Okamžité zrušení pracovního poměru pro hrubé porušení

20.11.19 15:02

Okamžité zrušení pracovního pro hrubé porušení

Zaměstnavatel ode mě obdržel dohodu o ukončení pracovního poměru, na které jsme se domluvily(střety s mojí nadřízenou ohledně výdeje surovin mě vedly až k návštěvě psychoterapeutky, která mi nedoporučila setrvat), bohužel jsem napsala jako důvod ze zdravotních důvodů. Zaměstnavatel nesouhlasil a poslal mi okamžité zrušení pracovního poměru za 5 ÁČEK. Neobdržel jsem žádný vytýkací dopis. Dohoda byla poslána 7.11.. 8.11.zaměstnavatel převzal. Datum ukončení bylo 10.11. 15.11.jsem na poště převzala dopis že dohoda je neplatná a zároveň zrušení. Jsem teď bez podpory. Je to oprávněný postup?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.11.19 15:07

Ahoj, tak pokud jsi tech 5 Ácek opravdu měla, tak je to oprávněné. Pokud si je vymysleli, nic bych neodepsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13577
20.11.19 15:14

No a máš v ruce potvrzení, že ti tu dohodu převzali a přijali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 15:15

To je nějaké divné. A dohodou souhlasil a pak najednou nesouhlasil? Nestalo se mezitím něco? Jinak nepřijít 5× neomluveně do zaměstnání je mazec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
20.11.19 15:16

...

Tak se rychle hoď marod, měla bys být v ochranné lhůtě. Tím ti poběží nemocenská a tu podporu ať si úp strčí do...…..no, víte kam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 15:25

Pokud si (ne)chodila do práce bez omluveni a měla jsi spory s vedením a ještě k tomu chtěla skončit že zdravotních důvodů (odstupné), tak se ani nedivím, že poslali porušení kázně. Musíš také napsat, jak vše bylo. :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
20.11.19 15:28

Jak víš, že si bez podpory, to si už byla na ÚP? Ale ano, možné je vše, říká se tomu vychcanost. Pokud se ti nevrátila dohoda se souhlasným podpisem, tak si do té práce měla pořád chodit. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
20.11.19 15:31

Bránit se tomu určitě jde. Zajdi na Pracák, řeknou ti jak.
I kdybys měla těch pět áček, MUSÍ ti nejprve dát vytýkací dopis, a vyhodit tě můžou až za šestou věc, kterou jsi „spáchala“.
Nejsi náhodou v odborech? Pomůžou ti s řešením, máš tam zadarmo právníka, atd.
Rozhodně to nenechávej být, řeš to co nejdříve, ať se s tím dá něco dělat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
20.11.19 15:34

@holeckovasona Dohodu možná převzali, ale uzavřena nebyla, byla podepsána jen vámi. Postup zaměstnavatele je obávám se oprávněný. Chápu, že jste se domluvili, ale asi jim to budete těžko dokazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822
20.11.19 15:41

Pokud nemáš dohodu podepsanou od zaměstnavatele a přestala si chodit do práce tak se obávám, že máš smůlu. Měla sis tu dohodu nechat podepsat osobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8222
20.11.19 15:45
@Mosie píše:
Bránit se tomu určitě jde. Zajdi na Pracák, řeknou ti jak.
I kdybys měla těch pět áček, MUSÍ ti nejprve dát vytýkací dopis, a vyhodit tě můžou až za šestou věc, kterou jsi „spáchala“.
Nejsi náhodou v odborech? Pomůžou ti s řešením, máš tam zadarmo právníka, atd.
Rozhodně to nenechávej být, řeš to co nejdříve, ať se s tím dá něco dělat ;)

Tuto informaci máš z jakého zdroje?
Neomluvené zameškání práce v trvání 5 dnů zpravidla představuje podle rozsudku Nejvyššího soudu ČR ze dne 21. 5. 2008, spis. zn. 21 Cdo 2542/2007, samo o sobě porušení pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem a odůvodňuje rozvázání pracovního poměru okamžitým zrušením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 15:49

@Kriss Tina, je to složitější, popsala jsem situaci zjednodušeně, došlo tam na psychické problémy, řešila jsem je neustále, návštěva psychoterapeutky, ta doporučila nesetrvávat. Nechtěla jsem žádné odstupné. Byla jsem na neschopence po operaci varixů a zastupující kuchařka mi poslala SMS, že ji budu dělat ficku jestli se vrátím. Ředitelka jí chtěla jmenovat jako vedoucí kuchyně, našla jsem si tedy místo nové s tím, že mě bude podepsána dohoda. Na zprávu, kterou jsem jí přeposlala nereagovala. Navíc si volaly do nového zaměstnání jestli tam nastupuji, takže věděly že nepřijdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8222
20.11.19 15:52
@holeckovasona píše:
@Kriss Tina, je to složitější, popsala jsem situaci zjednodušeně, došlo tam na psychické problémy, řešila jsem je neustále, návštěva psychoterapeutky, ta doporučila nesetrvávat. Nechtěla jsem žádné odstupné. Byla jsem na neschopence po operaci varixů a zastupující kuchařka mi poslala SMS, že ji budu dělat ficku jestli se vrátím. Ředitelka jí chtěla jmenovat jako vedoucí kuchyně, našla jsem si tedy místo nové s tím, že mě bude podepsána dohoda. Na zprávu, kterou jsem jí přeposlala nereagovala. Navíc si volaly do nového zaměstnání jestli tam nastupuji, takže věděly že nepřijdu.

Takže ta dohoda je myšlená tak, že jsi někomu v práci napsala smsku, přestala chodit do práce a poslala jim poštou dohodu? Tak takhle to fakt nefunguje. Okamžité zrušení je správné. Navíc pokud dohoda byla k 10.11. a podávala jsi ji kvůli nové práci, tak asi někde pracuješ a nebereš podporu na pracáku, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13577
20.11.19 15:52

@holeckovasona tak teď už to nechápu tuplem, to si byla na nemocenské, když si tu výpověď dávala??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 15:57

Nechtěný kolega

Edit adminem: smazán odkaz

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu