůli čemu byses musela strašně bát o miminko ;)

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 20.12.17 13:00

Jejda, to je nepatrný rozdíl. Až tam půjdeš znovu, tak se ráno klidně napij čisté vody a trošku se projdi. Bude to dobrý. Když ne, tak pak půjdeš na diabetologii a dostaneš dietu, ale teď bych se tím fakt nestresovala ;)

tedeira
Stálice 92 příspěvků 20.12.17 13:07

Já měla 5,1 a už mě doktorka zahnala na diabetologii, kam jsem pravidelně musela docházet, držela jsem dietu, musela jsem se doma měřít, vše bylo ok a porod mi stejně vyvolávali 10 dnů před termínem, u druhého už jsem se nedala, měřila jsem se ale raději doma a držela stejnou dietu jako s prvním a rodila normálně s několikadenním přenášením…mimi naprosto v pořádku…

Caborina
Kecalka 461 příspěvků 20.12.17 13:14

Holky moooc děkuji :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 13:48

Jsem na tom stejne. Neboj se, bude se to hlidat, miminku u hlidane a lecene cukrovky zvysene riziko nehrozi, to mi tady v Nemecku rekli vsichni doktori. Konzultuji to s vice lidma. Jinak je mi taky 34. Nakonec si musim pichat inzulin jednou denne.

Anonym - zdravotni stav a osobni info

mag12
Kecalka 331 příspěvků 20.12.17 14:05

Zakladatelko, měla jsem prvni měření uplne stejne, při druhem měření za tyden uz bylo všechno v poradku. Sestřička mi pak rikala, ze ta prvni nadlimitní hodnota mohla byt způsobena ovocným čajem, který jsem rano vypila (ano, nebylo to moc inteligentní :mrgreen: ). Jinak ja jsem v mezidobí pátrala, co by znamenalo mít TC a tady je odkaz na jídelníček, kdyby náhodou byl potřeba: http://www.tehotenskacukrovka.cz/…ou-cukrovkou

Caborina
Kecalka 461 příspěvků 20.12.17 14:35

@mag12 děkuji moc, no ja rano po malé olízla lžičku od bobíka a pak sem si to uvědomila ale to bylo malémnožství…děkuji juknu na to…nejhorší budou vanoce na stole cukratka a chlap jak to tříska do sebe :-( a ja budu asi řvat :-D snad mohu spon bramborový salat s majolkou a řízkama :oops:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >