Okamžitá výpověď z práce - potřebuju okamžitě odejít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 03:48
Okamžitá výpověď z prace

Ahoj holky jsem bezradna tak prosím o radu. Pracuju jako prodavačka v potravinách. Smlouvu mám do dubna. Ale potřebuji odejít nejlépe hned domluvou to nepůjde určitě.
Psychicky nátlak je takový že už nemůžu ani spát bylo toho opravdu moc a než bych to sem napsala byl by asi už i večer.
Tak přemýšlím o alternativně že si nechám vystavit lékařský papír,, jako má kolegyně.
O tom ze nejsem schopna vykonávat tuto práci. A teď z ní moje otazka.

• Co se týče lékaře vím že mi to napíše je to rodinná známá takže záda cokoliv.
  • vůbec nevím jak to v téhle situaci chodí mám se hlásit na UP nebo je to jako nemocenská.
  • práci mám najitou od května. Možná by nebyl problém i od dubna.

Takže co vše obnáší pokud odejdu hned díky lékaři. Mám se někam hlásit nebo musíš být doma a budou kontroly.
Děkuji moc jsem už fakt psychicky z toho všeho no na hlavu… Jasně

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 5882 příspěvků 28.02.19 04:36

Máš dva měsíce do konce smlouvy, to se to nedá už vydržet? Pokud by ti doktorka vystavila papír že tuhle práci nemůžeš vykonávat, tak by musela mít asi nějaké podklady, na základě kterých by to napsala. Určitě to není jen tak.Pokud je to tam taková hrůza, tak jdi na ty dva měsíce na neschopenku, nebo to prostě vydrž. Jiné řešení asi není :nevim:

iPodPrd
Kecalka 195 příspěvků 28.02.19 05:19

Ani nevíš, jak ti rozumím. Dělala jsem v potravinách brigádně, takže jsem prostě jednoho dne po směně oznámila šéfovi, že už nepřijdu. A těm čaramurám jsem od plic řekla, co si o nich (nejen já) myslím, krásnej pocit ty jejich spadené brady :palec:

Doporučovala bych jít na ty dva měsíce „marodit“ - ale tam máš pak ty vycházky no, ale lepší než se psychicky zhroutit. Držím palce! ;)

BaMaK
Závislačka 2996 příspěvků 19 inzerátů 28.02.19 06:52

Pokud budeš mít neschopenku, pracovní poměr trvá. Ty musíš být doma a může přijít kontrola- což je pravděpodobně, jestli tam máte takové vztahy. Až ti skončí smlouva, uzes nastoupit do nové práce. Na UP se nehlásí, nejsi nezaměstnana.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 28.02.19 07:14

Od nas ted odchazi mlada kolegynka kvuli neshodam s vedenim. Minuly tyden sla na PN, ted v pondeli podala vypoved, do konce dubna uz neprijde a od 1. 5. ma podepsanou smlouvu jinde. Bude muset dodrzovat vychazky, to je jasne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 07:42

Podklady mám min rok jsem prodělala potrat od té doby se to semnu nese mám antidepresiva a beru lexaurin měla jsem panicke ataky.. Takže bych chtěla skončit hned.. Vím že se to neděla ale tohle nedavam

KamisB
Kelišová 6902 příspěvků 28.02.19 07:46

pokud Ti to doktorka napíše jdi na neschopenku. Nech si napsat vycházky, v tu dobu choď ven nasbírej energii. Neschopenku pak nech ukončit k 30.4. - a další den prostě nastoupíš do jiné práce.
Asi bych zbytečně nepsala nějaký lékařský posudek že tohle dělat nemůžeš. Nevím jestli se to pak někde neuvádí dál.
drž se.

nostress
Extra třída :D 14680 příspěvků 28.02.19 07:47
@Anonymní píše:
Podklady mám min rok jsem prodělala potrat od té doby se to semnu nese mám antidepresiva a beru lexaurin měla jsem panicke ataky.. Takže bych chtěla skončit hned.. Vím že se to neděla ale tohle nedavam

Jdi marodit.

Pety2
Závislačka 2639 příspěvků 28.02.19 07:54

Jdi na neschopenku, ale hlavně podej výpověď, že jo, jinak je ti neschopenka k prdu ;-) A jinka jak píšou ostatní…A hlavně do nové práce až po ukončené neschopence i výpovědní lhůtě, ale to je snad logické.

TopSecret
Závislačka 3683 příspěvků 28.02.19 08:21
@Pety2 píše:
Jdi na neschopenku, ale hlavně podej výpověď, že jo, jinak je ti neschopenka k prdu ;-) A jinka jak píšou ostatní…A hlavně do nové práce až po ukončené neschopence i výpovědní lhůtě, ale to je snad logické.

Vypoved je ji k prdu, kdyz se pocita 2 mesicni vypovedni lhuta. To ji nijak nepomuze :nevim:

mall1976
Kecalka 374 příspěvků 28.02.19 08:21
@Pety2 píše:

Píše, že má smlouvu na dobu určitou tak proč výpověď?

Pety2
Závislačka 2639 příspěvků 28.02.19 08:23

@mall1976
Aha přehlédla jsem :)

marin
Echt Kelišová 9892 příspěvků 28.02.19 08:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky jsem bezradna tak prosím o radu. Pracuju jako prodavačka v potravinách. Smlouvu mám do dubna. Ale potřebuji odejít nejlépe hned domluvou to nepůjde určitě.
Psychicky nátlak je takový že už nemůžu ani spát bylo toho opravdu moc a než bych to sem napsala byl by asi už i večer.
Tak přemýšlím o alternativně že si nechám vystavit lékařský papír,, jako má kolegyně.
  • vůbec nevím jak to v téhle situaci chodí mám se hlásit na UP nebo je to jako nemocenská.

Takže co vše obnáší pokud odejdu hned díky lékaři. Mám se někam hlásit nebo musíš být doma a budou kontroly.
Děkuji moc jsem už fakt psychicky z toho všeho no na hlavu… Jasně
Šla bych marodit a dala se dohromady do nové práce. Když si necháš napsat od dr. papír, že nemůžeš určitou práci vykonávat, tak by tě to mohlo v budoucnu limitovat při hledání další práce. Navíc je to zbytečná komplikace.
mamule42
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 28.02.19 08:39
@Anonymní píše:

Děkuji moc jsem už fakt psychicky z toho všeho no na hlavu… Jasně

Smlouvu máš na dobu určitou?Pokud ano,tak to neřeš,běž na neschopenku,a smlouvu už nebudeš obnovovat.Já měla smlouvu v obchodě 15 let,a i když jsem to měla proložený dětmi,tak mi to bohatě stačilo,zničila jsem si tam ruku,jak sem tahala těžký věci,a musela dát se zdravotních důvodu výpověd.Nech si napsat vycházky bývají 6 hodin denně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 09:01

Smlouvu mám do konce dubna, spíš mi jde o to že si chci chodit přivydělat do práce do které mám nastoupí v květnu.
Takže je lepší marodka než papír a o vystavení že tuhle práci nemůžu vykonávat ve 12 jdu k lékaři a poradím se s ní no nevím co mám dělat :confused:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama