Okna 2 sklo vs 3 sklo

22
3.2.20 08:03

Okna 2 sklo vs 3 sklo

Zdravím mam dotaz koupil jsem starsi dum ma jeste staré okna a neni zatepleny zatepleni budu řešit později ale uvazuji nad okny 2 sklo nebo 3 sklo. Díval jsem se na vyhody a nevyhody. Ale porad nevim ktere pouzit ma nekdo tyto okna rad se necham inspirovat. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3241
3.2.20 08:13

Tak záleží na vás hlavně. Trojskla mají lepší vlastnosti, ale jsou dražší a těžší a pokud máte okna na stranu, kde vám vnitřek třeba vyhřívá slunce, tak přes to trojsklo toho „tepla“ tolik neprojde. Ale je to výhoda v létě, kdy vevnitř není takové vedro jak jenom s dvojskly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25833
3.2.20 08:31

@Sorata to se nedá takhle posoudit. To už je potřeba posuzovat komplexně, celý dům. Jak bude vytápěný, jakou má dispozici, kolik a jakých oken, orientace na světové strany, materiál oken, prostě všechno. Ale do rekonstrukce bych šla spíš do kvalitních dvojskel. Dřevěný rám minimálně 78 mm a dobré dvojsklo.
Jo a počítej s tím, že trojsklo bere svetlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
3.2.20 08:35
@inkakřivák píše:
@Sorata to se nedá takhle posoudit. To už je potřeba posuzovat komplexně, celý dům. Jak bude vytápěný, jakou má dispozici, kolik a jakých oken, orientace na světové strany, materiál oken, prostě všechno. Ale do rekonstrukce bych šla spíš do kvalitních dvojskel. Dřevěný rám minimálně 78 mm a dobré dvojsklo.
Jo a počítej s tím, že trojsklo bere svetlo.

To je fakt cetl jsem o tom uvazuji o tom dvojskle vytapen bude tepelnym cerpadlem a popravde nevim podle stran ale zjistim vsechny info ale spise to dvojsklo dum je blizko hor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25833
3.2.20 08:42

Porad se se svým projektantem. takhle těžko radit. Nevím, jaký je materiál domů, jaké izolace budou, co podlahy atd. Zase pokud dáš TČ, tak asi to trojsklo. Možná bys tak mohl dosáhnout i na nějaké dotace. Ale to chce toho projektanta. Stejně ho musíš na rekonstrukci mít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
3.2.20 20:04

Ahoj, my máme novostavbu, přízemní bungalov, tepelné čerpadlo a trojsklo, neměnila by jsem, vůbec není slyšet co se děje venku, priplatili jsme si ale jsme spokojení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
3.2.20 20:56

Nekdy se to I mixuje, na severni a vychodni stranu trojsklo, a na zapad a jih dvojsklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama