Ohlédnutí za mateřskou- co byste změnily?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monalisa007
Povídálka 14 příspěvků 14.08.19 15:02
Ohlédnutí za mateřskou- co byste změnily?

Zdravím zasloužilé maminky :)
Ráda bych se zeptala převážně těch, které už mají mateřskou dovolenou za sebou a vzpomínají na ni anebo maminek více dětí, které už chvíli doma s prcky jsou, kdybyste se mohly vrátit v čase, co byste na mateřské udělaly či dělaly jinak? Vrátit čas nikdo z nás samozřejmě nemůže a tak si myslím, že každá rada či tip pro nás, které na ni jsme, je velmi cenná. Myšleno jak obecné postřehy např. „více bych se věnovala dětem a méně řešila práci, domácnost,.. více bychom s dětmi výletovali, více bych odpočívala, atd.“ ale i výchovné tipy či praktické rady, jak si některé věci zjednodušit nebo zpříjemnit..Prostě cokoliv Vás napadne, když zavzpomínáte na období s dětičkami.
Jak mě toto téma napadlo, máme rok a půl starého chlapečka, každým dnem se narodí druhé miminko, tak přemýšlím, jak vlastně tenhle čas uchopit. Oba s manželem podnikáme, každý v jiném oboru, do toho máme jako hobby (teda spíše já, manžel k tomu chudák přišel jak slepý k houslím :D ) veliký statek, který rekonstruujeme, spoustu zvířat, obdělávaných pozemků atd, tak není moc čas se zastavit a jen tak si užívat, což si začínám čím dál tím víc uvědomovat, že to není to úplně nejlepší nebo ne minimálně tak, jak jsem si představovala. Malý je samozřejmě z celodenního pomáhání a času venku na čerstvém vzduchu nadšený, ale my už občas večer padáme na ústa a mně začíná docházet, že úplně všechno se zvládat nedá :lol: Nehledě na to, oba rádi cestujeme, tak ještě vyšetřit čas na to.
Takže zjednodušeně, na co vzpomínáte rády, nerady, co byste změnily, nezměnily, jestli jste třeba udělaly nějakou ráznou životní změnu, abyste si čas s dětmi o to víc užily,..cokoliv.
Díky za postřehy :)

Příspěvek upraven 14.08.19 v 15:43

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jindrova25
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 14.08.19 15:23

Já bych šla dálkové studovat, pak bych rozhodně zamakalana sobě, abych vypadala k světu při nástupu do práce, tohle asi nejvíc…

Sue2008
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 1 inzerát 14.08.19 15:34

Já bych před mateřskou vyhrála sportku a koupila si baráček se zahradou a bazénem, pak bych si pořídila dvě hlídací babičky a tři pomáhácí tetičky :mrgreen: :mrgreen:. A hlavně bych méně četla na webu o úspěšných a podnikavých maminách a neměla bych blbý pocit, že si svoji už druhou mateřskou náramně užívám.

michaela1310
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 14.08.19 15:35

Já tedy na mateřské jsem a nevím co bych mohla udělat lip? Jsem studující, pracující, chodím do fitka, uklizim, vařím atd… nemám žadne výmluvy že něco nejde :palec: tak třeba se jen pripnu a obkoukam nějaké rady

Kriss Tina
Extra třída :D 12224 příspěvků 14.08.19 15:37

U prvního syna sem se maximálně věnovala jenom jemu, domácnost jen to nejnutnější, na nějaké velké cestování nebyly finance, byli sme v bytě v centru takze přírody moc ne, jako nebylo to špatné, syn spokojeny, vše se točilo kolem něj, ale u druhého už nemůžu soustředit 100% pozornosti jenom na něj, musím se věnovat i staršímu a trochu sobecky se hodlám věnovat i sobě :D během doby co budu doma s detma chceme postavit domek, něco procestovat (žádné exotiky, jenom něco poblíž) a soustředit se na zážitky :) vyloženě měnit styl výchovy a nějaký přístup nechci, s tím sem spokojená, mám slušné, chytré, klidné dítě, ale musim zapracovat na tom rozvržení času.

blumen
Hvězda diskuse 54983 příspěvků 14.08.19 15:43

Nic bych nemenila, uzivala jsem si to, venovala se diteti a domacnost pro me nikdy nebyla stredobod vesmiru. V mezicase jsem sla do prace, udelala zkousku a ted bude druhe. Pokud mozno chci materskou mit ve stejnem duchu jako u prvniho, ale to nepujde :mrgreen:

astoret
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 14.08.19 15:43
@michaela1310 píše:
Já tedy na mateřské jsem a nevím co bych mohla udělat lip? Jsem studující, pracující, chodím do fitka, uklizim, vařím atd… nemám žadne výmluvy že něco nejde :palec: tak třeba se jen pripnu a obkoukam nějaké rady

Tak hlavně, aby ses za pár let neohlidla a neřekla si, že já se na některé věci nevykašlal :D

Králičice
Extra třída :D 13490 příspěvků 14.08.19 15:46

Neregistrovala bych se na emimino :-P žrout času.. A dělala bych jazyky.. A asi bych neměla děti za sebou :oops: 7 let doma už je pro mě dlouho, navíc nevypadá, že by bylo lépe - 14 dnů z měsíce min jedno dítě nemocné..

Kačus82
Echt Kelišová 7746 příspěvků 14.08.19 15:51

Hezke tema. Taky se ohlizim, ted jdu podruhe a s odstupem, tak ividime, co se povede, ale! Uz vim, ze nebudu sedet v Praze kak pecka v byte, protoze si to muz preje. Druhy muz je na vsi a rekl, ze by mu nevadilo (ctu to jako uvitam), kdyz pojedeme na chalupu nebo k mame, proste klidne budu courat a nikdo mi to nebude vycitat. Dusevne: uz ted se mi nestyska po praci, u prvniho jsem furt řešila, jak na me zapomenou a takove ptakovinu. Hezky si to uziju. 3) dite budu vychovavat s laskou- zadne otuzovani v postylce, bude u me a bude nam dobre. Budu ho nunat(prvniho jsem neosidila, ale furt jsem ho vychovavala) a dopreju mu, co deti milujou: vzduch, blato, dest, slunicko, zvířata. S praci nevim, uvidim.
Tak drzim palce vsem, at se jim splni to, co chtějí!

Anny2148
Kecalka 378 příspěvků 14.08.19 15:57

Taky se přidám. :-D Já bych si zaprvé neudělala tři děti po sobě po necelých dvou letech. :-D Minimálně to třetí bych odložila alespoň o rok.
A pak bych u prvního syna byla víc v pohodě, jak tady psal někdo přede mnou. Nesnažila bych se ho pořád cepovat a vychovávat a něco ho učit na sílu, když za měsíc by si na to přišel sám. Ale zároveň bych chtěla mít i u něj tolik zkušeností co mám teď po třech dětech a při pochybách o jeho vývoji bych si šla víc za svým a nenechala se uchlácholit. A co bych určitě zavedla hned od začátku je zapojení tatínka, kdy jsem kolem prvorozeného skákala jen já a drahý odpočíval.

Kačus82
Echt Kelišová 7746 příspěvků 14.08.19 16:07
@Anny2148 píše:
Taky se přidám. :-D Já bych si zaprvé neudělala tři děti po sobě po necelých dvou letech. :-D Minimálně to třetí bych odložila alespoň o rok.
A pak bych u prvního syna byla víc v pohodě, jak tady psal někdo přede mnou. Nesnažila bych se ho pořád cepovat a vychovávat a něco ho učit na sílu, když za měsíc by si na to přišel sám. Ale zároveň bych chtěla mít i u něj tolik zkušeností co mám teď po třech dětech a při pochybách o jeho vývoji bych si šla víc za svým a nenechala se uchlácholit. A co bych určitě zavedla hned od začátku je zapojení tatínka, kdy jsem kolem prvorozeného skákala jen já a drahý odpočíval.

Uz jsem si vzpomnela, mluvis mi z duse- ty tlaky v hlave, ze se v 5 mesicich jeste neotaci, v 6 neleze a takove ptakoviny. Kdyz ve dvou nemluvil, tak jsem myslela, ze je retard a studovala knizky o dysfaziich, vubec jsem neverila jemu ani sobe a svym instinktum. Tak uvidime ted, kdyz uz nemusim nikomu ani sobe nic dokazovat. Starsi je uplne bezvadnej, moc chytrej a prima a ja byla kolikrat uplna blbka :mrgreen:

Helca83
Ukecaná baba ;) 1397 příspěvků 14.08.19 16:14
@Kačus82 píše:
Uz jsem si vzpomnela, mluvis mi z duse- ty tlaky v hlave, ze se v 5 mesicich jeste neotaci, v 6 neleze a takove ptakoviny. Kdyz ve dvou nemluvil, tak jsem myslela, ze je retard a studovala knizky o dysfaziich, vubec jsem neverila jemu ani sobe a svym instinktum. Tak uvidime ted, kdyz uz nemusim nikomu ani sobe nic dokazovat. Starsi je uplne bezvadnej, moc chytrej a prima a ja byla kolikrat uplna blbka :mrgreen:

Tohle je hodne dobry bod, souhlas. V budoucnu bych take spise verila svym instinktum a lidem kterym duveruji, nez se a sve dite nechala tepat od nekterych rodinnych prislusniku, jejichz deti zrejme v 6 mesicich chodily na nocnik, v roce plne mluvily a pri hysteraku se nechavaly “vyrvat” apod… zrovna dnes jsem se s kamaradkou zarekla, ze vsechny tyhle super-chytre tety a babicky posleme asertivne do patricnych koncin :jazyk:

Kačus82
Echt Kelišová 7746 příspěvků 14.08.19 16:20
@Helca83 píše:
Tohle je hodne dobry bod, souhlas. V budoucnu bych take spise verila svym instinktum a lidem kterym duveruji, nez se a sve dite nechala tepat od nekterych rodinnych prislusniku, jejichz deti zrejme v 6 mesicich chodily na nocnik, v roce plne mluvily a pri hysteraku se nechavaly “vyrvat” apod… zrovna dnes jsem se s kamaradkou zarekla, ze vsechny tyhle super-chytre tety a babicky posleme asertivne do patricnych koncin :jazyk:

Asertivne :lol:

Helca83
Ukecaná baba ;) 1397 příspěvků 14.08.19 16:28

@Kačus82 Jj protoze nektere ty tety si to nenechaji vymluvit. Na druhou stranu fakt jen asertivne, nac byt hnusna na probuzne, ze? :mrgreen:

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 32335 příspěvků 14.08.19 16:53

Neměnil bych nic - snad jen ten začátek, kdy jsem naskočil do rozjetého vlaku. Ale rodiče pomohli, nenechali mě samotného s Aničkou. Za to jim samozřejmě děkuji. :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama