Ohrádka pro druhé dítě? nebo jak to vyřešit

2073
20.12.09 14:05

Ohrádka pro druhé dítě? nebo jak to vyřešit

Ahoj holky,
pravě řeším nasledující problem:
Vždy jsme tvrdila, ze ohradku na dítě nepotřebuji, ze ho prostě ohlídam a tak to i s prvnim bylo - stale byl se mnou a kdyz jsme potrebovala, tak jsme ho dala na chvilku do postylky.
No jo, ale ted mame druhe a ja bych ho rada kolem toho tretiho mesice dala na zem na deku s hradickou, aby si mohlo hrat a nemuselo byt cely den jen v postylce, ale nyni mam problem, ze vetsi je docela drak a porad lita po byte a proste se bojim, ze kdyz ho necham jen tak na zemi, ze na nej slapne nebo na nej neco omylem hodi a tak zvazuji koupi ohradky, ale priznam se, ze se mi do ni moc investovat nechce.
Tak bych se chtela zeptat, jak jste to resili vy.
Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JVP
569
20.12.09 14:09

Ahoj, no mrkni na MMB, seženeš tam za dobrou cenu a nabízejí nejrůznější. Já teda používala ohrádku hlavně u prvního, ale to záleží, jak máš živé to starší dítě. Nebo místo ohrádky použij cestovní postýlku - jestli máte :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
20.12.09 14:12

No prave, ze prvni je docela zivy - tak mam strach.
Cestovni postylku mame vte spinka pres den, ale bojim se, ze z ni nema takovy vyhled a hlavne tam nedam tu deku s hrazdickou…
Ja jsem prave toho prvniho davala cca od 3tiho mesice na zem na deku s hraziskou, aby dobre videl co se kde deje a mel zmenu v postylce byl jen na spani a ted moc nevim, jak to vyresit :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
20.12.09 14:24

Ahoj,
být tebou, tak ohrádku pořídím. My jsme ji teda využili hodně pro oba kluky, byli v ní rádi, mladší ji dokonce, když jsme mu ji v jeho 2 a půl letech zrušili, obrečel :lol: Ale jak píšeš, budeš klidnější, že ti mimčo starší drak nepřišlápne, buď omylem, nebo prostě nikdy nevíš, co toho staršího napadne :roll: Stejně, za chvilku ti už malý nebude chtít ležet jen v postýlce, bude chtít na všechno a všechny vidět…v ohrádce mu to umožníš a můžeš být v klidu. Samozřejmě se může stát, že ti malý v ohrádce malý nebude chtít být a budeš tam, kde jsi byla :think: Takže i z toho důvodu bych to zkusila co nejdřív, ať si zvyká, synek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
20.12.09 15:08

Pokud na to mate prostor, kup poradnou ohradu, zadnou klicku na kanara. Ja mam v te sve vyndavaci sprusle, tak az na to prijde, tak mu je vyndm a bude to jeho prostor, kam si bude moct svobodne zalezt a zase vylezt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1751
20.12.09 15:23

A kolik je staršímu?

My jsme ohrádku nikdy nepotřebovali, děti mám od sebe dva roky a když se mladší přestěhoval na deku na zem, tak jsem ho šoupla na méně frekventované místo a nikdy nebyl problém. Určili jsme si nějaká pravidla - přes mimino se neskáče, nikam se netahá atd., přes to nejel vlak a strarší to pochopila velice brzy.

Ale pokud máte doma hodně místa a ty budeš klidnější, tak ohrádku pořiď, tím asi taky nic nezkazíš. Jen jsem tě chtěla povzbudit, že to jde i bez ní. 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
20.12.09 15:32

Ahoj,
unás by to bez ohrádky nešlo (ani u toho prvního), zvlášť pak, když se mimino začalo pohybovat a bylo na naprosto nečekaných místech pro toho staršího. Pokud je první dítě drak, musí být ohrádla bytelná, aby ji starší např. nepřevrátil, kdyby se na ni v tvé nepřítomnosti věšel, nebo aby dítě sám z ohrádky nepustil. My máme starou 30 let, má své dno a je na nožičkách a sloužila krásně oběma. Je maličká, ale děti jsem do ní dávala vždy jen, když jsem potřebovala na WC nebo do koupelny, takže na chvilku a bohatě to stačí. V mé přítomnosti jsem mladší do ohrádky nedávala, normálně na dece jsem ji ohlídala před starším, ten je hyperaktivní, neustále padá, nekouká, kam běží atd. Dceru jsem dávala na zem na deku snad od příchodu z porodnice :wink:
Na hraní mi to přijde zbytečné, pokud bys byla u ní, jen na ty okamžiky, kdy si musíš odskočit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
20.12.09 15:39

no já nevím. Kamarádi ji mají, byli jsme tam, když našemu bylo 2 roky a 2 měsíce. V pohodě ji přelezl, navíc stylem, že tam tak nějak dopadl, čili být uvnitř malinký ležící miminko, tak mi ho prostě zelehne…
Házet hračky bude po miminku ať je v ohrádce nebo mimo ni.
TAkže dle mě - je-li důvod pro pořízení pouze ten, že chceš uchránit mladší dítě před starším, tak se Ti to nepovede a je to zbytečná investice.
Nevím, jak starý dítě máš, já je budu mít od sebe 2r 4měs a mladší bude na zemi a starší „drak“ si bude holt muset dávat pozor. U nás je to ještě i tak, že i kdybysme ohrádku chtěli, tak ji stejně nemáme kam dát. A cestovní postýlka by u nás nic neřešila - má boční průlez a starší si ho umí otevřít zvenku i zevnitř.
Já chtěla třeba na začátek košík na mimi, ale zrušila jsem to, mám strach, že není dostatečně stabilní pro to, když by se ten starší chtěl kouknout dovnitř a začal po něm lozit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
20.12.09 16:28

Ahoj, já mám děti od sebe o necelé dva roky - na začátku to bylo super! Kuba ho bral jako miminko,co tu je na navštěvě…po čase mu,ale došlo kdo je to bráška a co to pro něj vlastně znamená…spadl z lopatky,jak se lidově říká… :oops: Od té doby se taky bojím nechat je bez dozoru spolu v jedné místnosti i když na něj útočí jen velmi zřídka.
U nás neexistuje bezpečné místo,Kuba chce dělat to co miminko,takže za ním leze do postýlky,rve se za ním pod hrazdičku…takže u nás je ohrádka naprosto na nic - vlezl by i tam…
Zatím se mi daří Kubu tahat všude se mnou. Když vařím,Kuba si hraje v kuchyni s magnetama na lednici-malý je v obýváku pod hrazdou a tak. No je to náročné,ale brzo bude líp!! NO i když nastane doba-mami on mi to bere,mami on mě praštil… :roll: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4424
20.12.09 17:46

U nás teda od začátku bez problémů, je ale fakt, že starší je klidný. Klidně je nechám v pokojíčku, kam nevidím, hrát spolu na zemi na pěnových puzzlích a nic se nestane. Starší maximálně přijde nahlásit, že Daník brečí. Chová se jako vzorný brácha, takže občas slyším hlášky typu: Daníku, nestrkej to do pusy, to se nepapá. Otázka je, jak to bude, až Daník poleze (zatím se sice přemisťuje, ale takovým jako pomalým sunutím) a začne Adámkovi brát jeho hračky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
20.12.09 18:22

Tak já mám kluky od sebe 19měsíců a ohrádku jsme nepotřebovali. O klidnosti či ohleduplnosti staršího nemůže být řeč, ale povětšinou j sem to řešila tak, že jsem staršího brala všude sebou (na wc, do koupelny, ložnice…) a nebo jim byla prostě na blízku a věnovala se jim.
Naše dr. zastávala názor, že děti jsou v podstatě nerozbitný a tak i když na něj st. spadne, nebo po něm hodí autíčko tak se prostě v 99% nic nestane a nestalo… Jasně malej řval jak tur, ale to bylo tak všechno.
Jak psala Kačka, spíš bych se bála že za ním do té ohrádky poleze a ublíží mu nebo sobě těmito akrobatickými kousky…

Ale je to každýho věc, nejsem apriory proti ohrádkám, jen jsem podotkl aže mi ji neměli a kluci jsou v poho. Teď už ji nebudem pořizovat určitě, i když mám trochu obavu s toho mega prostoru co tu maličká bude na své první objevitelské cesty mít, ale ono se dá omezovat i dveřma, tak se holt bude všude zavírat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7267
20.12.09 18:39

ja mam teda taky hooodne zive dite, ale tohle tak nejak respektuje a uz docela chape , ze mu proste nemuze ublizit … je to fakt rapl , ale nikdy na malyho pod hrazdou neslapnul , je teda v mistech kde on vetsinou nebeha :-D , ale fakt v pohode , jen ho jednou „kousal“ do hlavy - chudak malej mel sliny po celem obliceji :-o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
20.12.09 19:07

My jsme ohrádku nepotřebovali ani u jednoho a to jsou oba kluci hodně živí. Prostě jsme to zvládli bez ní. Věkový rozdíl máme zhruba stejný jako vy. Je důležité nastavit jasná pravidla, která musí starší, byť je živý, respektovat.
Davídka jsem taky dávala na deku, na klidnější místo - do rohu pokojíčku. Starší prostě musel dávat pozor, musel se to naučit. Brášku má hodně rád, tak mu to kupodivu ani problémy nedělalo. Často ležel na dece s ním …
Starší na něj nikdy nespadl, akorát rizíko byly poházené hračky na dece. Takže se třeba mladší přetočil z bříška na záda a dopadl tu na housle, tu na kostku a podobně. Samozřejmě se mu nic nestalo a je od malinka takový odolnější :-)
Já bych teda ohrádku nepořizovala.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15862
20.12.09 20:19

Misto ohradky jsem poridila cestovni postylku Chicco s vsemi ctyrmi stranami s tmavou siti (je pres ni hezky videt). Cestovni postylku jsme uzili tak jako tak, takze dve mouchy jednou ranou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
20.12.09 20:53

Holky,
diky moc - mo jste mi pomohli.
Takze zatim rozhodne ohrakdu pozirovat nebudu - ja jsem ji prave u prvniho nepotrebovala - kdyz jsem chtela jt treba na WC apod., tkaj sme ho na chvilku dala do cesotvni postylky a jinak byl porad se mnou.
Tomik ma zatim brasku rad (no jen se modlim, aby se to nezmenilo) takze zaitm nastesti o umyslnem ublizeni ani neuvazuji spis jsme se bala, aby mu omylem neublizil, ale je fakt, ze docela respektuje, ze treba nesmi blbnout kdyz mam Filipka v postlei apod. Tak snad to pujde a kdyz jo budu potrebovat, tak hold bude Filipek chvilku v postylce.
Jeste jendou moc dekuji - fakt jste mi v rozhodovani moc pomohly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama