Ohřívání a příprava umělého mléka - dělám to správně?

Anonymní
31.7.21 17:05

Ohřívání a příprava umělého mléka - dělám to správně?

Dobrý den, přijdu si úplně neschopná - mám týdenní mimčo a musím dokrmovat UM. Pořídila jsem si ohřívačku mléka. Mohu si večer nachystat mléko tak, že ho rozmíchám ve studené (převařené) vodě, dám do lednice a až bude v noci potřeba dám ho ohřát do ohřívačky? Případně mohu nedopité a vychladlé dát do lednice a ještě jednou ohřát, nebo raději rovnou vylít? Případně, mám rychlovarku která ukazuje stupně. Mohu ji vypnout kdyz bude mít voda 40 stupňů a rovnou zalít UM?
Děkuji za všechny tipy!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
146
31.7.21 17:08

Ideální je mít nahřátou vodu na teplotu k použití a do ní jenom nasypat porci a dát dítěti. Míchat mléko a někde uschovávat je blbost a kazí se tím. Normálně měj v ohřívačce vodu a jenom do toho dáš prášek a zaštercháš, to není žádná práce navíc. Mléko jsem nikdy neschovávala ale vylila a dítě mělo vždy čerstvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21349
31.7.21 17:16

Hlavně nedávej nedopitý a znova ohřátý mlíko
já dávala z konvice a ochlazovala vodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2431
31.7.21 17:22
@Anonymní píše:
Dobrý den, přijdu si úplně neschopná - mám týdenní mimčo a musím dokrmovat UM. Pořídila jsem si ohřívačku mléka. Mohu si večer nachystat mléko tak, že ho rozmíchám ve studené (převařené) vodě, dám do lednice a až bude v noci potřeba dám ho ohřát do ohřívačky? Případně mohu nedopité a vychladlé dát do lednice a ještě jednou ohřát, nebo raději rovnou vylít? Případně, mám rychlovarku která ukazuje stupně. Mohu ji vypnout kdyz bude mít voda 40 stupňů a rovnou zalít UM?
Děkuji za všechny tipy!

Michat mleko vzdy az pred pouzitim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
31.7.21 17:22

Ja dávala akorát teplou vodu a do toho mléko. Sypat ho předem do studené vody je blbost a schovávat už jednou ohřáté je ještě horší. Musí být čerstvé, mě třeba po půl hodině při pokojové teplotě už smrdelo. Dávat to do studené a do lednice to nevím proč, nasypat tu odměrku mléka do vody je otázka vteřiny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
31.7.21 17:24

Já jsem měla převařenou vodu v lednici, v noci jsem ji přihřála v ohřívačce a přidala prášek. Zabere to chvilku a jde to dělat i v polospánku. :)

Jednou ohřáté UM se musí spotřebovat do hodiny, max dvou. Nesmí se ohřívat znovu.

Rozmíchat prášek ve studené vodě a pak ohřát by asi taky šlo, ale spíš se to nedoporučuje. Na druhou stranu se teď začalo prodávat předpřipravené UM v tekuté formě, které stačí ohřát. Tak případně můžeš koupit na noc to, ale nemají to všechny značky a je to dost drahé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16148
31.7.21 17:25

Ja se teda k necemu přiznám. Dokrmovala jsem stříkačkou, každé kojení kolem 20-30ml. Udelala jsem nejmenší dávku podle navodu na obalu, coz bylo myslim 90ml, zbytek jsem zchladila, dala do lednice a pak ohrala ve vodní lazni. Nikomu to neradím, vsude se píše, že se to nesmí, ale přímo mi to tak rekl pediatr z šestinedělí (a naopak důrazně varoval pred přípravou jen tretiny dávky, ze pry to nikdy neni přesné a pak je to průšvih) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2431
31.7.21 17:27
@Ba-stet píše:
Ja se teda k necemu přiznám. Dokrmovala jsem stříkačkou, každé kojení kolem 20-30ml. Udelala jsem nejmenší dávku podle navodu na obalu, coz bylo myslim 90ml, zbytek jsem zchladila, dala do lednice a pak ohrala ve vodní lazni. Nikomu to neradím, vsude se píše, že se to nesmí, ale přímo mi to tak rekl pediatr z šestinedělí (a naopak důrazně varoval pred přípravou jen tretiny dávky, ze pry to nikdy neni přesné a pak je to průšvih) :nevim:

Jako ze neni spravny na 30ml vody jedna odmerka, kdyz na 90ml jsou tri? Nerikal proc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
31.7.21 17:28

@Ba-stet vždyť se dává jedna odměrka na 30ml, tak proč by to nebylo přesně? Jakože dat 3 odmerky je přesnější, než dát jednu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16148
31.7.21 17:48

@Yorkmut @Kriss Tina Neříkal :nevim: Možná ze by bylo těžší odměřit tech 30ml? Na to odmerky moc nejsou, kdyz nemas speciální malou. Jak říkám, nijak to nedoporucuju, jen ze to mam přímo od doktora. Byla jsem vycukana prvorodicka, takže jsem to udělala, jak mi rekl :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
31.7.21 18:00

@Ba-stet tak já lila vodu do lahvičky rovnou a tam je stejná ryska na 30ml jako na těch 90ml, tak proto fakt nechápu ten rozdíl no. Bych radši odmerila vodu a dala jednu odměrku mléka, nez to ohřívat dokola, to mi přijde jako větší riziko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64599
31.7.21 18:11

Mléko se míchá před použitím, nikdy se nedává ohrate atd.. Já mám termosku, v tom mám prevarenou vodu ochlazenou na akoratni teplotu.. Pak jen naliju vodu, dám do ní um, zamíchám a hotovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16148
31.7.21 18:20

@Kriss Tina Já lahvičku nikdy neměla. Mám doma dvě odměrky, jednu drahou, od docela dobré značky, která jede po 50 ml. Druhá má rysky po 10ml a když jsem ji kvůli něčemu přeměřovala, zjistila jsem, že je brutál nepřesná :think: Ale já se fakt nehádám, dneska bych to asi řešila jinak, tehdy jsem o UM nevěděla ani zbla a v péči o mimino jsem byla ráda, že nedávám plenku na hlavu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2431
31.7.21 18:34
@Ba-stet píše:
@Yorkmut @Kriss Tina Neříkal :nevim: Možná ze by bylo těžší odměřit tech 30ml? Na to odmerky moc nejsou, kdyz nemas speciální malou. Jak říkám, nijak to nedoporucuju, jen ze to mam přímo od doktora. Byla jsem vycukana prvorodicka, takže jsem to udělala, jak mi rekl :oops:

No jo, kdyz ja to beru dle lahve, kde je carka. Tak pak je to jasny, to bych se taky nejakou odmerkou netrefila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24560
31.7.21 18:37
@Ba-stet píše:
@Kriss Tina Já lahvičku nikdy neměla. Mám doma dvě odměrky, jednu drahou, od docela dobré značky, která jede po 50 ml. Druhá má rysky po 10ml a když jsem ji kvůli něčemu přeměřovala, zjistila jsem, že je brutál nepřesná :think: Ale já se fakt nehádám, dneska bych to asi řešila jinak, tehdy jsem o UM nevěděla ani zbla a v péči o mimino jsem byla ráda, že nedávám plenku na hlavu :oops:

Tak když máš odměrku po 50, tak to ani těch 90 nemůžeš naměřit přesně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat