Ohříváte dětem jídlo v mikrovlnce??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  20.11.03 12:24

Ahoj!

Zajímalo by mě, jestli je opravdu mikrovlnná trouba nevhodná pro ohřívání dětských jídel. Slyším ze všech stran o škodlivosti záření, někde píšou to, jinde zase něco jiného…Nedávno na toto téma mluvil na Radiožurnálu nějaký odborník, ale v podstatě nic neřekl. Akorát, že záření z mobilů je horší než z trouby. Sama si v mikrovlnce ohřívám, ale dítěti jsem se zatím neodvážila. Jak ohříváte dětem jídlo vy? Katka

Reklama

Reklama

Reakce:

Katcha
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 20.11.03 12:59

Ahoj Katko, já teda Míše jídlo v mikrovlnce ohřívám. O tom, že by to mohlo být škodlivé jsem slyšela mockrát a asi stejně tolikrát, že to škodlivé není. To bychom asi nemohli ani dýchat, protože ovzduší taky není úplně čisté. Např. hračky obsahující ftaláty jsou pro malé děti nebezpečné, my jsme je coby mimina vesele ožužlávali a jsme tu. Nic se nemá přehánět ;-)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 20.11.03 13:56

Ahoj.

Ohřívat se nemá v mikrovlnce mateřské mléko, aby se nezničily imunoglobulíny. To už by se pak mateřské mléko nelišilo od umělého.

Jinak já teď ohřívám Valušce v mikrovlnce všechno.

Jak píše Katcha, nic se nemá přehánět.

Domnívám se, že na toto není zatím ani od vědců jednoznačná odpověď a tak nezbývá, než se řídit vlastním rozumem.

Znám maminku, která neohřívá mimču polívky v mikrovlnce, aby nezničila živé buňky. Jakoby snad ve vařené polívce nějaké živé buňky byly!

Myslím, že je to každého věc. Já si s tím hlavu moc nelámu.

Zuzka + Valuška 5m

Anonymni  20.11.03 14:34

Ja som este len tehulka, no ja neplanujem mojim detom v mladom veku zohrievat mlieko a jedlo v mikrovlnke. Zit aj jest zdravo v dnesnej dobe je tazke, no preco neminimalizovat pocet nepriazdnivych veci vplyvajucich na nase deti? No netreba to zase prehanat .

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.11.03 15:26

Ahoj Katko i všichni ostatní!

Jídlo pro Klárku ohřívám vlasně jen v mikrovlnce,jsem moc ráda,že tahle možnost je a vlastně takhle můžeš ohřát jídlo téměř kdekoliv(na benzínce,v res­tauraci,zatím byli všude velmi ochotní).

Nemyslím si,že by to škodilo,jen musíš všechno dobře promíchat nebo protřepat,není to stejnoměrně(ne­vím,jak jinak to napsat) ohřáté.

Mateřské mléko jsem taky přihřívala v mikr.troubě,pokud vím,vadí to jen u zmraženého mlíčka.

Ahoj Hanka a Klárka(11,5 m.)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.03 17:03

Ja taky ohrivam temer vyhradne v mikrovlnce, bez ni si ani zivot nedokazu predstavit. Snad jen to zmrazene mliko bych nechala nejdrive rozmrazit a pak ohrat treba i v mikrovlnce, ale tohle u nas jeste nenastalo.

Sulanek+Veronika skoro 10M

Tera
Povídálka 37 příspěvků 20.11.03 19:17

v mikrovlnce ohřívám kdykoli je to třeba, a to od jednoho roku, ale jen proto že jsem plně kojila a nebylo to třeba. Snažím se podle podrobného seznamu minimalizovat výskyt škodlivých Eček, to si myslím je i důležitější,

Tera + Jája 2roky

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm potravin, které mohou hrát roli v prevenci rakoviny

Je to tenký led, na který se vědci pouštějí neradi. Žádné jídlo samozřejmě... číst dále >

Bála jsem se, že neshodím 23 kilogramů z dob těhotenství, říká Heiglová

Herečka Katherine Heiglová (38) v těhotenství přibrala necelých 23 kilogramů.... číst dále >

Reklama