Ohřívání MM v mikrovlnce - ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 25.08.09 00:00
Ohřívání MM v mikrovlnce.Ano či ne?

Ahoj maminky,chci se zeptat,zda některá ohříváte MM v mikrovlnce?
Zda se takto ohřívat může a nebo ne?
Někde jsem četla,že se tím zničí protilátky,…
Já zatím ohřívám v plechovém hrnečku s vodou,ale trvá to strašně dlouho.
Děkuji za rady a za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.08.09 00:04

Vím, že ne - a ač s UM nemám zkušenost vím, že si holky chystají studenou převařenou vodu - ohřejí tu v mikrovlnce a pak teprve přidají sušené mléko. Vím, že mě to zaujalo jako chytrá vychytávka.

L.

Titty
Echt Kelišová 8137 příspěvků 25.08.09 00:30

Jessinko, já ohřívám MM denně, do misky naleju vařící vodu, do toho postavím lahvičku s mlíkem. Když je mlíko studené z ledničky a spěchám (=dítě mi řve hlady, což je zvláště milé kolem páté ráno), dám vařit ještě trochu vody a dám vedle do druhé misky. Víc jak 5 minut to nezabere.

Do mikrovlnky se mi to dávat nechce, taky jsem četla, že se tím MM znehodnocuje. Navíc v mikrovlnce hůř odhadnu, jak dlouho to tam nechat - a snažit se vychladit horké mléko je horší, než ohřívání. :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 25.08.09 00:42

Doufám že je řeč o mateřském mléce. Proč ho ohříváte, ještě k tomu v pět ráno? Jediný případ mě napadá, že ohřívá taťka nebo někdo, kdo dítě hlídá.
Jinak MM do mikrovlnky ne! Ničí se tak protilátky, ohřívá to nerovnoměrně, netrefíte správnou teplotu.

Titty
Echt Kelišová 8137 příspěvků 25.08.09 05:25
Gina108 píše:
Doufám že je řeč o mateřském mléce. Proč ho ohříváte, ještě k tomu v pět ráno? Jediný případ mě napadá, že ohřívá taťka nebo někdo, kdo dítě hlídá.
Jinak MM do mikrovlnky ne! Ničí se tak protilátky, ohřívá to nerovnoměrně, netrefíte správnou teplotu.

Ehm, proč myslíš, že ho ohřívám? Asi aby bylo teplé, když ho mám přes noc v lednici… zrovna teď se tam hřeje. Ono odsát dostatečné množství mléka, když mi v postýlce řve miminko hlady, se mi prostě nedaří, ve stresu to nechce téct. Že musím odsávat a krmit z lahvičky jaksi taky není moje rozmařilost, to jasné, ne? :wink:

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.09 07:53

Jes - MM v žádném případě!!!

Gino - každý bohužel nemůže kojit ať už jakéhokoliv důvodu!!!
Taky jsem odsávala, protože jsem měla mlíka dost a dávala jsem ho do ledničky a najednou jsem bez MM a Karolínka je na UM!

Titty - taky jsem ohřívala stejným způsobem :wink: :wink: :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 25.08.09 10:25

Pardon, to mi vůbec nedošlo. Holky co musíte takhle odstříkávat, máte můj obdiv.

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 25.08.09 10:35

Já nekojím.Malej odmítá prso a tak od rána do rána odsávám ruční odsávačkou.Je to celkem na bednu a ruce mě pěkně bolí.
Já teda mlíčko ohřívám na sporáku v plechovém hrníčku s vodou.Když se začne voda pomalu vařit,tak neustále flaštičku protřepávám a zkouším teplotu.
Já jsem si to myslela,že ohřívat v mikrovlnce neni dobré.
Jen mě tak napadlo,že by to mohlo být rychlejší.Řvoucí dítě v noci v baráku plnym spících lidí není možné přeslechnout.Tak ona je každá minuta dobrá.

Děkuji vám všem za názor a přeji hezký den.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 25.08.09 10:41

Máme stejný systém - v rychlovarné konvici převařím vodu, vařící naleju do misky, do toho postavím lahvičku s MM. Při současné dávce +- 100ml se malá může za cca tři minuty krmit. Plus samozřejmě čas na vyndání z postýlky, dopotácení se do kuchyně (poslední dobou už se potácím i přes den :roll: ) a převaření vody. Takže sakumprásk tak pět šest minut, což je docela dost při tom hysterickým řevu, který umí naše myšička vyloudit…

(… a který předvádí výhradně mě a manželovi, takže nám nikdo nevěří, že takový sluníčko, co celou návštěvu sladce spinká, směje se na celý kolo, nebo moudře kouká do stropu, umí vůbec plakat, neřkuli řvát…)

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.08.09 10:42
Re: Ohřívání MM v mikrovlnce.Ano či ne?
Jessinka píše:
Ahoj maminky,chci se zeptat,zda některá ohříváte MM v mikrovlnce?
Zda se takto ohřívat může a nebo ne?
Někde jsem četla,že se tím zničí protilátky,…
Já zatím ohřívám v plechovém hrnečku s vodou,ale trvá to strašně dlouho.
Děkuji za rady a za názory.

Aha, teprve teď koukám, že jsem odpovídala zcela mimo mísu… ty se ptáš na MM :o Pardon, to ta noční hodina :oops:

L.

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.09 11:44

Jess a nebylo by teda pro tebe nejlepší koupit ohřívačku???

Třeba tuto od Aventu?
http://www.rajmaminek.cz/…ac-lahvi-iq/
nebo tento
http://www.rajmaminek.cz/…hvi-express/
dají se sehnat i podstatně levněji :wink: :wink: :wink:

Já jsem ji moc chtěla, ale teď jsem ráda, že jsem ji nekoupila, protože bych ji opravdu moc nevyužila :cry: :cry: :cry:
Dají se v ní ohřívat i příkrmy atd. - myslím, že je to dobrá věc :wink: :wink: :wink:

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 25.08.09 21:25

já jsem kojila, ale když jsem někdy potřebovala ohřát MM (např.po oslavě svých 30.narozenin :D ) tak jsem dala do skleněné lahve a do ohřívačky. za 2 minuty nebylo co řešit a ohřáté přesně na picí teplotu. :wink:

Strelecka
Ukecaná baba ;) 2330 příspěvků 27.08.09 21:53

Ahoj holky, já jsem koupila ohřívačku lahví a jsem s ní maximálně spokojená. I když neohřívám každý den (zatím), určitě to využiji později. Ale občas MM odstříkávám, a pak je ho potřeba ohřát. V noci je to nejrychlejší způsob.

Alík
Echt Kelišová 7864 příspěvků 28.08.09 20:51

Taky jsem řešila tu mikrovlnku, že by ohřívání bylo rychlejší, ale koukam, že máte stejné názory. Já nejdřív taky jen odsávala (malej se odmítal přisát), pak když konečně pochopil, co se po něm chce, cumlal to špatně a dlouho, takže mi bradavky rozžužlal do krve, takže znova jen odsávání (taky ruční) a tedka už se konečně pomalu učí pořádně sát, tak snad odsávací rituál skončí, dost to komlikovalo cestování :?
A MM jsem ohřívala, tak že jsem si do misky nalila vařící vodu a tam postavila flaštičku.

nulu86
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 20.03.12 13:35

holky, jen dotaz, nevadí, když MM vyndám z lednice, dám ho do ohřívačky a udržuje se mi tam cca 1.5 hod na teplotě k podávání? jde o to, že malej ho občas nechce a je mi líto ho vylít, když ho sbírám po mililitrech…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >